rajcatko rajcatko komentáře u knih

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Překvapivě dost dobré. Začátek byl pro mě sice trochu zmatený, co se týče všech druhů bytostí a jakou funkci vlastně zastávají, ale postupem, kdy se odkrývaly tajemství, jsem se začala orientovat a dokonce si to i užívat. Jo, jdu do druhého dílu.

05.03.2020 4 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Krátké věty, krátké kapitoly, četlo se to rychle, což je dobře, protože mě to vůbec nebavilo. Postavy se nijak nevyvíjejí, na rozdíl od děje, který se naopak vyvíjí, ale bohužel dost předvídatelným směrem. Shrnuto podtrženo, znám mnohem lepší dystopie.

04.03.2020 1 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Taková knižní podoba filmu Sedm s přidanými mysteriózními prvky. Nebylo to špatné, četlo se to dobře a na čtenáře čeká tolik žádaný ,, wow,, efekt. Přesto ve mě příběh nezanechal žádnou emocionální vzpomínku jako např. Muži, kteří nenávidí ženy a pod. Zkrátka, když se po čase řekne Našeptávač, budu mít malinkatý problém vzpomenout si, o čem to vlastně je. Nicméně, postačí nahodit maličkou nápovědu a jsem doma. A za ten závěr přihodím ještě další hvězdu, aby se neřeklo.

01.02.2020 4 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Téma mě zaujalo a musím přiznat, že se to nečetlo až tak špatně, ale zkrátka nemám po dočtení žádné pocity. Prostě další kniha v řadě. Stále si budu pamatovat, že VOX je o utlačování žen v podobě 100 slov denně ( pro ženy peklo). A ve finále ani tato skutečnost není tím hlavním tahem děje. Zpracování mě absolutně nenadchlo.

13.01.2020 1 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

OBSAHUJE SPOILER!
Jak už bylo řečeno, kniha mi silně připomíná příběh EREBOS od U.Poznanski. Když budu tento fakt ignorovat, vidím celkem zajímavý příběh. Jenže tím to končí. Nevím, něco tomu chybí. Je to dobře napsaný, čtivý, smysluplný. Tak co se děje? Asi to, že hlavní hrdinka se nijak nevyvíjí. Je stále tak čestná a nesobecká a jak se zdá, je jediná, z celé školy. Hrdinství Bryana nedokážu dostatečně ocenit, neboť nedostal tolik prostoru, kolik je k takovému uznání potřeba. A celé vyústění problému? Příliš rychle zametené pod koberec. Ve finále je úplně jedno, že pár studentů natáhlo brka ( u některých ani nevíme, jak a proč vlastně). Celé město si nejspíš sedí na vedení, že se vše uzavřelo jako pár nešťastných náhod. Prostě mi to přijde absurdní. A co je nejhorší, bylo mi vlastně během čtení víc a víc jedno, jak to dopadne, chtěla jsem to prostě jen dočíst.

28.12.2019 1 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Nic moc. Zuzanna mi tady přišla jako naivní puberťačka. Jako opravdu hodně. Četlo se to sice rychle, ale to přisuzuji spíše grafické úpravě. Tlustý papír, text začínající skoro až uprostřed strany, známe tyhle fígle. Tak třeba bude poslední díl zase tak dobrý, jako ten první.

28.12.2019 2 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Z první poloviny jsem byla nadšená. Od odhalení určitých věcí jsem až tak nadšená nebyla a konec, kde se až moc pitvaly emoce, mi přišel skoro nudný. Žádný převrat, žádná novinka.

26.12.2019 2 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Asi už jsem na Kinga příliš stará. Všechny horory, které mě děsily v patnácti, mi ve třiceti přijdou tak nějak nicneříkající. Sbohem jedna etapo mého života. Bylo mi ctí!

20.09.2019 2 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Hlavní hrdinka byla na pěst, hysterická blbka, která si za polovinu svých problémů, ne, oprava..za většinu svých problémů mohla sama. Nad její temperamentností jsem občas jen kroutila hlavou. Díky bohu za kluky, udělali tu knihu aspoň trochu čitelnou. A chudák Brad, zasloužil si něco lepšího.

12.09.2019 2 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Nemůžu si pomoct, ale s každou další knihou je to lepší a lepší. Odkrývání tajemného světa se stává plastičtější a napínavější. Nemůžu se dočkat dalších dílů, až do sebe vše zapadne. Trochu Harry Potter, trochu Hraničářův učeň, přesto natolik originální. Miluji to :-D

21.08.2019 5 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Bylo znát, že je to prvotina, ale autorka má určitě potenciál. Myšlenkové pochody člověka v kómatu jsem uvítala více, než detektivní zápletku. Jako zdravotní sestra se nad některými pocity těchto pacientů skutečně zamýšlím. Přesto si kniha více jak momentálních 67% nezaslouží.

02.08.2019 2 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Pro milovníky seriálu naprostá nutnost. A protože těch milovníků je fakt hodně, kniha šla na dračku. No, skvělý marketing, tleskám, ale kniha? Obrovské zklamání. Příběh je nudný, jednotvárný, chvilku mi přišlo, že čtu pohádku bez akce. Ano, dočetla jsem to, protože jsem čekala, že se dozvím více o pokusu matky dostat zpět Eleven. To jsem se nedočkala. Škoda. Za mě ztráta času.

24.07.2019 1 z 5

Klub sebevrahů Klub sebevrahů Rachel Heng

Nesuď knihu podle obalu. Ajaj, na tohle jsem při její koupi úplně zapomněla. Ačkoliv upoutávka vypadala také dobře. Bohužel, obalem končí všechny klady. Spisovatelka nám chce zdlouhavě říct to, co už dávno víme, totiž že krása života spočívá v jeho pomíjívosti. Postavy nijaké, příběh nicneříkající. Stále jsem čekala na nějaké BUM, ale to se nekonalo, takže bohužel.

09.07.2019 1 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Překvapivě dobré :-D

07.07.2019 4 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Čtivé, postav tak akorát, trochu předvídatelné, ale příběhu to neuškodilo. Určitě doporučuji.

14.04.2019 4 z 5

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Přečteno za jeden večer. Hezký příběh, skvělý nápad. Chyběla tomu propracovanost, ale když nad tím člověk nechce moc přemýšlet, jen číst, je to skvělá kniha.

26.03.2019 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Pro mě příjemné překvapení, oproti prvotině více humoru i zajímavější zápletka. Moc hezky vykreslené prostředí Prahy. Příběh byl uvěřitelný, žádná přehnaná akce typu americká střílečka. Spisovatel skutečně čerpá ze své profese, což je velice osvěžující. Ráda se k autorovi zase vrátím. Doporučuji.

26.10.2018 4 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Souhlasím s tvrzením, že konec knihy je ,,useknutý,,. Opravdu chybí trochu lepší závěr. Dlouho jsem se nemohla začíst, ale poté se příběh stal celkem zajímavý. Shrnula bych to jako zdařilý romantický román s netradičním zakončením, žádný happy end a to oceňuji.

20.03.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha skvělá, o tom žádná. Design knihy potěší každého čtenářského fajnšmekra. Zaručeně půjdu do dalšího dílu! :-D

14.03.2018 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Větší blbost jsem už dlouho nečetla!

12.02.2024 odpad!