RadkaKabát RadkaKabát komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Amatérská práce začátečníka. Jen kostra, ale nic navíc. Knihy chci číst, až budu chtít koukat na schéma nebo vzorce, vezmu si učebnici chemie. Není to literatura, je to nudně popsaná zápletka. A s tou angličtinou mohl ubrat.

26.05.2015 1 z 5

Ďábelská past Ďábelská past Hana Doubková

Mě tyhle a la Agathy baví. Můžu trénovat šedé buňky mozkové. Dobrá kniha a detektivka

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Dalo se to vyřešit. Dobrá oddechovka na dovču

Asylum Asylum Madeleine Roux

Na první pohled připomíná Sirotčinec. Kdyby zmenšili písmo, tak jim to vydá na třicet stránek. Vypadá to jako narychlo napsaný román na objednávku. Hlavně urvat co nejvíc peněz a dát tomu obálku Sirotčince. Tyhle 50 a další imitace mi pijou krev. Tahle je nudná a o ničem

26.05.2015 1 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Česká P. D. James. Jen to řešení - je to stylem ukázat prstem na někoho z postav a říct, že je vrahem. To je porušení pravidel, vrah má mít významné místo v ději

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Skvělé čtení. Jen se mi pletla jména a na můj vkus tam bylo hodně nacismu

26.05.2015 5 z 5

Smrt v zákulisí aneb Lak na rakve Smrt v zákulisí aneb Lak na rakve Michal Fieber (p)

Nudné, rozvleklé. Působí to jako amatérský pokus začátečníka. Dalo by se s tím pracovat, zápletka není špatná, ale chybí mi to, co dělá knihu knihou.

I staré dámy umí vraždit I staré dámy umí vraždit Ladislav Beran

Utahané, nudné, o ničem. Ale chápu, že to má své fanoušky a je to komu prodat. Já mám radši detektivky s nápadem, které mají švih a jiskru.

Potíže v ráji Potíže v ráji Stanislava Chmelanová

Mohlo to být delší a propracovanější. Skvěle jsem si početla

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Reklama jak prase, upoutávky ..... totální zklamání. Detektivka má být detektivka, tohle je plytké popisování života v domech. Co je na tom zvláštního?

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Dobrá ukázka "americké drsné školy". Bezva!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mě bavila a pohladila po duši.

Papírová města Papírová města John Green

Byla jsem natěšená, ale nic moc. Čekala jsem víc. Dobře se čte, člověk se zahloubá, zamyslí, jsou tam hezké obraty, ale málo akce a napětí

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Nedočetla jsem. Odložila jsem to u popisu baráku. To i Otec Goriot je čtivější. Postavy se mi motaly, nevěděla jsem, kdo je kdo

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Napsaná skvěle, ale dá se vyřešit už na začátku

26.05.2015 5 z 5

Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Inna Rottová - Mirovská

Moje první detektivka od Rottové. Byla fajn, vtipná, ale čekala jsem větší záhadu.

26.05.2015 4 z 5

Sklepy architekta Hellera Sklepy architekta Hellera Jaroslav Kuťák

Dobře se čte, on umí psát. Celkově je to víc Indiana Jones než detektivní pátrání. Je tam humor a skvělé postavy

26.05.2015 4 z 5

Hlídej si svou holčičku Hlídej si svou holčičku Zdenka Hamerová

Ta měla skvělou pointu, moc se mi líbila

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Ta mě zklamala. Muž s unavenýma očima je pecka a tohle je divné. Napsané rozpačitě, naivně. Nevěřím, že autor je policista. Spíš naivka představující si, že je policista. Ty "novinky" z práce policie, vězeňské služby, psychologa vím i bez něj.

Rudé paprsky severního slunce Rudé paprsky severního slunce Markéta Hejkalová

Milé překvapení, dobře jsem si početla