Raddkaa Raddkaa komentáře u knih

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha je naprosto dokonalý psychothriller, který musíte stále číst, dokud ho nedočtete až na konec. Od začátku do konce to byla dlouhá napínavá jízda s uvěřitelnými postavami s velice zajímavým příběhem, který se odehrává jen na jednom místě jen několik hodin, a přesto se v tomto krátkém čase přihodí spoustu věcí. Knihu rozhodně doporučuji... je to dobře napsaný thriller, který jde přímo k věci od začátku do konce.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kniha je opět krásně čtivá s rychlým spádem. Člověk pořád čte a čte až je najednou na konci knihy. Hlavní zápletka v knize je tentokrát propracovanější než u Dívky v ledu. Čtenář zná vraha tak od poloviny knihy, ale není to na škodu. Ráda si přečtu další díl od autora.

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nejdříve musím pochválit luxusní obálku knihy, která je opravdu moc nádherná. Šelma je výborný thriller s velmi sympatickým hlavním hrdinou. Kniha je napínavá, geniální a překvapivá. V knize se dozvíte i nějaká zajímavá fakta a skvělé jsou krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál. Knihu rozhodně doporučuji...

30.09.2021 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Kniha nebyla nejhorší, za mě spíše průměrná kniha. Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická, naivní a natvrdlá. Kniha by byla bezpochyby napínavá, ale četla jsem více strhující knihy. Prostředí opuštěné chalupy na samotě by byl velice ideální námět, bohužel autorka nám napětí dávkovala po malých částech. Konec knihy byl velice snadno předvídatelný, ale povedl se...

30.09.2021 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Výborné čtení, napětí dýchalo z každé stránky, s přibývajícím dějem to bylo napínavější a neuvěřitelně strhující. Vystupňovaný závěr byl úchvatný a zcela nečekaný. Skvělý čtenářský zážitek.

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Strhující a velmi napínavý psychologický thriller. Malá holčička se ztratí mamince při hře na schovávanou. Děj je strhující a rozhodně vás bude zajímat, jak to s holčičkou celé dopadne. Dílo je poměrně emotivní a smutné. V závěru knihy se dočteme nečekaného propojení těchto dvou žen. Knihu doporučuji, pokud máte rádi psychologické romány.

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Kniha je velice napínavá i přesto, že známe jméno vraha již od začátku knihy. Kniha mě hodně bavila a nutila číst dál a dál. Kniha je velmi čtivá a napínavá od začátku do konce. Všem moc doporučuji.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Někdo cizí v domě.
Kniha nabízí poklidné, nenáročné a lehce napínavé čtení. Kniha je čtivá díky strohému stylu psaní, nejsou tam zbytečné odbočky nebo dlouhé pasáže o ničem. Příběh je svižný, jednoduchý s překvapivým koncem, který by si zasloužil pokračování.

30.09.2021 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Poslední paní Parrishová se zabývá tématy domácího násilí a poukazuje na problémy vyšších vrstev. Kniha je rozdělena na tři části. První část je z pohledu Amber. Její spřádání plánů, vnímání bohatství a manželství Jacksona a Daphne. Druhá část je z pohledu Daphne. Nic nebylo tak, jak se na první pohled zdálo. Daphne nebyla vůbec naivní jak se jevila a rozhodla se vytvořit vlastní plán. Třetí část byla nejčtivější a plná zvratů. Plány obou už běží v plném proudu a s napětím čekáte jak vše dopadne. Úžasný čtenářský zážitek, tuto knihu rozhodně doporučuji přečíst...

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Kniha má velmi originální námět a rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi thrillery a psychologická dramata. Musím říct, že některý příběh se mi líbil více, jiný zase méně. Kapitoly jsou navíc krátké, takže každý příběh vždy končí napínavě, že musíte číst dál až se dostanete na konec knihy. Pokud hledáte knihu, která bude strhující, napínavá a chytlavá tak tuto knihu doporučuji...

30.09.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha je o krásných věcech na ne úplně krásném prostředí. Příběh je v knize založený na skutečných osudech Lalea a Gity, kteří se do sebe zamilovaly v Osvětimi. Kniha je velice čtivá, krutá a i přes to plné naděje a lásky.

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Kniha byla velmi napínavá, plná zvratů a vždy jsem byla plná očekávání. Pak už jsem byla jen zvědavá, jak se vztah dvou nejlepších kamarádek a také sousedek vyvine. Kniha je plná flashbacků, což se mi líbilo. Jestli máte rádi psychologické knihy tak knihu doporučuji.

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Kniha je o úspěšné a známé televizní moderátorce, která počas svého pravidelného ranního běhu v parku nalezne mrtvolu neznámé ženy. I když ona tvrdí, že ji nikdy v životě neviděla, stopy postupně dokazují opak a Gaby se stává jednou z hlavních podezřelých. Kde je nakonec pravda? Hlavní motiv knihy je rozhodně zajímavý a příběh vás rychle polapí. Autorka odhaluje hlavní zápletku už na prvních stránkách knihy. Skvělý psychothriller, který mě bavil od začátku až do konce. Konec knihy byl strhující, překvapující a hlavně nečekaný.

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Kniha má velmi zajímavou anotaci. Kniha má skvělý námět, prostředí a strhující příběh. Kapitoly končí otevřené a nutí vás číst dál, neboť skončí v tom nejlepším. Příběh je napínavý, čtivý a je skvěle napsaný, že jsem knihu nemohla číst v noci. Souvislosti mezi případy, které jsem se na konci dočetla, jsem vůbec nepředvídala a nečekala. Konec mne opravdu překvapil. Těším se až si přečtu zbytek knih od autorky. Knihu určitě doporučuji všem.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu je určitě kvalitní detektivka. Kniha obsahuje všechno, co by měla mít. Je napínavá, čtivá, ale začátek knihy byl vleklý a začínalo se to rozjíždět až v druhé polovině knihy. Závěrečné odhalení vraha je šokující, nicméně tam chyběl podrobnější motiv. Jinak knihu doporučuji.

29.09.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha je naprosto originální psychothriller. Kniha má zajímavě zkombinované dějové linky dvou žen, jejichž příběh se odehrává na pozadí moderního domu ve Folgate Street, který ovlivňuje životy svých nájemníků více, než je zdrávo. Osudy obou žen se v průběhu knihy stále více prolínají a podobají jeden druhému a čtenář je tak nucen číst stále dál, s každou další kapitolou je těžší knihu odložit. Kniha je velice čtivá, krátké a přehledně členěné kapitoly jsou rozhodně přínosem, stejně tak jako samotné místo děje.

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Lukas za záhadných okolností zmizí v sedmnácti letech, těsně před maturitou. Za tři týdny je nalezen těžce zraněný se ztrátou paměti. Je jediný ze tří lidí, kteří podobným způsobem zmizeli a vrátili se. Fanny, dcera souseda, bohužel takové štěstí neměla. Jen krátce před tím, než tito mladí lidé zmizeli, hořel v zahradě u domu, kde bydleli strom. Tyhle duchařiny mě moc baví. Sice se z toho nakonec vyklubala docela překombinovaná pointa. U knihy jsem seděla napnutá jako struna a nemohla jsem ji odložit až do úplného konce.

29.09.2021 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

V pasti lží
Hlavní hrdince Cass se stane něco, když jede v noci domů, a to jí otočí život naruby. Jenže co se doopravdy přihodilo a co se začíná dít s Cass? Začíná bláznit? Rozpadá se jí život pod rukama? V pasti lží je skvělý psychologický thriller. Není to sice super příběh nebo originální námět, ale přesto se čte dobře a rychle. Musím přiznat, že tato kniha byla slabší než autorčina prvotina Za zavřenými dveřmi. Cass mi chvílemi lezla na nervy svými hysterickými výjevy a konec se dal snadno uhádnout. Nebylo tam až moc postav, tak se konec knihy dal snadno předvídat.

25.09.2021 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Za horor to úplně nepovažuji. Do první poloviny knížky mi trvalo než mě to začalo brát, ale s blížícím se odhalením pachatele bylo stále těžší knihu odložit. V knize se skvěle střídají pasáže mezi tím, co se stalo v onu osudnou noc a současností.

25.09.2021 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Balíček je kniha, která mě zaujala svou obálkou. Tohle byla moje první kniha od autora Sebastiana Fitzka a hrozně mě nadchla. Kvalitní psychothriller, který by si měl přečíst určitě každý fanda tohohle žánru. Čtení této knihy bylo velice napínavé, nemohla jsem přestat číst další stránky. Konec je možná trochu rychlý, ale to mi nevadilo. Doporučuji všem milovníkům psychothrillerů a hlavně těm, kteří mají rádi, když se rozebírá psychika jak oběti, tak i vraha.

25.09.2021 5 z 5