qydko qydko komentáře u knih

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Jedna z těch knih, která ve mě po přečtení dlouho doznívala. Jaká dramata se mohou skrývat v životech těch okolo...

18.03.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Autorka zraje jak víno. Její styl mi sedl už u Vodníka, ale tohle je opravdu výborná kniha. Navzdory nevyspání jsem ji přečetla za noc a procházku s kočárkem. Nedokázala jsem se odtrhnout.

16.02.2024 5 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Knihu jsem si odnesla ze schůzky čtenářského klubu naší knihovny na doporučení knihovnice, takže jsem vůbec netušila, o co půjde.
Hned zpočátku mě překvapilo, že česká autorka situovala děj knihy kamsi do Kalifornie. Ale zas na druhou stranu, ničemu to nevadí.
Děj byl trochu předvídatelný, ale navzdory tomu, kniha je tak čtivá, že jsem se nemohla odtrhnout a četla dál a dál, abych zjistila, jestli děj směřuje tam, kam jsem čekala. Trochu mi chyběl nějaký zásadní zvrat, všechno tak nějak plynulo k logickému závěru.
Za mě na prvotinu velmi slušná práce a těším se na další knihu autorky.

03.01.2024 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

This is Hodonín.

Pro mě milé překvapení. Duchařské horory moc nemusím, ale u této knihy mě zaujala anotace. Odehrává se ve městě, které dobře znám a s oběma živelnými katastrofami mám osobní zkušenost, ta tornádová je stále dost živá. Vlastně jsem ani moc nepotřebovala ten příběh. Pro mě byl největší zážitek naprosto dokonalé vykreslení specifického charakteru Hodonína a jeho obyvatel a popis pocitů tváří v tvář běsnícímu živlu. Za to dávám pět hvězdiček, protože víc jich tu nemám.

16.11.2023 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Není to kniha, která zahýbe světem, ale v rámci žánru je fajn. Děj odsýpá, mrtvoly utěšeně přibývají, napínavé to je. Na odpočinkový víkend s klidem doporučím.

14.10.2023 5 z 5

Můj osobní dojem po zavření této knihy je, že se jedná o selfpromo autora. Nad příběhy dětí jsem měla slzy v očích, ale měla jsem pocit, že slouží jen jako kulisa pro to, abychom pochopili, jaký je autor frajer. Škoda. Mohla to být skvělá kniha.

22.09.2023

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Intimní příběh jednoho nešťastného muže o hledání svého já a smíření se se sebou, ať už je člověk jakýkoliv.

07.08.2023 5 z 5

Klub monster Klub monster Jennifer McMahon

Knihy Jennifer McMahon jsou tak neuvěřitelně čtivé, že jsem ochotná jim odpustit i to, že mě některé postavy vytáčí a některé konce nevyhovují. A že mě vlastně vůbec nebaví duchařské knihy.

07.08.2023 5 z 5

Méně známé nestvůry 21. století Méně známé nestvůry 21. století Kim Fu

Každá povídka jiná a všechny skvělé. Rozhodně plné podnětů k zamyšlení.

03.08.2023 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Napínavé, čtivé, ale trochu předvídatelné.

14.06.2023 4 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

"Občas si myslím, že kdyby měl muž strávit den jako americká žena, nepřežil by poledne."

Román pro ženy takový, jaký se mi líbí. Dojemný, ale nepřeslazený, čtivý, vtipný. Není to Dostojevskij, ale na dovolenou nebo třeba na večery po náročném dni skvělé čtení.

03.05.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tak takové rozuzlení jsem vážně nečekala. Vlastně nevím, jestli se mi líbilo, ale jinak mi autorčin styl sedí, takže se těším na příští knihu.

19.04.2023 5 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

"Když čáp zestárne, i žába ho přefikne."

Malý vhled do života íránských žen. Taková východní holčičí drbárna, která funguje všude na světě stejně.

16.03.2023 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Luxusní thriller. V českém literárním rybníčku pro mě naprosté zjevení. Asi mám novou oblíbenou spisovatelku.

03.02.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Knížka, co pohladí. Ideální na teplé letní večery.

04.07.2022 5 z 5

Pálivé Mexiko: Indiánkou po moravsku Pálivé Mexiko: Indiánkou po moravsku Zdeněk Hrabica

Knize by hodně prospěla jazyková korektura. Ze slova "slyna" se mi udělalo fyzicky zle. Informací spousta, ale pro mě kniha málo čtivá, nudná, i když ze zajímavé lokality.

26.05.2022 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Z knihy přímo křičí, že ji napsala bioložka, která svoji práci dělá srdcem. Popisy přírody jsou to, co dělá z Raků výjimečnou knihu. Příběh osamělého lidského života je dojímavý, citlivě popsaný, ale bez přírody v bažinách by byl tuctový.
Na rovinu přiznávám, že závěr knihy mne zastihl nepřipravenou.

28.04.2022 5 z 5

Nějak jsem podle názvu čekala od knihy víc. Tuhle s klidným svědomím mrsknu do knihobudky. Hrdinka nesympatická, děj předvídatelný, nuda.

07.04.2022 1 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Kniha o vině a lásce. Krásná a navzdory své tragičnosti hřejivá a lidská.

27.03.2022 5 z 5

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Začala jsem Plyšákokalypsu číst spíš ze zvědavosti. Navzdory předvídatelnosti poslední čtvrtiny knihy mě bavila a čtení jsem si užila. Až jsem byla sama ze sebe překvapená. Autorovi dám ještě další šanci. :) A rozhodně bych tohle chtěla vidět jako film.

11.03.2022 4 z 5