qydko

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

(+ SPOILER) Z knihy přímo křičí, že ji napsala bioložka, která svoji práci dělá srdcem. Popisy přírody jsou to, co dělá z Raků výjimečnou knihu. Příběh osamělého lidského života je dojímavý, citlivě popsaný, ale bez přírody v bažinách by byl tuctový.
Na rovinu přiznávám, že závěr knihy mne zastihl nepřipravenou.

Dívka, která se dotkla nebeDívka, která se dotkla nebeLuca Di Fulvio

Za mě rozhodně pět hvězdiček. Tuto knihu jsem dočetla v noci, protože jsem ji prostě kvůli posledním sto padesáti stranám nemohla odložit. Kniha se četla příjemně, stránky ubývaly neuvěřitelnou rychlostí a já se nemohla dočkat, jak to se všemi dopadne. Všem doporučuji.

04.04.2016

Na smrtNa smrtJozef Karika

Ještě pořád ve mě doznívá... už pár hodin. Skvostný román o ne zrovna jednoduchých životech dvou obyčejných kluků. Těšila jsem se na každý další přečtený kousek a zároveň jsem si ve čtení musela dělat pauzy, často i několikahodinové, abych vstřebala děj. Sugestivní líčení myšlenkových pochodů všech postav bylo místy hodně drsné. Za mě touhle knihou Karika ukázal, že je opravdu Pan Spisovatel.

03.05.2020

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Za mě dobrý. Třetí kniha od tohoto autora a opět mistrně vykreslená atmosféra. Už vím, kam určitě nepojedu na dovolenou.

03.05.2019

V divočiněV divočiněDiane Thomas

Zvláštní příběh. Mrazivý, krutý, ale přesto má v sobě něco uklidňujícího.

15.03.2018

Hygge - Prostě šťastný způsob životaHygge - Prostě šťastný způsob životaMeik Wiking

Hmm, tak na to, že je mi dobře s horkou čokoládou, knihou a s teplýma ponožkama u krbu, jsem asi nepotřebovala takovou instruktáž...

27.03.2018

Alias GraceAlias GraceMargaret Atwood

Hu, co k tomu říct. Simon mi byl od začátku krajně nesympatický. Takový jouda. Ale kniha je luxusní, o tom žádná. Nemohla jsem se odtrhnout, chodila spát pozdě, jenom abych zjistila, jak to teda dopadne a kdo je vrah. Překvapivě mě jakýsi závěr/nezávěr vůbec nezklamal. Knihu jsem si ohromně užila od prvního do posledního písmenka.

10.07.2019

Zimní lidéZimní lidéJennifer McMahon

Už Stephen King dobře věděl, že oživovat pomocí starých indiánských kouzel mrtvé děti není moc dobrý nápad. Poctivá čtivá duchařská knížka o tom, co může natropit milující rodič.

14.11.2019

Komiksová KyticeKomiksová KyticeKarel Jaromír Erben

Kytici jsem zbožňovala jako dítě. Byla to moje úplně první a nejoblíbenější hororová kniha. Ráda jsem se k ní vrátila a blaženě si pochrochtávala nad luxusními ilustracemi. Skvělý nápad vydavatelů a pro mě nový klenot mojí osobní knihovny.

06.01.2017

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je živým důkazem toho, že česká literatura je kvalitní a má čtenářům co nabídnout. Slepá mapa je rodinnou ságou, osobně mi připomínala Špulku modré nitě, jen mnohem čtivější a zajímavější.

22.03.2018

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Opravdu jsem se bavila. Po trošičku slabším třetím dílu jsem si grotesku se zmatenými zloději fakt užila. Ani mi nevadilo, že hlavní hrdinové pouze sekundovali jiným zoufalcům.

22.10.2018

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Už dlouho jsem se na ni chystala, ale pořád se nemohla dokopat. Teď se mi šikla do výzvy. Překvapilo mě, jak dobře se mi četla a jak mě bavila. Vážné téma pohledem malé holky. Člověku se až nechce věřit, že se něco takového mohlo odehrát ve dvacátém století.

28.02.2021

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Tohle je moje krevní skupina. Má to spád, nenudila jsem se ani chviličku, závěr trošičku předvídatelný, ale to se stává. Přečetla jsem těch 342 stránek na jeden zátah jen s pauzou na jídlo :)

27.02.2016

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíLiane Moriarty

Osudy lidí se ubírají různými cestami, život má pro nás připraveno nejedno překvapení... kniha se čte jedním dechem a myslím si, že zlatou nálepku světového bestselleru nosí právem.

27.03.2017

PokojPokojEmma Donoghue

Strhující, dojemný, přesvědčivý, mrazivý, krásný, příšerný... příběh malého chlapce a jeho matky. Knihu jsem zhltla za dva dny a všem doporučuju. Leč není to moc veselé čtení.

24.07.2017

KruhKruhDave Eggers

Mrazivá vize budoucnosti... a ani ne tak vzdálené. Varování pro všechny.

25.10.2017

PočátekPočátekDan Brown

Asi nejslabší kniha z celé série s Robertem Langdonem. Chybí jí spád a napětí. Přečetla jsem ji sice za tři dny, ale spíš z nostalgie a ze zvědavosti,jestli se tedy bude něco dít.

11.02.2018

HanaHanaAlena Mornštajnová

Myslím, že už tu vše podstatné bylo zmíněno. Hana je silný příběh splétajících se rodinných osudů, který nutí k zamyšlení.

12.04.2018

Oceán na konci uličkyOceán na konci uličkyNeil Gaiman

A právě proto je Gaiman můj oblíbený autor. Hravá kniha plná fantazie. :)

15.05.2020

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

(+ SPOILER) Čtivá kniha to je, o tom žádná, ale jinak nevím. Děj tak nějak nudný, předvídatelný a ta epizoda na konci, co má být jako zásadní šok a dějový zvrat... no nevím, mě přišla nějak navíc a trochu divná. Taková honba za finálovou tečkou za každou cenu, i když se tam moc nehodí.

13.03.2021

Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Konečně detektivka/thriller, která mi sedla. Super čtivá, hezky to odsýpá, baví až do konce. A že je trochu nereálná? No a? To je i Perníková chaloupka nebo Zlatovláska.

Čisté radosti mého životaČisté radosti mého životaJan Šmíd

Něco takového je radost číst. Milý humor, krásný životní postoj hlavního hrdiny a zvířátko jako bonus navíc ...

29.01.2016

Hercule Poirot: PovídkyHercule Poirot: PovídkyAgatha Christie

Miluju Poirota, miluju Agathu... jen by to chtělo jiný formát. Dlouho jsem hledala polohu, ve které budu moct pohodlně číst tuhle bichli.

10.01.2017

Jane EyreováJane EyreováCharlotte Brontë

Moje srdeční záležitost, ke které se čas od času vracím...

05.03.2017

Snídaně v posteliSnídaně v posteliSandra Brown

POZOR SPOILER

"Dva lidi souložící v prázdném penzionu..." vida, dalo se to napsat i stručněji :)

18.05.2017

Zlomené dušeZlomené dušeSimone St. James

Za mě fakt dobrý. Některé věci byly sice předvídatelné, ale jiné jsem nečekala. Po nějaké době zase kniha, která se dobře četla a hodně mě bavila.

01.08.2019

Hadrový panákHadrový panákDaniel Cole

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY.

Natěšená příspěvky na facebooku jsem se pustila do Hadrového panáka. Anotace vypadala skvěle, a vlastně začátek knihy byl fajn, čtivé, docela napínavé... A pak se to na posledních stranách tak hrozně pos.... Vyřešit vraždy pomocí pseudofilozoficko psychologického blábolení a pocitů velmi obskurní osoby? Jako vážně?

14.01.2020

Kalibův zločinKalibův zločinKarel Václav Rais

Trochu jsem se bála, jestli mě bude taková kniha bavit a světe, div se, byla fajn. Evidentní důkaz, že tchyně jsou největší zlo už desítky let. :)

14.01.2021

Mlhy ÖlanduMlhy ÖlanduJohan Theorin

Přesně moje krevní skupina. Mrazivé, cestu, kudy se odvíjí děj, jsem dopředu neodhadla, takže jsem si knihu ohromně užila. Pro sychravé podzimní večery značka ideál.

25.10.2016

Kvítek karmínový a bílýKvítek karmínový a bílýMichel Faber

Kvítek je výtečná kniha. Čtivá, stále překvapující. Koho neodradí počet stran, bude odměněn krásným příběhem z viktoriánské Anglie. Za mě rozhodně pět hvězdiček.

21.12.2016