quendery quendery komentáře u knih

Dívka z Bernau Dívka z Bernau Charlotte Lyne

Opět krásný historický román. Vřele doporučuji. Knihy této autorky mám moc ráda.

19.07.2018 5 z 5

Glencoe Glencoe Charlotte Lyne

Stačilo by napsat dvě slova - úžasný román. Musím ale přece jen dodat, čím mi tahle kniha učarovala. Je to strhující příběh neobyčejných obyčejných lidí ze skotské Vysočiny, plný soucitu i nenávisti, lásky i vzdoru, hrdinství, zbabělosti, slabosti, ale i úcty k tradicím, životní síly, schopnosti přežít........ je napsán takových způsobem, že čtenář stránku po stránce musí jejich příběh prožívat s nimi. Dalo by se toho napsat ještě mnohem více..... ale není to třeba. Kdo si knihu přečte, pochopí. Za mě pět hvězdiček pro hodnocení nestačí.

01.03.2018 5 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Jsem na tom jako Zuzka, emoce, slzy, nemožnost knihu odložit........ úžasná knížka...... ty hladomory v Irsku se v dějinách opravdu opakovaly, nikde jsem však o nich nečetla s takovou znalostí a brilantností, která je postavená na jemném romantické příběhu...... jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do ruky a všem vřele doporučuji....

20.12.2017 5 z 5

Tajný deník královny Kunhuty Tajný deník královny Kunhuty Anna Březinová (p)

Hezké odpočinkové čtení, zajímavě psané, doporučuji.

30.10.2017 5 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Za mě palec nahoru....krásný historický román, skvěle vylíčená velmi drsná doba raného středověku. Zajímavé postavy a líbil se mi i netradiční styl vyprávění. Doporučuji.

18.10.2017 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Krásná knížka, přečtená jedním dechem stejně jako Porodní bába od řeky Hope.

07.08.2017 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Knížka se mi moc líbila. Na pozadí práce porodní báby je zajímavě vykreslena doba hospodářské krize. Těžký život horníků a jejich rodin, soužití bílých a barevných ........ překvapí možná nízká životní úroveň v táborech těžebních společností i na tamních farmách, bouře nezaměstnaných...... Ale je to realita, o které se toho u nás moc neví a člověk se musí obdivovat odvaze s jakou lidí přistupovali k drsné realitě.

07.08.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Parádní knížka. super oddechové čtení.......

05.08.2017 5 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Další kniha mojí oblíbené autorky a opět nezklamala.

29.05.2017 5 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

Opět pěkné čtení. Autorka nezklamala. Velmi zajímavě pojaté vyprávění ve dvou časových osách, což mi opravdu bavilo.

10.02.2016 5 z 5

Megotina svatba Megotina svatba Edith Pargeter

Krásný historický román, spisovatelka opět nezklamala. Dojemný příběh na základě skutečných událostí, které hýbaly středověkou Anglií. Plně souhlasím s předchozím komentářem. Opět se potvrdila úžasná vypravěčská schopnost spisovatelky umocněná výborným překladem. Škoda, že je tu jen pět hvězdiček, dala bych i víc.

03.02.2016 5 z 5

Přístav poslední naděje Přístav poslední naděje Jan Vyroubal

Bohužel, po dlouhé době je to knížka, kterou jsem odložila asi v polovině........třeba ji někdy v budoucnu dočtu .........

28.01.2016 2 z 5

Zahrada po 4 roční období Zahrada po 4 roční období Mariana Felnerová

Nádherná kniha psaná opravdu srdcem. Při jejím čtení člověk úplně cítí vůni růží, vidí krásu rozkvetlého sadu, zakusí romantiku orosených rán i letních klidných večerů na zahradě a na jazyku má tu úžasnou chuť jahod či třešní. Už třetí rok si ji vždycky znovu čtu právě v tomhle období, kdy je jaro ještě daleko a moje zahrada je smutná..... Všem doporučuji,

14.01.2016

Kalich Kalich Nancy Bilyeau

Na pokračování Koruny jsem se těšila. Musím však napsat, že Kalich jsem přečetla, ale zase se mi potvrdilo, že občas napsat pokračování úspěšné knihy není zrovna ten nejlepší nápad.

07.01.2016 3 z 5

Koruna Koruna Nancy Bilyeau

Kniha se mi moc líbila. O době Jindřicha VIII. vychází v poslední době spousta knih a nejsou vždy tak pěkné jako tato. Originální téma, čtivá a napínavá až do konce.

07.01.2016

Toulky literární Anglií Toulky literární Anglií Hana Parkánová-Whitton

Velmi pěkně napsaná kniha. Bude se líbit i těm, kteří "naučnou " literaturu běžně nevyhledávají.

15.11.2015 5 z 5

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

Paní Hana opět nezklamala. Krásně napsaná kniha, která nám svým dějem přibližuje trochu méně známý úsek naší historie. Vřele doporučuji.

15.11.2015 5 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Asi bych se opakovala již potřetí. Skvěle napsaná kniha. Brouzdat starou Prahou v doprovodu sympaťáka Václava od Černého koně, svérázného Magistra a ostatních postaviček je velmi příjemné a ještě detektivní zápletka k tomu - co chtít víc. Tleskám .

15.10.2015 5 z 5

Ve stínu královny Ve stínu královny Tanja Kinkel

Velmi pěkná kniha. O době vlády Alžběty I. bylo napsáno mnoho knih a autorka měla šťastnou ruku, že si vybrala maličký úsek ze začátku její vlády. Z jedné epizody - smrti Amy Robsartové - s poměrně malou hrstkou postav dokázala stvořit velmi bohatý a čtivý příběh. Kniha se mi moc líbila a kdo má alžbětinskou dobu rád, tomu ji doporučuji.

07.10.2015 5 z 5

Vidlačka z Chytrova Vidlačka z Chytrova Gabriela Doušová

Tahle útlá knížka si zaslouží podle mne víc než pět hvězdiček. Je úžasně čtivá, plná laskavého humoru i moudrosti lidí z malého městečka. Je příjemné prožívat s Týnou její radosti i starosti, smutek z přístupu její matky i hřejivé pocity z přátelství obyvatel Chytrova. Díky autorce za velmi pěkné čtení.

11.07.2015 5 z 5