Ve stínu královny

Ve stínu královny https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147814/bmid_ve-stinu-kralovny-ZFM-147814.jpg 4 17 5

Historický román s detektivními prvky nás zavede do Anglie 16. století, kdy na trůn usedá Alžběta I. Dne 8. září roku 1560 byla nalezena mrtvola Amy Robsartové a celá Evropa si byla jistá, že zná vraha: jejího manžela Roberta, Alžbětina favorita, který si dělal naděje na královninu ruku... Mladá žena proslula vlastně pouze svou smrtí a historikové se po staletí snaží její vraždu osvětlit. Autorka přináší nové odpovědi a předkládá též řadu pozoruhodných informací ze života známé panovnice.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Im Schatten der Königin , 2010

ladyfromskye
17.08.2021 3 z 5

Bohužel, jak jsem předpokládala, tohle mi moc nesedlo. Knížku jsem dostala jako dárek, sama bych si ji nevybrala, protože žánr historické detektivky mi zrovna moc pod nos nejde. Sama pořádně nevím, co mi na něm vadí, ale zatím nikdy jsem nezatoužila ho vyzkoušet. Evidentně to dále ani zkoušet nebudu. Bylo to příliš rozvláčné a ač mám hrátky s historií jinak ráda, tady se mi to nějak nezdálo. Co se ale knížce – nebo spíše autorce – musí nechat, to je, myslím si, celkem věrohodné vylíčení dobové situace. Za to opravdu palec nahoru.

Barbara182
30.08.2020 2 z 5

De facto historická detektivka, kdy se hlavní hrdina snaží zjistit skutečnou příčinu smrti manželky Roberta Dudleyho, resp. zda ji nechal zavraždit, aby se po její smrti mohl oženit s královnou Alžbětou, dcerou Jindřicha VIII. a Anny Boleynové. Podle anotace jsem čekala něco úplně jiného, ale kniha se nečetla špatně, byť znám od autorky lepší.

TheMelorry
08.05.2016 3 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli Tudorovské éře, kterou miluji. Bohužel kniha sama o sobě se mi moc nelíbila. To že vypravěčem je muž bych ještě zkousla, ale ono ani téma knihy nebylo nic moc. Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Určitě jsem ale o Tudorovcích četla lepší.

quendery
07.10.2015 5 z 5

Velmi pěkná kniha. O době vlády Alžběty I. bylo napsáno mnoho knih a autorka měla šťastnou ruku, že si vybrala maličký úsek ze začátku její vlády. Z jedné epizody - smrti Amy Robsartové - s poměrně malou hrstkou postav dokázala stvořit velmi bohatý a čtivý příběh. Kniha se mi moc líbila a kdo má alžbětinskou dobu rád, tomu ji doporučuji.

Karloska
25.06.2014 5 z 5

Moc hezká a čtivá kniha, která nám více přiblíží, jaká byla situace s Alžbětou I. a jejím okolí.

Anglie 16. století

Tanja Kinkel
německá, 1969
2007  81%Dcery Říma
2004  83%Synové vlčice
2005  75%Stíny nad Alhambrou
2010  84%Sloupy věčnosti
2001  87%Lvice z Akvitánie

Kniha Ve stínu královny je v