quendery quendery komentáře u knih

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Pavel Hrdlička prostě "umíííííí", klobouk dolů. Zase jsem se ocitla ve středověké Praze a připadalo mi, že Václavu od Černého koně chodím za patami, o magistru Šebkovi a paní Kateřině nemluvě. Opět bezvadná knížka přečtená skoro jedním dechem. Už se těším na tu další.

23.05.2015 5 z 5

Ve stínu zlaté hory Ve stínu zlaté hory Colleen McCullough

Autorka opět nezklamala, pěkné čtení.

Morganův úděl Morganův úděl Colleen McCullough

Skvěle napsaný román, člověku až běhá mráz po zádech, když si uvědomí, že to byla opravdu realita.

Dámy z Missalonghi Dámy z Missalonghi Colleen McCullough

Skvělá knížka, krásné oddychové čtení, doporučuji.

Lvice Lvice Iny Lorentz

Připojuji se k předchozím komentářům. Mnohomluvný, nepřehledný děj, čtenář se v něm ztrácí...... Dočetla jsem jen ze zvědavosti, jestli se to nakonec přece jen nějak vyvine.

29.10.2014 1 z 5

Tajemství tudorského dvora Tajemství tudorského dvora D. L. Bogdan

Krásně napsaná kniha, velmi neotřelý pohled na období vlády Jindřicha VIII. Skutečně kniha, kterou si milovníci historie s chutí přečtou. Doporučuji.

07.07.2014 5 z 5

Vášnivá a nespoutaná - Osudy královny Eleonory Vášnivá a nespoutaná - Osudy královny Eleonory Cecelia Holland

Zdařile zpracovaný kratší úsek ze života Eleonory . Pěkné čtení i pro ty, kdo se historii tolik nevěnují. Kniha se mi líbila, je to trochu netradičně zpracovaný příběh na pozadí historických událostí. Doporučuji.

15.06.2014 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Na knihu jsem se moc těšila. Mám ráda příběhy zasazené právě do tohoto historického období. Je pravda, že příběh je velmi silný, plný dobrodružství, postavy jsou opravdu pěkně vykreslené, popis přírody a pod. Celkově po přečtení bych tuto knihu zhodnotila jako velmi dobře napsaný příběh, ale bohužel, asi se znovu k této knize nevrátím. Nějak mám pocit, že jsem četla podobné knihy, které mně vtáhly do děje daleko víc.

26.04.2013 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Skvělá knížka. Nejsem zrovna zaměřená na fantazy, ale tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Určitě si ji časem přečtu znovu.

04.03.2013 5 z 5

Volání ze tmy Volání ze tmy Susan Howatch

Krásně a svěže napsaná detektivka. Napínavá od začátku do konce. Super. Už jsem jí četla během let několikrát a vždycky se mi líbí. Doporučuji.

04.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Hmmm.... byla jsem na tuhle knihu zvědavá. Ale dopadlo to jak jsem si myslela. Mnohomluvná kniha o ničem, děj se dá shrnout pár větami. Námět by možná vydal na docela slušnou povídku, ale ne jím zahltit 606 stran a navíc prý je to první část. Potěš koště, co bude asi v té druhé ? Neustále se opakující stejný popis prožitků hrdinů, tedy "hrdinů". .......Souhlasím s Tajou 2013, byla to fakt docela odvaha dočíst. Kam se tahle kniha hrabe na eroticky laškovné příběhy s docela slušným dějem Bertrice Smallové.

12.02.2013 odpad!

Poutnice Poutnice Iny Lorentz

Byla jsem velmi zvědavá na novou knihu Iny Lorentzové, jejíž trilogie o kočovné nevěstce se mi velmi líbila. A opravdu nezklamala.
Velmi barvité vykreslení reality konce 14. století, včetně přiblížení opravdu drsného života v tomto období středověku i myšlení lidí, jejich žebříček hodnot, skvělé vykreslení charakterů, to všechno se odráží ve velmi čtivé knize. Doporučuji všem, kdo mají rádi dobře napsané historické romány, kde se snoubí historická autentičnost s napínavou fikcí.

29.01.2013 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Opravdu skvěle napsaná kniha. I když zápletka je vcelku velmi jednoduchá, styl psaní, jednání postav, humor, to vše je opravdu unikátní. Autor dokáže čtenáře přímo vtáhnout do středověké Prahy a tak mu nedá moc práce, aby se cítil přímo účastníkem děje. Jistě jsem tuhle knihu nečetla naposled. Všem doporučuji.

29.01.2013 5 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Když se mi tahle kniha dostala do ruky, nepřestala jsem,dokud jsem nedočetla. Úžasné. A pak jsem dělala vše pro to, abych měla všechny knihy. Povedlo se .

Zimní slunovrat Zimní slunovrat Rosamunde Pilcher

Opět úžasná kniha od R.Pilcherové. Miluju její postavy, jejich charaktery, vztahy mezi nimi, popisy krajiny, prostě kniha, ke které se ráda vracím

Září Září Rosamunde Pilcher

Byla to první kniha od této autorky, která se mi dostala do ruky. Okamžitě mě nadchla. Je v ní tolik lidského, postavy nádherně vykreslené. Snad nejlepší její kniha. Kdo ještě nic od R. Pilcherové nečetl, měl by podle mého názoru jako první sáhnout právě po téhle knize. Ráda se k ní stále vracím.

Návrat domů Návrat domů Rosamunde Pilcher

Tak tuhle knihu jsem četla už několikrát a pořád se k ní vracím.

Pompejan Pompejan Philipp Vandenberg

Tohle byla první kniha od Ph. Vandenberga, která se mi dostala do ruky. A od té doby jeho knihy přímo vyhledávám. Jedna poutavější než druhá. Pro mně jsou to knihy, které mám v knihovně - tam jsou jen ty, které se dají číst vícekrát. :-)

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Opět krásná kniha o Austrálii, také jsem ji četla několikrát. Opět skvělá , jako vlastně téměř všechny od této autorky.

Ráj Ráj Barbara Wood

Skvěle napsaná kniha, která přibližuje život v kultuře, která je nám přece jen trochu vzdálená. Knihu jsem četla již několikrát a pořád se mi líbí. Doporučuji.