Září

Září https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2540/bmid_zari-65eda8bf23f32.jpg 4 64 19

V době, kdy do Skotska přichází jaro a kdy se kopce Skotské vysočiny probouzejí do života, začíná příprava bálu, který se má konat v září. Pozvánky na bál přivedou domů skupinu lidí, které Violet Airdová za svého dlouhého života nejvíc milovala. Violet - nejstarší, nejsilnější a nejmoudřejší z nich všech - je svědkem, jak její zranitelná vnučka Alexa najde poprvé lásku, jak odchod jejího malého vnuka do internátní školy vzdaluje od sebe ještě více jeho rodiče. Daleko od nich žije Pandora, okouzlující, vzrušující dívka, která utekla před dvaceti lety z domova. Ti všichni se sejdou ve Skotsku v září.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

September , 1990

Bemka
06.04.2024 4 z 5

Pěkná kniha. Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, bylo to pro mě zdlouhavé, později děj nabral spád. Líbilo se mi "napojení" na Hledače mušlí, které jsem četla před 12 lety (ta kniha mě naprosto dostala, aspoň tenkrát). Pěkné vykreslení mezilidských vztahů.

AlenaF
05.12.2022 5 z 5

Velmi příjemné oddechové čtení.

Kajka5
10.11.2019 3 z 5

Jednoducha odychovka k zimnim vecerum

NikNik
19.10.2019 4 z 5

příběh rodin z jedné venkovské oblasti

Shardlake
10.10.2019 2 z 5

Čtení, které neurazí...

Jessybelle
02.10.2019 4 z 5

Zpočátku to bylo zdlouhavé, ale nebylo to špatné, rozuzlení bylo dobré. Skotsko mám ráda, někteří mí byli sympatičtější než jiní... Ale mezi mé srdcovky nebude patřit.

mol378
27.07.2019 4 z 5

Romantika, vřesoviště, skotská skaliska, vztahy i vášně, trochu sladké, ale únosně. Autorka teda psala i vyloženě červenou knihovnu, ale tohle při správném rozpoložení se čte dobře a není to nevkusné.

Lienilda
28.06.2019 4 z 5

Četla jsem verzi vydanou Kniznim klubem v 90.letech a hned na zacatku me dostalo sklonovani autorky Enid Blyton jako kdyby šlo o muže!! Jinak kniha se četla pomalu, až líně bych řekla. Pár zvratů bylo překvapivých a o skotske přírodě se vyprávělo moc pěkně. Od teto autorky mam velmi oblibenou knihu - Navrat domů, moje srdcovka.

jankasvanka
14.06.2019 4 z 5

chvíli mi trvalo než sem se do knihy začetla.Hezká romantika,nebýt to do čtenářské výzvy asi bych si ji nikdy nepůjčila.Bavila mě,kdo má rád romantiku tak se bude líbit

Vydrýsek
13.04.2019 2 z 5

Tyto knihy nejsou mým žánrem.

cukrovka
08.03.2019 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Zajímavý příběh ze Skotské vysočiny. Zpočátku mi přišlo vyprávění nepřehledné a zdlouhavé, ztrácela jsem se v postavách. Postupně příběh dostával svůj smysl a cíl.

Majda758
02.02.2019 1 z 5

Klasický román pro tuto autorku, můj šálek kávy to není. Ukazuje nám, jak i smrt dokáže lidi opět semknout.

intelektuálka
13.07.2017 4 z 5

Tak trochu navazuje na "Hledače mušlí". Těžce nemocná Pandora se vrací domů, aby se rozloučila se životem. Krásná kniha doporučuji!

LenkaKa
17.08.2015 4 z 5

Oddychové čtení na dovolenou, na prázdniny...četlo se to dobře, ale za mě do 100% ještě něco chybí.

nova8907
14.08.2014 4 z 5

3 nejhezčí knihy od této spisovatelky - Hledači mušlí,Návrat domů a Září.Četla jsem jich spoustu a ostatní už jsou si podobné :-)

Moška
22.03.2014 5 z 5

Četla jsem hned po knize Hledači mušlí, která mne naprosto nadchla. Září je jiné, ale stejně dobré. Od té doby je většinou čtu za sebou. A dokonale mne překvapilo, když se najednou v Září objevila jedna z postav Hledačů mušlí a pokračovala svůj život zde.

quendery
15.12.2012 5 z 5

Byla to první kniha od této autorky, která se mi dostala do ruky. Okamžitě mě nadchla. Je v ní tolik lidského, postavy nádherně vykreslené. Snad nejlepší její kniha. Kdo ještě nic od R. Pilcherové nečetl, měl by podle mého názoru jako první sáhnout právě po téhle knize. Ráda se k ní stále vracím.

Selinute
12.10.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih této autorky. Dává nám nahlédnout do života úzké skupinky lidí na Skotské vysočině. Je to zážitek pro milovníky romantiky. Rovněž filmové zpracování je vynikající.

janettkaa
12.10.2011 3 z 5

Od paní Pilcherové jsem jinou knížku nečetla, tak nemůžu nijak srovnávat. Tohle pro mě byla příjemná oddechovka, odhaduju, že se čte dobře v každém věku, protože poprvé jsem ji otevřela a přečetla v 15-ti letech, poté ještě jednou. Máme ji doma v knihovně, jinak bych na ni ale asi těžko narazila. Za pár let, při dlouhých zimních večerech..možná po ní ještě sáhnu, proč ne.

anglické romány

Rosamunde Pilcher