QEDS QEDS komentáře u knih

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Kotleta opět nezklamal. Výborná kniha plná sexu, násilí, přestřelek, akce, zase sexu... takto by jsem mohl pokračovat hodně dlouho. Jsem rád, že jsem se dočkal pokračování s Koskem. Asi nemá cenu zde popisovat a recenzovat tuto knihu. Kotleta ma svůj styl, který v trilogii Spad trochu opustil a v této knize se k němu zase vrací. Na závěr jen, díky Kotleto za další úžasnou knihu a jen tak dál.

26.08.2018 5 z 5

Kladivo na démony Kladivo na démony Jiří Pavlovský

U tohoto dílu jsem se opravdu bavil. Skvělý humor, úderné hlášky a děj je pěkně zamotaný. Tento díl řadím jako jeden z nejlepší z této série. Dlouho se mi nestalo, že by jsem si vypisoval tolik hlášek z jedné knihy, ale tady to jinak nešlo. Vřele doporučuji přečíst a pro fanoušky série je tato kniha samozřejmě nutností.

24.05.2018 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Skvělé pokračování. Jinak není co dodat. Jen tak dál Franto. Už se těším na poslední díl. Všem vřele doporučuji.

06.08.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Tak tohle je neco uplne jineho nez na co jsem si zvyknul cist, ale rozhodne je to krok kupredu. Poradny post apo roman s promyslenym pribehem. Hrdinove nejsou stereotypove, ktere vidam v podobnych knihach, ale maji svuj jedinecny charakter. Jen tak dal Franto. Za me palec nahoru a vrele vsem doporucuji.

19.01.2017 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Tuto knihu je snad už zbytečné komentovat. Pro fanoušky Kulhánka nutnost a pro neznalé autora vřele doporučuji přečíst. Skvělá akce, super humor, postavám sedí dialogy a hlavně vše do sebe krásně zapadá. Tato kniha je jako celek opravdu povedená.

07.04.2016 5 z 5

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

Pro mne skvělá kniha. Děj sice sem tam zakopavá a nechce jít dopředu, ale dá se to překousnout. Každopádně zápletka je dobrá a na konci čtenáře dost šokuje. V knize jsou skvělé narážky a kniha nenudí, naopak žene čtenáře ke čtení. Doporučuji.

26.01.2016 5 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Skvělé pokračování. Do půlky knihy jsem se musel trochu obrnit trpělivostí, ale potom už se příběh rozjel a já nemohl odtrhnout oči. Jako by jsem byl chycen v treighru. Opravdu doporučuji.

01.10.2015 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Jako vždy Kotleta nezklamal. Pustil se do něčeho co na literární scéně trochu chybí a to jsou právě superhrdinové v knižní a né komiksové podobě. Svižný děj, hlavní hrdina jak má být. Jediné co mě trošku zklamalo je menší obsah co se vtipných hlášek týče. Jinak doporučuji přečíst. Pro fanoušky Kotlety je to povinnost.

31.07.2015 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha druhá Zlato Arkony. Kniha druhá Juraj Červenák

Juraj Červenák opět nezklamal. Opravdu povedené fantasy. Pro ty co mají za sebou první díl je tato kniha takřka povinnost. Opravdu vřele doporučuji.

21.07.2015 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Juraj Červenák ví o čem píše a jde vidět, že ho psaní opravdu baví. V této knize je to hodně znát. Poutavý příběh, skvělá hlavní postava, skvělé hlavní zvíře. :D Postavy jsou uvěřitelné a člověk se s nimi rychle ztotožní. Kniha mě velice bavila. Má barvitý děj a já jí četl s chutí. Těším se na druhý díl. Knihu mohu jen doporučit.

08.07.2015 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

V podstatě opis seriálů, ale zdá se mi, že autor zachytil v kresbě více detailů a člověk se dokáže lépe vcítit do situace postav. Je to nejspíše i tím, že má člověk dost času prožít si vše podle svého tempa, které mu vyhovuje. Doporučuji a těším se na pokračování.

06.07.2015 4 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Je docela zbytečné komentovat. Všem, ale opravdu všem doporučuji přečíst.

02.04.2015 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Dočetl a jsem velice rád, že Sapkowski napsal další knihu ze světa zaklínače. Velice poutavé čtení jak jinak, když jde o Sapkowského. Je to klasika, kterou vřele doporučuji. Nemám co bych dodal, kdo zná dá mi za pravdu a kdo nezná alou do knihkupectví.

08.01.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jedna z nejpoutavějších knih, které jsem četl. Kniha vtáhne do děje a už čtenáře nepustí. Autorka přesně ví o čem píše a dokáže vše dovést do detailů. Jediné co mě trochu zarazilo je převzatý nápad z knihy Hunger games. Kdy je lidstvo rozděleno do jakýchsi skupin pro jejich dobro. Možná je to ale jen můj pocit. Každopádně příběh upoutá a člověk se dokáže velmi dobře vcítit do pocitů hlavní hrdinky. Knihu vřele doporučuji.

23.12.2014 5 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Kevin Eastman

Při čtení se mnou cloumala nostalgie. Vrátil jsem se zpátky do dětství kdy jsem si s kamarády na želvy ninja hrál. Chtěl jsem potírat zločin a celý den se jen cpát pizzou. Jak už bylo zmíněno příběh není nic extra, ale já se dokonale bavil a užil si to. Za mě jasných pět hvězd, ale to je dáno hlavně tím, jak mám rád želvy ninja už od malička. Pokud chce někdo objektivní hodnocení, tak si musí odečíst dvě hvězdy.

20.10.2023 5 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Z této knihy mám velice smíšené pocity. Nápad je naprosto skvělý a svět je velice dobře popsán (aby ne když se jedná o nedalekou budoucnost). Bohužel za mě je to vše co je na knize skvělé. Vypadá to jako by autor měl tento skvělý nápad s propojení dvou světů, ale nedokázal k tomu vymyslet pořádný příběh. Hlavní hrdina se pořád motá z místa na místo a ani pořádně sám neví co dělá. Konec knihy je napsaný velice poutavě, ale jedná se bohužel o posledních cca 30 stran a to je za mě dost málo. Na knihu jsem se moc těšil. Od Heteši jsem četl již několik knih, které jsem hodnotil ze strany příběhu, vyprávění i nápadů velice pozitivně, ale tato kniha mě zklamala.

28.11.2022 2 z 5

Svět hry Cyberpunk 2077 Svět hry Cyberpunk 2077 Pat Mills

Pokud se chystáte hrát Cyberpunk 2077 a nebo již máte odehráno, pak určitě doporučuji přečíst. Pro ty kteří hrát nechtějí tato kniha moc nemá smysl. Kniha neobsahuje žádné příběhové spoilery, což je fajn. Kniha pomůže se základy orientací ve hře a vysvětluje svět Cyberpunk 2077. Jak vznikl, co je v něm důležité, na co si dát pozor... Pokud máte již odehráno a patříte mezi ty kteří si pročítají vše co jim hra předloží, pak pro vás kniha moc nemá smysl, jelikož se ze hry v průběhu vše dozvíte. Pokud ale nečtěte všechen text, pak kniha skvělé poslouží jako doplněk znalostí a zajímavostí.

23.05.2021 5 z 5

Vetřelci komplet - svazek 2 Vetřelci komplet - svazek 2 Robert Sheckley

Za mě jako hodně velkého fanouška Vetřelce říkám, že kniha je super, ale pár výhrad se najde. První povídka neměla ke konci spád jaký by jsem si představoval. Musím, ale uznat, že povídka byla jako celek konzistentní a dobře se četla. Občas jsem bohužel chtěl knihu odložit a jít dělat něco jiného. Druhá povídka zase naopak měla na konci skvělý spád, ale celkově mi připadala, jako poskládaná z více jiných povídek. Párkrát jsem si říkal, že kdyby v textu nebylo zmíněno jméno hrdiny a hrdinky, myslel by jsem si, že čtu zase jinou povídku. Z tohoto důvodu dávám čtyři hvězdy byť jsem opravdu velký fanda všeho co se týká vetřelců.

22.05.2021 4 z 5

Grunge Grunge John Ringo

Parádní pokračování (rozuměj rozvinutí světa LM s.r.o.) u kterého jsem se skvěle bavil. Nic víc, nic míň.

22.01.2021 4 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Z knihy jsem přečetl pouze povídku od Františka Kotlety, takže nebudu pro hodnocení knihy používat hvězdičky.

Na začátku Kotleta píše že je to poslední dílo s Koskem a máme si ho pořádně užít. Já jsem si ho teda užil neskutečně. Velice karatičká povídka (kratičká na moje poměry, kdy by jsem si představoval povídku s Koskem na 250 stran minimálně), ale o to více napínavá a na konci s překvapením, jak to mám rád. Za mě nemůžu jinak než doporučit a zmáčknout slzu pokud je to opravdu poslední dílo s Koskem.

22.06.2020