QEDS QEDS komentáře u knih

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Otevřu knihu, přečtu si první tři věty příběhu a říkám si: "Bože ano, to je ten správný Kotleta, tak jak ho máme všichni rádi." Knihu jsem prakticky odložil až po dočtení poslední stránky. Nešlo to prostě jinak. Směska krve, násilí a sexu zabalené do skvělého příběhu, to vše mě donutilo absolutně ignorovat co se děje kolem mě a jediné co jsem mohl dělat bylo ČÍST. Zní to všechno až fanaticky, ale můj lékař mě uklidnil, že toto se čtenářům nejlepšího českého autora stává běžně.

10.08.2019 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Opět tleskám skvělému pokračování. I když se jedná o odbočku z hlavní linky, tak kniha neztrácí dech. Hlášek trochu ubylo, ale akce jede na plné obrátky. Trochu mě zklamal konec, který byl naprosto předvídatelný, jak z nějaké videohry. Naopak musím vyzdvihnout napětí v jiných částech knihy. Charaktery postav od minula naštěstí drží a pěkně pomalu se nám vyvíjí, jen tak dál.

17.11.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělý příběh. Velice propracovaný děj, včetně postav. Svět ve kterém není všechno černobílé. Autor má evidentně promyšlený svět ve kterém je spousta nedokonalostí, tak jako v opravdovém světě. Těším se až se pustím do dalšího dílu.

17.05.2021 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Opětovně skvělé pokračování. Už se pěkně pomalu, ale jistě blížíme do finále a příběh nabírá na intenzitě. Všiml jsem si, že se nám začínají trochu měnit charaktery postav. Za mě pokud postavy zůstanou tak jak jsou v této knize bude vše v pořádku. Pokud, ale začne Aga házet jeden vtip za druhým a Gerasim začne být vážný, tak to bude velký špatný. Chápu, že postupováním v příběhu se prohlubují vztahy posádky a tím se do značné míry může změnit i charakter, jen aby se to nepřehnalo. Tak snad zůstane to pevné jádro charakteru u postav nezměněné.

26.04.2023 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Jooooooo jsem si řek když jsem si knihu koupil. Neeeeeee jsem si řekl když jsem dočetl poslední stránku a věděl jsem, že budu muset zase nějakou dobu počkat než Kotleta opět napíše něco ze svého života (nebo budoucnosti? hm... že by pokračování?!). Franta má pořád svou jiskru, styl a v Underground nám předpovídá budoucnost. Praha jako z pořádného sci-fi, hrdina jak má být, neohrožený a prakticky nesmrtelný. Příběh pořádně odcejpá a nešetří se v něm zbraněmi. Pravda není tak propracovaný jako ve Spadu, ale tak to má být. Tahle kniha si evidentně na nic nehraje. Undeground je prostě pořádné porno pro milovníky knih od Kotlety!

18.06.2020 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Snažil jsem se na tuhle knihu připravit předem než začnu číst. Teď už vím jedno. Na tohle se nedá připravit. Něco tak šíleného jsem ještě nečetl. Kniha se skládá ze tří povídek.

Ta první vystihuje název knihy a je hodně bizarní. Při popisování právě těch bizarních scén jsem nevěděl, jestli se mám smát, být překvapený nebo být znechucený.

Ta druhá..... U té jsem si jen říkal co to kur.... je?! Ani se jí nebudu snažit hodnotit. Raději si názor udělejte sami.

Ta třetí je v celku zajímavá. Samozřejmě je taky naprosto bizarní, ale má velice zajímavou myšlenku.

Na konec zmíním, že autor má velice osobitý styl humoru a hlavně naprosto zvrácenou mysl. Jsem rád, že jsem se do čtení nakonec pustil, protože něco tak bizarního si už asi nepřečetu.

18.11.2019 3 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Musím uznat, že druhý díl se opravdu povedl. Rozjíždí se nám pekelně svěží série, kterou si náramně užívám. Kotleta a Sněgoňová se umí evidentně vzájemně perfektně doplňovat. V knize není tolik sexu a sprostých nadávek, ale ničemu to nevadí. Malé množství obou zmíněného vynahradí trefné načasování před podáním... Těším se na další díl a jen tak dál.

26.12.2020 5 z 5

Páté srdce Páté srdce Dan Simmons

Mám velice rád Sherlocka Holmese jako postavu. Autor si s detektivem velice pěkně vyhrál a nechal mu všechny jeho vlastnosti, které známe. Zařadit vedle Holmese jinou postavu než Watsona byl skvělý nápad od kterého jsem nejprve nic nečekal a po té jsem byl velice mile překvapen. Snad jen konec knihy by mohl obsahovat delší děj. Přišlo mi to až velice rychle utnuté na to jak autor dokáže barvitě popisovat. Na druhou stran nemám knihy, ve kterých autor popisuje mnoho vedlejších věcí rád, ale v této knize mi to vůbec nevadilo.

08.01.2019 5 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Naprosto skvělé pokračování. Kniha pokračuje v příběhu, který je představen v prvním díle. V tomto díle se mimo jiné dozvíme více o Frenkovi. Musím říct, že mě dost překvapilo co je zač. Kniha se mi četla velice dobře. Ti kteří mají za sebou první díl, ví do čeho jdou. Pokud hledáte více téhož z prvního dílu, tak vřele doporučuji. Pokud doufáte, že autor začal psát něco jiného než odpočinkovou četbu, poohlédněte se raději jinde.

22.08.2018 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Skvělé pokračování. Připadá mi, že čím více je Sněgoňová vystavena vlivu Velikána Františeka Kotlety tím více se přibližuje jeho stylu psaní. Jen tak dál. Moc jsem se bavil a užil si čtení této knihy.

20.02.2023 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Za mě zatím nejlepší díl z celé série. Děj rychle odcejpá (tak jako v každé knize z této série), dozvíme se více o postavě jménem Aga, jak už název knihy napovídá. Celý příběh série se nám zase posouvá o kousek dále. Těším se na další díl.

29.05.2022 5 z 5

Ztracenci z West Abbey Ztracenci z West Abbey Joe Benitez (p)

Za mě zatím nejlepší díl této série. Připadá mi, že kresby jsou zde detailnější než v předchozích dílech. Zase se dozvíme něco více o pochodových myšlenkách Lady Mechaniky a to mě hodně zajímá. Mexiko je skvěle vykreslené a svátek Muerta, který je v duchu zemřelých, barevnému podání kreseb skvěle sedne.

12.02.2020 5 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Velice poutavá kniha. I když je příběh spíše průměrný má jeden nečekaný zvrat. Autor ví jak čtenáře chytit a nepustil. Hodně jsem se přemlouvat když jsem se při čtení podíval na hodiny a zjistil jsem, že už musím jít taky dělat něco jiného než číst. Pro milovníky military scifi jako jsem já byl pocit napětí při čtení o to silnější. Všem kteří mají tento žánr rádi jako já vřele doporučuji. Pro ty, kteří čtou tento žánr jen občas raději doporučim kteroukoliv knihu ze série Honor Harrington, kde je dej více propracovaný. Pro milovníky žánru čtyři hvězdy ostatní si můžou jednu ubrat.

14.02.2019 4 z 5

Další skvělá kniha od Kotlety. Kotleta naštěstí do knihy vecpal plno super hlášek, u kterých se člověk nejdříve zasměje a po přečtení knihy si musí říct, že Kotleta utekl z nějakého ústavu jinak to není možné. A tak to má být, tak to sedí přesně na Kotletu. Za mě jako velkého fanouška doporučuji přečíst.

05.08.2016 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Klasická Kotletovka, ve které je spousta akce, násilí, krve, sexu, hlášek... Za mě super knížka, ale bohužel tentokrát má dle mého kniha plytký děj. Vím, že o to tady ani tak nejde, ale přece jenom jsem si zvykl na propracovaný děj ze série Legie. Na druhou stranu mě kniha od začátku až do konce bavila, takže OK proč ne!?

04.03.2024 4 z 5

Balada o dvou vlcích Balada o dvou vlcích Bartosz Sztybor

Zatím nejlepší komiks z této série. Naprosto skvěle a nenásilně zakomponovaná červená Karkulka. Trocha toho detektivování, které je sice i v jiných dílech, ale tady to dává smysl. Děj mě pravdu bavil a ke konci jsem hltal stránku za stránkou aby jsem zjistil jak to dopadne. Kresba je v tomto díle nádherná a trochu detailnější než v předchozích dílech. Tam kde máji být pestré barvy tak jsou, tam kde jde do tuhého a mají být barvy tmavší, tak taky jsou. Za mě opravdu skvěle povedený díl.

01.02.2024 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Zlý jazykové tvrdí, že Řezník z Bruntálu se dal na tvrdý business a sype knížky jen pro prachy a slávu. Možná je ale vše jinak, možná knihy píše s pistolí u hlavy, lajnami koksu v krevním řečišti a nakladatel si jenom mne ruce. Já vím každopádně s jistotou, že ani jedna varianta není správná. Tak skvělou knihu totiž nenapíše ani pro prachy ani pod nátlakem. Díky óóó Bakulgu nejmocnější z nejmocnějších za skvělé pokračování příběhu s Koskem. Náramně jsem se bavil a užil si to. Teď už nezbývá nic jiného než zmáčknout slzu a doufat, že jednoho dne zaklepe Kosek na ty zavřené dveře...

02.12.2022 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

O něco slabší díl než Aga, ale jako velký fanda přidávám o jednu hvězdičku navíc (ostatní si ji můžou klidně odečíst). Od Agy jsem byl hodně nastartováný a čekal jsem pokračování v podobném duchu. Bohužel tento díl je o trochu slabší než předchozí. I tak se nám děj posunul o kousek dál já jsem zvědavý jak to všechno bude pokračovat.

29.07.2022 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Další skvělé pokračování této super série. Těším se na dalsi díl.

15.04.2022 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Za mě tento druhý díl předčil ten první. Super hlášky, akční atmosféra od začátku až do konce. Ubylo trochu toho sexu... což je za mě na škodu. Na druhou stranu mi připadá, že se čtenář v druhém díle více stotožní s hlavním hrdinou. Neustálé narážky na v knize už popkulturní hudbu mě baví ještě teď. Snad bude i třetí díl. Více by jsem, ale ocenil spíše knihu ve který by se děj odehrával ještě před prvním díle.

02.09.2021 5 z 5