putpuda putpuda komentáře u knih

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Nedávno jsem četla "V zemi bílého oblaku", která se mi strašně líbila a tato kniha je podobného rázu. Hodně čtivě napsaná, hned mě vtáhla do děje.
A zase jsem se dozvěděla něco nového.... hlavně o historii Jamajky a otroctví.
Určitě mohu doporučit, už mám doma i druhý díl, takže se na něj brzy vrhnu ;)

05.06.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další hodně čtivá kniha. Ale musím dát za pravdu předchozím komentářům, že tentokrát to nebylo až tak napínavé. Vraha Colette jsem neuhádla. Ale tato série je momentálně dle mého názoru jedna z nejlepších, takže už se těším na další díl ;)

18.05.2023 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Nehorázně čtivé, prostě neodložitelné ;)
Musím říct, že tentokrát jsem měla správný typ na "záporáka". Ale až ke konci mě to napadlo. Už se moc těším na další pokračování a jsem zvědavá na Lottiinu odpověď :)

07.05.2023 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Moje první kniha autorky a určitě ne poslední. Velice dobře se četla, bylo to napínavé. Také jsem střídala pachatele, nejvíc mi na nervy lezla Flo ;)
Mám do Ženu z kajuty č.10, tak se do ní určitě brzy pustím.

03.05.2023 4 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Po této knize jsem dlouho toužila, nakonec se mi podařilo sehnat všechny tři díly.
A jsem strašně ráda. Příběh Gwyn se mi moc líbil. A je fakt, že slovo " džentlman" je opravdu snad na každé stránce ;)
Mám o Novém Zélandu spoustu informací, protože moje sestra zde žila pár let, což jí neskonale závidím ;). Hned bych se odstěhovala! No jo, člověk nemůže mít všechno ....
Takže se musím spokojit s dalším dilem. Už se na něj třesu.

14.04.2023 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Pokračování bylo celkem fajn, ale nebavilo mě tolik jako první díl. Mám doma i třetí, tak si určitě přečtu i ten, až na něj bude nálada ;)

14.04.2023 3 z 5

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Červený adresář jsem nečetla, tak nemůžu srovnávat. Kniha se četla dobře, i příběh se mi líbil, ale bylo to tak uspávací, že jsem ji jednou odložila, po té se vrátila a dočetla, ale trvalo mi to dlouho ;)
Ale určitě si půjčím i jinou knihu autorky.
Míč hezká obálka:)

20.03.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jelikož jsem předchozí díl četla začátkem 2019, tak jsem si nějak nemohla vybavit vztahy mezi Erikou a Petersonem. Což mě teda štve. Poté vyšla série s Kate M., takže jsem to tak trochu pozapomněla a neponořila se do knížky až tak moc.... Ale jinak se samozřejmě čte dobře a rychle. Takže další díl prosím pěkně dříve ;)

27.02.2023 4 z 5

Nezlomná Nezlomná Lesley Pearse

První díl o Belle jsem četla už před nějakým tím rokem, tak jsem knihu prolistovala, abych si připomněla děj. Druhý díl jsem zhltla, moc dobře se to četlo. A moc se mi to líbilo. Mám doma i díl třetí a už se moc těším. Jen to teď prohodím zase nějakým krvákem ;)

12.02.2023 5 z 5

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Kniha se mi četla sice dobře, ale první díl se mi líbil mnohem víc.
Autorku mám ráda a určitě si přečtu i třetí díl, ale až časem, až na něj bude nálada ;)
Dávám *** a půl

06.02.2023 3 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tak po roce (ne záměrně, ale je tolik knih...:)) další dílko z této skvělé série ..jako všechny předchozí díly velice čtivě napsané. Četla jsem v některých komentářích, že by se dal tento díl číst i samostatně, ale já to stejně nedoporučuji. S každým dílem se rozvíjejí životy a osudy všech postav a to je právě na sériích to nejlepší a určitě je proto lepší číst
od začátku;)
Aspoň ja to tak mám..
A tato série má strašně zvláštní a příjemnou atmosféru..těším se na další díl.

A zrovna jsem zjistila, že na jisté streamovací službě je nově uvedený seriál "Městečko Three Pines", tak to jsem tedy zvědavá;)

06.02.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Knihu mohu jen doporučit;)
Mě chytla hned od začátku, dobře se mi četla. Propracované postavy i děj, na to jsme u Fieldingové zvyklí:)

17.01.2023 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Tato série je opravdu skvělá. Hodně napínavé to bylo. Řekla bych, že ještě víc, než první díl. Už mám zamluvený v knihovně další, tak už se těším;)

23.12.2022 5 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Pěkný příběh, dobře se mi četl, víc mě zajímala čast o Sofii. Ale Růže a čokoláda byla o něco lepší...

23.12.2022 4 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Číst Barbaru Erskinovou je prostě zážitek! A tak dlouhé čekání. Sice to nebyla jedna z těch nejlepších, ale mě se to mooooc líbilo. Příběh Eadburh a Elisedda mě naprosto uchvátil. Na konci se mi chtělo i brečet. Tentokrát mě bavila i současná linka. A ještě víc mě zaujalo to, že poměrně dost postav a míst, kde se kniha odehrává, je skutečných. Takže jsem se pídila po dalších informacích.
Kniha už má své čestné místo na polici a doufám, že další vyjde dřív, než za 5 let ;)
Nádherná obálka.

06.12.2022 5 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Panství Downton jsem shlédla trochu pod nátlakem, ale nakonec mě to chytlo a nepustilo, takže když mi padla do ruky tato kniha, byla jsem zvědavá. A moc dobře se mi četla. Sice místy dost natahovaná a místy opravdu hodně připomíná seriál PD, ale i tak se těším na další pokračování, protože mě zajíma, kam se příběh posune.

13.11.2022 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Tato série se čte prostě sama ;)
Předchozí díl byl o krapet napínavější, ale už se třesu na další....

13.11.2022 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Příběh se mi moc líbil, kniha se dobře četla.
Ale i přesto se mi kniha nedostala pod kůži...něco tomu prostě chybělo. Ale určitě stojí za přečtení...a moc pěkně popsaná krajina Sicílie, úplně cítím to vedro ;)
Za *** a půl

31.10.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Koukám na to vysoké hodnocení....hmmm.
Za mě tedy nuda, kniha absolutně postrádající napětí :(
Autorku mám ráda, takže se určitě budu těšit na další knihu, ale tato u mě tedy propadla.

18.10.2022 2 z 5

Navždy spolu Navždy spolu Elizabeth Haran

Jako vždy moc pěkné čtení...
Pro fanoušky E. Haran povinnost ;)
Už se těším na další knihu.

04.10.2022 5 z 5