Purple7 Purple7 komentáře u knih

Žár Žár Richelle Mead

Tak tento dil povazuji zatim za nejslabsi, ktery jsem od RM cetla. Tezce pruhledny, predvidavy, neprekvapilo me zhola nic. Navic mi stale nesedi Seth (jedine, v cem mi prijde sympaticky, je jeho hudebni vkus), mam jine oblibence, nez introvertniho spisovatele. Spoustu toho bylo nejake az moc umele. Nicmene i tak si to celkove udrzelo linku napeti, co se bude dit v dalsich dilech a jak se vyvrbi Georginina budoucnost.

13.07.2019 3 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Zatím se mi tento díl líbil asi nejvíc, víc fantasy, víc záhad s nelaciným vysvětlením, ale je vidět, že tyto tři díly sloužily jen k seznámení s dějem a že si autorka teprve připravovala půdu pro propracovanější zápletky. A jak autorku znám, ještě se setkáme se starými známými.

08.07.2019 4 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Bastien ala Sebastian Valmont.... ou jé! Tato linka mě (stejně jako flashbacky) bavila, ovšem vyřešení té záhady nesmrtelných mi přišlo dost odfláknuté. Každopádně co mi vadí víc, tak stále jsem nepřišla na chuť Sethovi, není to zkrátka nějak ono.

06.07.2019 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Richelle Mead je zárukou návykového čtení a lék na těžkou čtecí krizi. Její Sukuba je oproti Vampýrské akademii a Pokrevním poutům čtení úplně jiné čtení, ale vlastně stále stejné - skvělé, oddechové a opět zdůrazňuji návykové. Jen tentokrát pro dospělejší čtenářky. ;)

02.07.2019 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Nevím, jestli to byla zrovna nejlepší volba na překonání čtenářské krize, ale asi to mohlo být i horší. Kniha měla spád, jsem moc ráda, že šlo o duologii, bylo to tak akorát. Zápletka nebyla tak jednoduchá, jak jsem se obávala, ale občas mi to přišlo strašně komplikované a ta krása z poznávání virtuálního světa z prvního dílu byla tatam. Nicméně stále to považuju v rámci žánru za ten originálnější kus a jsem s tím jakž takž spokojená. Ovšem první díl se mi líbil mnohem víc.

28.05.2019 3 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Bez napětí, předvídavé, ani čtivé to moc nebylo. Hezká obálka, ale to je tak všechno.

21.04.2019 2 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

S těžkým srdcem za 3, neboť jsem se dobrou polovinou knihy protrápila. Bavily mě vlastně akorát Krkavcovy kapitoly, naopak Eliase jsem nemohla ani cítit - k čemu tohle celé? Stačilo zkrátit na dvě - tři kapitolky a každý mamlas by to jeho břemeno pochopil. Totožnost kuchty mi byla jasná prakticky hned, takže jsem ráda, že jsem se nespletla, na druhou stranu máme to tu opět, jako kdyby jiné dějové zvraty v YA už neexistovaly. Posledních 200 stran jsem ale přelouskala prakticky za chvíli, tam už to mělo ten úžasný spád, který znám z prvního dílu. Čtvrtý díl bohužel v nedohlednu a ač jsem dnes byla poměrně kritická, těším se na něj jako malé děcko na Vánoce.

15.04.2019 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Fakt, podoba s Písní ledu a ohně je nezpochybnitelná, jen tedy pro mladší čtenáře. Se všemi svými intrikami, zvraty, ale i mouchami. Baví mě to, baví, i když začátek (nebo spíš první polovina) byl takový táhlejší. Každopádně stále je na co se těšit. Líbí se mi zde i typ fantasy postav. Vžycky si při džinech a ifritech vybavím své dětství s hrou Heroes. :) :)

07.04.2019 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Ten pocit, když si rozečtete sérii a po dlouhé době jste na konci 1. dílu hrozně rádi, že nemusíte čekat na druhý díl a rovnou se do něj s chutí pustíte?
Ano, tak konečně jsem se dočkala fantasy série, která mě chytla po pár stránkách. Hlavní postavy mi nelezly na nervy a prostředí s fantaskními prvky tak akorát se mi líbilo. Záporačka perfektní, žádná blbka, to taky oceňuji. Hvězdičku strhávám za několik klišoidních situací. Hlavně za to, kdy mnozí pro hlavní hrdinku zametali cestičku, aby ona pak jako hrdinka roku mohla to nebo tamto. Stačilo skoro lusknutí prstu a už měla kamarády a přívržence na každém prstu ruky. To bylo teda slabší, ale odpuštěno. Celkově jsem si to tedy užila do sytosti.

03.04.2019 4 z 5

Když ji miluješ, není co řešit. Zkrátka Rowlingová a kouzelný svět... nemůžu jinak. :-) A film se mi taky líbil.

31.03.2019 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Obecně nemám ráda pohádky, protože nemusím očekávaný happy end a mravní poučení. Ale tyto byly jiné kafe. Kdybych četla více takových, možná bych pohádkám přišla víc na chuť. Nádherná záležitost i graficky. Čtyři pohádky se mi líbily, dvě ne, tak dávám 3,5*.

31.03.2019 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Zatímco dva předchozí díly jsem četla prakticky totálně neplánovaně, v době citových a nervových krizí, do třetího jsem šla ze zvědavosti. Jestli LJ dospěje, jestli a kam se celý příběh posune. Zkrátka, jestli už to nebude pouze neškodná kniha pro náctileté holčiny. Hm. Tak jsem se nedočkala. Nevím, jak to autorka dokázala, čtivé to je docela dost, ale děj prakticky nijaký.

29.03.2019 2 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Byla jsem asi až moc natěšená na další hru, místo toho jsem dostala nášup rádoby romantických slov a činů. Samotný Caraval hraje druhé housle a to, co v prvním díle fungovalo, jsem zde postrádala. Možná sympatičtější hlavní hrdinka, ale za slabší považuji dějovou linku, tady jsem se teda fakt nechytala a téma osudníků mě vůbec nazaujalo. Co to vlastně celé bylo?

25.03.2019 2 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Poměrně dost čtivé a návykové! Magický svět plný iluzí jsem si opravdu užila, divadlo, cirkus... jojo, to já ráda. Mělo to sílu!
Bohužel mi ale neseděla hloupá hlavní hrdinka, které ostatní lacině museli všechno podstrčit pod nos, aby se děj někam posunul. I bez té "romantické" linky by se to obešlo, ale dejme tomu, existují i horší kousky.
Teď abych si před druhou hrou šla tréninkově pustit nějaké díly Věřte nevěřte...

19.03.2019 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

No, jak začít... kapesníčky jsem nakonec nepotřebovala, protože jsme si relativně nedávno sami prošli něčím velice podobným. Taky to nemělo dobrý konec. A když víte, že tohle je jen jako, že je to prostě jen příběh, tak vás to tolik nedojme. Po těch reálných zážitcích fakt ne.
Ale i přes to nechci snižovat poselství celé knihy, stylu psaní a ilustracím není co vytknout. Děj sice předvídatelný, ale to mi nevadilo, spíš by mě zamrzel nějaký překvapivý obrat ve finále.
Dítěti bych tuto knihu číst asi nedala. Ani ne kvůli tématu smrti, ale tahle kniha je depresivní z více důvodů. Šikana, nezájem rodiče, neoblíbená babička... A kde je nějaká ta naděje? Ta mi tam chyběla, alespoň drobek z ní.

13.03.2019 3 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Achjo, čím vyšší číslo dílu, tím vyšší míra áchání a óchání po Paulovi. Paul sem, Paul tam. Cestování po dimenzích se proměnilo v jednu nesmyslnou honičku. Asi by nebylo o čem psát, kdyby konečně chytré řešení jejich Meg napadlo dřív, že? A ten konec? Autorka zase bez fantazie a bez kuráže... Škoda, škoda, tahle série měla větší potenciál.
P. S. Fialová ponorka? Sorry jako! ;)

13.03.2019 2 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Hlavní hrdinka sice na jednu stranu super schopná, svými vlastnostmi by se mohla zařadit mezi Avengers, ale na druhou super hloupá. Vztah-nevztah se Strážcem mě moc nebaví a celkově se celá série žene ve stylu one (wo)man show. Nicméně kniha měla docela akční děj a docela mě k sobě přece jen přitáhla. Nemusela jsem se učit nová pravidla, orientovala jsem se hned, a leccos se vysvětlilo, takže i přes mé výhrady tento díl považuji za nejlepší a jen díky němu nevzdávám pokračování, jestli někdy vyjde. Opětovná změna prostředí mi nevadila, spíš to knize prospělo, teda mně to tak přišlo. Jo a velké, byť nevýznamné, plus dávám za tu obálku, jojo, takovou barvičku já ráda...

10.03.2019 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Prvek duchů je pro mě těžko uchopitelný a tentokrát jsem nenalezla žádné body k dobru. Těžce předvídatelné, někdy naprosto nelogické a zbytečně natahované.

01.03.2019 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Uznávám, že kdybych Kostičas četla v roce vydání, asi bych ho ocenila víc. Takhle na mě působil jako další tuctová ya fantasy/dystopie s několika klišé, které mi tentokrát vysloveně vadily. Další vyzdvihovaná série od nakladatelství Host a pro mě další zklamání!
Děj klasika - mladá holka, která zachraňuje svět a do toho tajemný nadpřirozený chlapík, tak trochu záporák. Originalita prakticky nulová. Jinak souhlasím s níže uvedenými komentáři - začátek je chaotický a dlouho jsem se v tom nemohla zorientovat. Mraky nových slov a slovník s prominutím na dvě věci.
Dala bych i 2* nebýt komediantů, na které se nějakou dobu profesně zaměřuji, a oceňuji tak, že je autorka zasadila do děje.
Jelikož jsem protrpěla horší věci, pokračování nevzdávám a snad to bude lepší, tentokrát bez složitého nasávání nových pravidel a termínů.

18.02.2019 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Před přečtením jsem o této knize věděla tři věci. Že se můžu těšit na virtuální realitu, že má dobré recenze a že je zfilmovaná. Po přečtení o ní vím už čtvrtou věc - (když nebudu počítat Harryho Pottera) stala se mou naprostou jedničkou a prorokuji svému vydání brzké salátové vzezření.
Za mne naprostá dokonalost a zcela upřímně nevím, co o tom víc psát. Totálně mi to sedlo. Takových myšlenek, takových pocitů!
Jak to tak vidím, zresetuji svou paměť a pustím se do čtení nanovo. Ale tentokrát si nezapomenu zapnout svého systémového asistenta, aby mi zaznamenal všechny filmy, hudbu a další narážky nejen z 80. let, které jsou v Clinově veledíle zachyceny. Děkuju, opravdu děkuju autorovi za přiblížení osmdesátek, na jejichž sklonku jsem se narodila.
A zrodila se má nová závislost...

'Cause maybe
You're gonna be the one that saves me
And after all
You're my wonderwall!