pufina pufina komentáře u knih

Tramvaj do stanice Touha / Kočka na rozpálené plechové střeše / Noc s leguánem Tramvaj do stanice Touha / Kočka na rozpálené plechové střeše / Noc s leguánem Tennessee Williams (p)

Kočka na rozpálené plechové střeše je jedna z nejlepších (pro mě) divadelních dramat, které jsem četla. Opravdu vynikající dílo, které si zaslouží pozornost. Skvěle sepsaná atmosféra, děj, postavy..

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Pěkná povídka, ale jedno přečtení bylo mojí maximálně vyvinou pozorností pro toto dílo.. Myšlenka nebyla špatná, ale víc mě to nezaujalo, ani styl psaní Maupassanta..

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

U Květ zla jsem byla jako červ na rozkládající se zdechlině u silnice - "žrala" jsem to od začátku do konce..

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

K tomu dokonalému čtení mám jen jedinou připomínku - příběhy Garpa byly otřesnééé! Ovšem Irvingův styl byl výborný, příběh mě pohltil.

02.02.2012 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Trochu mi uniká "velkolepost tohoto díla", nicméně po druhém čtení jsem měla z celé knihy lepší dojem. Nicméně se musím přiznat, že mi furt ta úžasnost stále uniká. A Holden je hrozně nepříjemná postava, mít možnost, tak mu nafackuju!

02.02.2012 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Dílo, které prohloubilo mou lásku ke klasice (ale pořád jsem vybíravá)! A ještě víc k samotnému Moliérovi. Lakomec je postava, na kterou se nezapomíná, stejně jako na jeho příběh.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Psychologické romány se mi vždycky snadno dostanou pod kůži. Nelehký příběh, při jehož čtení snad každého musí mrazit a nejde neuvažovat o tom, že to tak skutečně tehdy bylo..

Johnny Depp Johnny Depp Denis Meikle

Pokud máte Johnnyho Deppa rádi, určitě si příjdete na své. Je tam plno zajímavých informací. Nicméně podruhé by mě to nelákalo přečíst znovu.

02.02.2012 3 z 5

Jednou, dvakrát, třikrát a pořád je to velmi dobré dílo k přečtení. Jekyll a Hyde, dvě různé tváře, různé charaktery.. a dohromady jeden perfektní příběh!

02.02.2012 5 z 5

Hrútvang Hrútvang Adam Andres (p)

Krásné fantasy. Přečetla jsem to jedním dechem, velmi poutavé, svěží a originální.

Orchideje od A do Z Orchideje od A do Z Lutz Röllke

Velmi obsáhlý "kapesní" atlas orchidejí. Nádherné fotografie a základní informace, které pěstitelé určitě velmi ocení.

30.01.2012 5 z 5

Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Orchideje - Praktický rádce pro zdraví rostlin a krásu květů Brigitte Goede

Jedna z nejzajímavějších příruček o pěstování orchidejí. Jasné, stručné a výstižné povídání a rady k orchidejím. Jde vidět, že Brigitte Goede tuto knihu zpracovala s láskou k orchidejím a snahou poradit nám pěstitelům.

O kaktusech O kaktusech Josef Jelínek

Pro kaktusáře ideální rádce a pomocník!

Strach Strach L. Ron Hubbard

Neskutečně nudné! A vážně nechápu zařazení mezi horory, atmosféra prakticky nulová a strach tam ve mně nic nevyvolalo, nechápu.. Jestli King prohlásil, že je kniha od Hubbarda mrazivá, tak já jsem Máří Magdaléna..

30.01.2012 1 z 5

Jsem zklamaná. Několik částí bylo opravdu zajímavých, poutavých a člověka až mrazilo, ale těch tam bylo až neskutečně málo. Měla jsem chuť knihu roztrhat, jak mi hlavní představitel a jeho matka sáli krev..

30.01.2012 2 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Kniha Dana Browna vzbudila ohlas po celém světě a víte co? Ať ta kniha vyvolává jakékoliv doměnky nebo ať je kritika sebehorší, zachovávám si svůj názor - je to velmi poutavá a zajímavá knížka, která se čte sama. A musím se smát kritikům, kteří z toho dělají "jasný fakt", to přece nikdo nikde netvrdí. Dan Brown se pustil do ošemetného tématu, ale ty teorie jsou neskutečně zajímavé..

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou (aneb ať žijí levné knihy). Nevěděla jsem, co mě čeká, ani jakým stylem Koontz píše a po přečtení Intezity můžu říct jediné: mrazivé, napínavé a příběh byl velmi poutavý. Skvěle vykreslená atmosféra - výborný thriller!

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Moje první kniha od Otčenáška a dílo je to naprosto dokonalé! Nejsem moc milovnice českých knih, ale Romeo, Julie a tma je fantastické dílo, které ve mně vyvolalo spoustu pocitů a myšlenek. Smutný, ale krásný příběh..

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Příběh ze života, kdy si sami začnete uvědomovat, že žijete narozdíl od Souad v nádherném světě.. Byl to krátký příběh, přesto jsem musela několikrát odložit, protože tento pravdivý příběh mi drtil srdce.. Neskutečné, pravdivé, smutné a bolestné, fascinující.. Závěr vynikající, Souad je neskutečná osobnost..

29.01.2012 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dorian Gray je pro mě nezapomenutelná literární postava. Oscar Wilde je originální, má svůj styl a jeho zvraty dovedou překvapit. Příběh Doriana Graye je jedinečný, mrazivý, napínavý a já hltala každou stránku.

29.01.2012 5 z 5