Půca4 Půca4 komentáře u knih

Tak tohle je zatím velice milé překvapení letošního roku. Nečekala jsem nic a dostala jsem pěkné, milé a vtipné vyprávění o dvou klucích a jejich zámku.

17.02.2023 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Za mě asi nejlepší kniha typu Deníček moderního fotra atd. Opravdu jsem se bavila a jelikož i já jsem byla letos na dovolené v Bulharsku, v mnoha věcech jsem se poznávala. Řekla bych jen "Jsme prostě Češi" (lehátka, jídlo, sluníčko...). Ráda bych si jí přečetla v budoucnu znovu. Těším se na další knihu od Nataši a Dominika.

24.11.2018 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

No to byla ale slátanina...

17.10.2017 1 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

15.10.2017 Po 4 letech jsem si řekla, že si přečtu celou sérii znovu. Když má člověk chuť a náladu, tak mu nevadí číst literaturu pro mladší. A mě kniha bavila stejně, jako když jsem ji četla poprvé! Je to dokonalé dobrodružství a už se těším na další díl. Šíleně bych ocenila zfilmování.

15.10.2017

978-80-00-04710-2 - (2017) Knížka mě moc bavila, ale ocenila bych více kreseb fantastických zvířat. A všimla jsem si jedné chyby - u pětinoha píší, že má 5 noh, zakončené koňskými kopyty, ovšem na obrázku je s normálními dlaněmi a prsty, které vypadají spíš jako opičí.
80-00-01020-8 - (2021) Vydání s poznámkami Harryho Pottera mě hodně bavilo!

10.10.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Prostě jen wow! Člověk by nevěřil, jaké mohou být ženské mrchy. Knihu jsem si opravdu užívala, líbila se mi psychologie postav, jak jsem se nechala zmást a každou stránku mi byla sympatická jiná osoba. Každopádně bych řekla, že zhruba prostředek knihy mohl být o něco kratší. Ovšem i tak krásných 4,5 hvězd!

09.10.2017 5 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Je úplně jedno, kolik je vám let. Když je nálada, zasměje se u toho úplně každý! Je to oddechové čtení na jeden večer. Pro děti samozřejmě déle. Trochu lituji, že jsem knížku nečetla, když jsem byla malá, jako četba pro začínající čtenáře to vypadá skvěle. Oceňuji líbivé obrázky a humor, nad kterým se pousměje i dospělý člověk.

21.08.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívka ve vlaku mi přišla super, těšila jsem se na film. Pak druhá kniha od Pauly Hawkinsové - nemohla jsem se dočkat. Obálka vzhledově skvělá, anotace taková nic neříkající. Během čtení jsem se ani tak neztrácela v postavách, jako v tom, která postava ví to a ono a která to naopak neví, nebo ví něco jiného nebo zná nějakou jinou verzi, chápete? Byla to strašně zamotané, občas až překombinované a ke konci jsem zjistila, že mě kniha nechytla, že mě prostě nebaví, a i když mi zbývalo ani ne 100 stránek, vůbec by mi bývalo nevadilo ji odložit a nezjistit, jak dopadla. Jenže nemám ve zvyku odkládat nedočtené knihy. S mírnou nechutí jsem ji tedy dočetla ... zatímco knihy Manželé odvedle a Dívka ve vlaku se mi líbily, tak stejně jako Dívka v ledu se mi nelíbila Do vody - a to všechny knihy měly označení 'bestseller'. Přemýšlela jsem nad 3* .... ale řekněme tak 2,5*.

09.07.2017 2 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Skutečně rafinovaně vymyšlená detektivka! V dějových liniích jsme mohli poznat několik postav, které spolu později měly vždy něco společného, až mě překvapila dokonalost spojení a vztahů. Kniha není jen o samotném, případu vraždy, ale osobních životech vyšetřovatelů, podezřelých, obětí a vrahů. O poznání, že ničí život není dokonalý a že není nic takové, jak se na první pohled zdá. Vychytralost mnoha lidí je až překvapující a vesměs nejde nikdy o nic, než o peníze.
Kdo seje vítr, sklidí bouři.

31.01.2017 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Je to první knížka, kterou jsem od této autorky četla. Rozhodně nejsem zklamaná, bylo to krásně propracované, každá postava, která se v příběhu objevila měla nějakou souvislost nebo se to později projevilo a všechno do sebe začalo zapadat. Dvojice vyšetřovatelů, opět skoro jako v každé detektivce, super sehraná a plná vtipů nebo narážek. Rozhodně nezůstanu jen u této knížky ze série Kovac/Lisková.

05.01.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Stařec a moře je vážně úžasný a dojemný příběh!

14.12.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Knížka opravdu hodně podobná Dívce ve vlaku. Oběma jsem dala po 4*, byly takové oddechové a nevtáhly tolik do děje jako jsem zvyklá u detektivek. Ale líbily se mi!

U cizince jsem po půlce knihy ani nevěděla na čí straně jsem. Chvíli mi bylo líto toho a měla jsem "odpor" k onomu a najednou to bylo zase naopak. Rozhodně dost zajímavé! Děj také pro mě originální a to i závěr, kde jste si mohli sami domyslet, proč asi ta daná osoba zachránila tu druhou osobu, vzhledem k událostem. Kdo četl pochopí, nechci úplně 'spoilerovat' :) .

Co ještě musím na knize ocenit je vzhled. Líbil se mi "dírkovaný" přebal a hlavně vnitřek! Nekoukám na knihu podle obalu, ale spíš na způsob tisku, takže pro mě technický redaktor odvedl skvělou práci!

30.06.2016 4 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Tak tuto knihu jsem si zamilovala.
Není to tak dávno, kdy tato kniha ještě nebyla ke koupi. Stáhla jsem si její začátek a tak mě upoutala, že jsem se nemohla dočkat, až budu ve čtení pokračovat!
Konečně jsem se dočkala, knížku si půjčila v knihovně a už ji i dočetla!
Rozhodně jsem se nenudila! Oceňuji skvělý nápad!
Hlavní postava mi chvílemi byla nepříjemná, ale opět oceňuji nápad a odvahu, kterou autor vložil do této postavy. Né každá totiž může být ve všem kladná.
Musím říct, že jsem chvílemi tušila, co se bude dít, později mi už docházelo, kdo bude vrahem. Nakonec bylo ale vše jinak!
Kniha nebyla jen o případu, ale i o osobních problémech hlavního hrdiny, takže nám tím dopřála trochu oddechu od případu.
Docela bych ocenila, kdyby byla Nevěsta ve sněhu zfilmována.

Kniha si nezaslouží nic jiného, než 5* a doporučení !!!

30.10.2014 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Abych řekla pravdu, sci-fi literaturu nečtu. Něco mě ale navedlo vzít knihu v knihovně do ruky, půjčit si jí a dokonce přečíst. K mému překvapení nelituji. Když beru s nadhledem vesmírné prvky (galaxii, roboty, planety a lodě), které mě moc nenadchly, tak se mi příběh skutečně moc líbil! Postavy, motivy, děj, zpracování. Fakt paráda. Knihu jsem hltala a oceňuji klasickou romantickou zápletku. Bez ní by to nebylo ono. Konec mě dostal do kolen, byla jsem příjemně překvapena a knihu jsem dočetla velice spokojená. Já vždycky fandím dobru. Druhý díl bych nečekala, ale když už je na světě, ráda si ho časem přečtu.

24.11.2018 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

20.11.2017 Tuto knihu považuji o něco slabší, než předchozí díly. Není to tak, že by tam něco bylo špatně nebo se mi nelíbilo, knihu jsem si užívala stejně jako jiné díly, ale nezanechala ve mě takový ten báječný pocit po přečtení. Ano, smlsla jsem ji za 2 dny a litovala, že jsem si s sebou na internát nevzala další díl, protože jsem nutně potřebovala pokračovat a vědět , jak to dopadne. Možná i tématem a osudem Willa, Halta a Evanlyn to byl spíše takové smutné dobrodružství. Nenechte se ale oklamat, vše dobře dopadne!

20.11.2017 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Anotace mě tak nadchla, že jsem se nemohla dočkat, až si knihu přečtu. Nyní toho celkem lituji. On v tom nějaký potenciál byl, aby kniha mohla být skvělá, ale chtělo by to hodně úprav. Nejvíce ze všeho mi vadil ten dětinský styl páru Alice a David. Jak se k ní choval, jak to nemohla říct, protože by jí jeho matka nevěřila. Prostě jako takhle se podle mě chovají děti v mateřské školce. Co se mi nelíbilo dalšího bylo, jak se zamiloval ve vteřině Simon do Alice a pořád na ní myslel. Trochu přehnané, ne? No a samotný konec mi připomněl knihu Zmizelá, ovšem ta je milionkrát lépe zpracovaná. No uvidím, jestli této autorce dám ještě šanci.

31.10.2017 2 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Tak já nevím no .... začátek vypadal velmi slibně, ale pak se to celé najednou zhroutilo. Přišla mi celá "sekta" přitažená za vlasy. Přes všechny ty divnosti a podivnosti, které se děly je to nudné čtení. No a na samotném konci, který mě zase začal bavit, se ukáže, že za všechny výhružky a stalerování Jane může předvídatelná osoba. Vlastně nám tak nějak řekli, kdo to je už několik desítek stránek předtím, než se osoba objevila na place.

28.08.2017 3 z 5

18 oříšků k rozlousknutí 18 oříšků k rozlousknutí Agatha Christie

Samozřejmě, některé povídky bavily více, některé méně. Každopádně je to Christieovka, jak má být!

19.06.2017 4 z 5

Sophie Sophie Emma Pearse

Pár slovy - úžasné, dokonalé, dojemné. Kdyby to nebyl příběh podle skutečné události, tak by se mi asi tolik nelíbil, protože by to už bylo jako pohádka. Ale tohle je prostě krása. Celou knihu jsem prožívala a nemohla se odtrhnout, četla se neskutečně rychle. Nikdo netuší, čím si tato silná fenka musela projít, jak to vše zvládala, ale každopádně je to vážně bojovnice s velkým srdcem, která žila jen pro své majitele. Nejen pro pejskaře je to pohlazení po duši. Líbily se mi doprovodné fotografie a mapy ostrovů + mapka, na které bylo přesně popsáno, kudy a kam se Sophie pohybovala. Kniha není jen o Sophii, ale především výpovědích lidí, kteří s událostí Sophiina zmizení a návratu měli co do činění. Je tam popsáno nádherné prostředí australské přírody, sem tam něco o některé vesnici nebo ostrově, nějaká zajímavost, která se úplně netýká Sophie. Tuhle knihu bych si klidně přečetla znovu.

07.06.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedno velké WOW! Zhruba v půli knihy jsem se začínala bát .. tedy bát. Spíš to byl takový zvláštní pocit nad tím, co by mohlo být i ve skutečnosti možné. Ale ke konci už to byl vážně strach provázaný "No nene!", "Ježiši, to neudělá!" nebo "On to vážně udělal!". Po večerech jsem se bála, protože přes den nebyl čas číst. Samotná kniha se ale četla velice rychle, příběh rodiny mě naprosto pohltil. Velice bych ocenila, kdyby byla kniha zfilmována jako horor! Když už tolik Kingových knih, proč ne i tato. Co se týče ještě Kinga .. rozhodně jsem si tím vylepšila předchozí čtenou: Revival.

22.04.2017 5 z 5