Půca4 Půca4 komentáře u knih

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

První knížka od tohoto autora, nikdy dříve jsem o něm neslyšela. A bomba! Touhle knihou si mě získal a nyní zdobí skoro všechny jeho knihy mé osobní knihovničky. Doporučuji, rozhodně neváhejte! Můžu ještě doporučit film se stejným názvem SBĚRATEL KOSTÍ z roku 1999. Upřímně mě vůbec nezklamal, přestože tam nejsou úplné stejnosti.

02.05.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Všichni si knihu tak chválí, a tak jsem se i já rozhodla si ji koupit a přečíst.. A? Nevím.. Nebylo to špatné, ale mám ráda knížky, které prostě praskají napětím, což se u této říci nedá. Přestože je silnější, čte se opravdu rychle a díky nemoci jsem jí měla za pár dní přelouskanou. Hlavní vyšetřovatelka detektiv šéfinspektor Erika Fosterová mi byla chvílemi skutečně nesympatická a protivná, jak si stále dělala, co chtěla. A samotný případ byl tak .. tak nějak nezáživný. Přestože to mělo být, jako že uvízl na slepém bodě, najednou měli spoustu důkazů, které jako by jim házeli pod nohy. Vlivnost Andreyiny rodiny Douglasových-Brownových mě také pěkně vytáčela, ale to už nic nemění na hodnocení knihy. A úsměvné mi přišlo i zapojení homosexuálního a lesbického páru, vzhledem k autorovo životu :) .
Na druhý díl se nehrnu. 3*

17.03.2017 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

První kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Napínavá detektivka od začátku do konce, originální způsob zabíjení, skvělá zápletka a dokonalé rozuzlení s ještě dokonalejším momentem překvapení! Žádné nudné části, děj jde plynule vpřed a nenechá vás knihu odložit. Dvojice vyšetřovatelů jak má být, Robert Hunter mě svými řekněme schopnostmi vážně ohromil. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, čte se rychle, nemá moc postav, aby se to pletlo, prostě jedním slovem bomba. 5*

12.03.2017 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Na českou autorku výrazně taková lepší detektivka. Přečetla jsem jí za víkend, krásně ubývala. Postav tak akorát, člověk se mezi nimi neztrácel. Takže za mě 4*

08.09.2016 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Naprosto dokonalá kniha !! Velký obdiv patří autorovi, že dokázal něco takového vymyslet !!!

5* a doporučení

31.07.2015 5 z 5

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Naprosto úžasná knížka.
Mám docela čuch na to, kdo by mohl být v knížkách vrah, ale tady mě konec snad vždy překvapil!
Knížka patří rozhodně k mým oblíbeným. Od autora si přečtu určitě další knížky a od teď mám i chuť nějaké ty povídky.

5* a doporučení !!! ♥

31.03.2015 5 z 5

Snowman - osmdesátidolarový šampion Snowman - osmdesátidolarový šampion Elizabeth Letts

Miluju takové velkolepé příběhy podle skutečných událostí. Člověk by řekl, že se nic takového stát nemohlo, že je to až moc růžové.. ale co si budeme, čte se to krásně. Knihu hodnotím pěti hvězdami, přesto mám pár výhrad. V knize je hodně odborných výrazů a faktů. Na jednu stranu to oceňuji, alespoň jsem se něco dozvěděla, na stranu druhou mě to trochu nudilo, zdržovalo při čtení knihy a vychutnání si samotného příběhu. Ale je to jen můj pohled a pocit, samozřejmě chápu záměr autorky a tak i knihu hodnotím velice kladně.

30.05.2019 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

3.12.2017 Když jsem knihu četla poprvé (cca 4 roky zpět), pamatuji si, že mě moc nebavila a přišla mi moc dlouhá. Nyní po rereadingu nechápu, kde jsem k této úvaze přišla. Dokonalý příběh, kde se skutečně pořád něco děje. Užívala jsem si dobrodružství v daleké Aridě a líbilo se mi, kolik mnou oblíbených postav jsem měla hezky pohromadě. Tento díl začíná i končí tak, že nenavazuje na jiné knihy, což jsem také vcelku ocenila, po předchozích dílech. Konec vás ale stejně donutí sáhnout po další knize, protože v ní má dostat Will své vlastní léno. Tento díl je tudíž posledním, kdy je ještě učněm Halta.

03.12.2017 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

12.11.2017 Ne prostě, této sérii se nedá nic vytknout! Po 4 letech jsem se k ní vrátila a během čtení si najednou uvědomuji, kolik jsem toho zapomněla! Tím se kniha stává ještě dokonalejší, než v mých vzpomínkách, když skoro vše prožívám znovu! Stejně jako poprvé mě konec této knihy neskutečně rozesmutnil a přestože vím, že vše dopadne dobře, nedá mi to a ihned jdu začít třetí díl, aby to mělo tu správnou návaznost! Doporučuji všem milovníkům fantasy - je úúplně jedno, kolik je vám let! Je to něco jako s Harrym Pottrem, toho také mohu číst, nehledě na věk.

12.11.2017

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Tuhle knihu by si mělo přečíst několik skupin lidí. Ti, kteří by potřebovali zvednout sebevědomí, ukázat, jak být silní a jak se umět šikaně a posměchu postavit. A ti, kteří jsou těmi tvůrci těžkostí a problémů. Jde tu nádherně vidět ten rozdílný pohled "provokatérů" a "obětí". Kniha byla rozhodně velmi zajímavá, četla se rychle a nezklamala mě. Nejvíce mi přišla zajímavá porucha prosopagnosie. Nikdy jsem o ní neslyšela ani nečetla a seznámení s ní bylo překvapující.

31.10.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tenhle typ knih a filmů se mi líbí - když se životy postav vzájemně prolínají a křižují. Nechala jsem se trochu zlákat tím, že se kniha hodně půjčovala a nelituji toho! S touto knihou se mi autorka skutečně trefila do vkusu.
Zase na druhou stranu neříkám, že jsem se v postavách uplně neztrácela, až jsem si je raději začala vypisovat na papír + která postava má s jinou co společného :D Ale skvělý!

09.10.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Vážně příjemné čtení. Kniha navazuje na první díl. Nenechte se odradit tloušťkou knihy, čte se překvapivě rychle. Není tam příliš postav, děj se točí kolem jednoho hlavního případu a krajně se motá kolem útěku Hirtmana. Rozuzlení bylo upřímně docela překvapením. Hodně se mi líbila intermezza, skvělý nápad a líbivé stránky.
Byly tam možná malé nedostatky, takže dávám tak 4,5 hvězd.

07.08.2017 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Jojo ... tohle je autor, který nikdy nezklame. Přečetla jsem 2 knihy, které se mi tak úplně nelíbili, takže jsem si musela spravit chuť někde, kde mám jistotu - a to jsou právě knihy od Deavera. Tahle byla ale ještě o něco lepší, než ostatní. Miluju totiž kouzla, baví mě iluze a mentalismus (mimochodem, jsem velká fanynka seriálu Mentalista!), takže tuhle knihu jsem naprosto hltala a pronikla jsem opět trochu více do toho světa. Taky jsem přišla na to, že už začínám poznávat ten Deaverovský styl psaní - ze začátku je vše většinou v pokoji Lincolna, páchají se vraždy, hledají se řeší důkazy, pak se děj začíná čím dál více zaplétat a pohled se přesune na konkrétní postavy a jejich problémy nebo prostě příběhy, a až úplně na konci do toho zase vstoupí Rhyme a všechno, co jste dosud věděli nebo si mysleli, že víte, dokonale "překope". A přesně tenhle styl miluju. Je ale pravda, že na něj musí mít člověk trochu chuť, třeba dvě knihy od Deavera za sebou, nevím, jestli bych úplně zvládla. Chce to prostě stíhat zápletky, rozuzlení a Rhymovu inteligenci. 5* a doporučení!

19.07.2017 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Romány čtu jednou za čas, když je na ně ta správná chuť. Takové ty knihy, kde předem víte, jak to skončí, kdo si s kým co začne a jaký zvrat tam asi bude. Tentokrát jsem ale nesáhla vedle a na doporučení kamarádky jsem společně s hlavní hrdinkou Evie zažila skvělé čtení! Smála jsem se nahlas, nadávala nahlas, když někdo neřekl, co jsem chtěla, nebo se nechoval podle mých představ a naopak byla celkem naměkko, když se dělo něco významného. Upřímně - každý by chtěl prožít to, co Evie, nebo já tedy rozhodně ano!

25.06.2017 5 z 5

Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Wendy Hilling

Mám neskutečně ráda příběhy o zvířatech a ještě více o asistenčních psech. Když mi kniha prošla rukama v knihovně při zpracování, musela jsem si ji pak hned půjčit. Dala by se v pohodě přečíst za den - tak moc byla napínavá a nutila číst dál, já jí ale kvůli nedostatku času měla za dva a četla jsem ji do noci, protože jsem chtěla nutně vědět, jak dopadne. Tato kniha nám všem může otevřít oči. Pro 'zdravé' lidi je trochu nemožné si představit, jaké to je, být jakkoli postižený. Stejně tak jako pro postižené je těžké si představit, jaké by to bylo být 'normální'. K tomu všemu nám mohou pomoci jedině psi (celkově zvířata). Celou knihu jsem autorce držela palce, protože díky téhle knize jsem se o nemoci EB neboli nemoci motýlích křídel dozvěděla poprvé a byla jsem ohromně překvapená. Život s ní nemůže být nikdy lehký. A to více jsem byla nadšená, jak asistenční psi dokáží zvládnout "úplně vše"! Jak dokáží tak strašně moc usnadnit životy a nahradit pomoc jiných lidí. Budu na autorku myslet i do budoucna a doufám, že vydá třeba další knihu, protože přestože to není spisovatelka, kniha se četla dokonale! Usmívala jsem se, když se autorce dařilo vše jak mělo, když jí vycházely věci, o kterých si myslela, že jsou nemožné a naopak tajila dech, když se dělo něco mimořádného nebo smutného. Jednoduchý spád příběhu, žádné nadbytečné postavy nebo odchylky od děje - DOPORUČUJI a jak jinak než 5 *. V budoucnu bych si jí přečetla klidně znova.
Těm, kterým se kniha taky tak líbila můžu doporučit: Štěně k Vánocům, Marley a já, Psí poslání, Psí cesta a chystám se na Sophie.

22.05.2017 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Úžasné. Tak nějak už Deavera znám, takže když už to vypadalo na konec, věděla jsem, že se vše nakonec ještě změní a nespletla jsem se. Dokonalé prostě. Doporučuji!

02.05.2017 5 z 5

Lord Edgware umírá Lord Edgware umírá Agatha Christie

Po delší době jsem si dopřála případ Hercula Poirota. Opět genialita! Mám ráda tenhle starý styl detektivek. Líbí se mi, jak Poirot nad vším přemýšlí, všechno bere na mysl, nic nenechá náhodě a přece jen se zjistí, že něco opomněl .. jak si neustále utahuje z Hastingse, ne jednou jsem se nad jejich rozhovory musela zasmát, ještě pokud něčím vtipným přispěl vrchní inspektor Japp. Závěr knihy neskutečný, nemohla jsem ji odložit, prostě to nešlo. Hned si jdu tento díl pustit ve filmovém zpracování.

14.03.2017 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Upřímně jsem si toho od knížky moc neslibovala, ale naprosto předčila má očekávání! Hodně jsem se u toho nasmála. Takové oddechové čtení a vcelku se dokáže člověk nad tím zamyslet.

19.10.2016 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Další skvělé oddechové čtení pro milovníky zvířat. Líbila se mi snad více než předchozí a tak dávám 4*. Knížka se mi akorát hodí do Čtenářské výzvy: Kniha vydaná poprvé v roce 2016.

22.09.2016 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné a občas smutné básně úžasného českého básníka. Řadím do Čtenářské výzvy 2016 : Kniha autora oceněného Nobelovou cenou.

08.09.2016 4 z 5