Půca4 Půca4 komentáře u knih

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Tak. Tohle. Bylo. Boží!
Četla jsem a nemohla přestat. Úžasně napsaný thriller. Co kapitola, to jiný názor na postavy. Střídá se vám minulost se současností a pohledy dvou postav. Každou chvíli se dozvíte něco nového a každou chvíli vám to změní úplně vše, co jste dosud věděli. Prostě super! A ten konec? Pro mě konečně něco originálního a nečekaného.

17.02.2023 5 z 5

Tak tohle je zatím velice milé překvapení letošního roku. Nečekala jsem nic a dostala jsem pěkné, milé a vtipné vyprávění o dvou klucích a jejich zámku.

17.02.2023 5 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Hezký nápad na dětskou sérii. Věřím, že jako dítě bych ji totálně milovala :)

17.02.2023 4 z 5

Dravci Dravci Jiří Bednář

Knížka má nádherné a velké fotografie - za to bych dala krásných 5 hvězd... ALE! Těch chyb, které se tam vyskytují? Nejsou to žádné překlepy nebo uťuky, ale vyloženě špatně určené druhy ptáků. Pro zkušeného sokolníka hezký sběratelský kousek, ale musí se nad tím pousmát. Pro začátečníka absolutně nevhodné... Takže nakonec 3 hvězdy.

17.02.2023 3 z 5

Instalajf Instalajf Marek Šarbort

V knize jsem si přečetla pouze stránky o Influencerech, kteří mě zajímají nebo je sleduji a sem tam jsem prolétla názory odborníků, ale knihu jako celek jsem neměla chuť číst. Nemůžu ji proto hodnotit jako takovou.

29.09.2021

2019 - Tato kniha se mi nejen líbila, ale oblíbila jsem si ji i z jiného důvodu - je jedinou knihou, kterou jsem byla schopná číst v jedoucím autobuse, a dokonce ji během jízdy do Prahy a zpět přečíst! V autobuse se mi normálně dělá špatně a to i jen z toho, že se podívám na mobil, jaký je čas. Určitě za to může forma knihy - pár vět na jedné stránce, žádné dlouhé popisy a nahuštěný text. A taky se mi šíleně moc líbila, takže jsem ji hltala a nemohla jsem se soustředit na to, že je mi špatně.. Film už jsem předtím viděla a jako u prvního dílu toho nelituji - lépe jsem si představila postavy, odehrávající se děj a hlavně zvířata. Musím říct, že konec filmu jsem nepochopila hned napoprvé. Bylo to tak šokující, nepředvídatelné a rychlé, že jsem to prostě nestihla zpracovat a musela si to vygooglit. No a jak už to bývá, v knize jsem vše pochopila ještě lépe a hned. Takže, ví někdo, kdy vyjde pokračování? x)

07.06.2019 5 z 5

2019 - Těžko říct, proč jsem se tak dlouho vyhýbala knize o Fantastických zvířatech, když se mi film tak líbil. Lepší pozdě, než nikdy. Z knihy jsem byla opravdu nadšená. Četla se sama a rychle. Jsem zvyklá číst divadelní hry, takže mi scénář vůbec nevadil. Přesto si myslím, že by bylo lepší napsat normální knihu a pokračovat tak v příbězích z kouzelnického světa J. K. Rowling. Všechny postavy mi byly sympatické, líbila se mi jejich propracovanost a před očima se mi promítal film. Harry Potter a Fantastická zvířata jsou asi jediné příběhy, u kterých jsem ráda, že jsem nejdříve viděla filmy a až potom četla knihy. Pomohly mi snáz si představit postavy, protože se mi ve filmu absolutně líbily! S Mlokem sdílím nadšení ze zvířat, takže o to hezčí to pro mě bylo čtení. U knížky jsem se často usmívala u utroušených hlášek.

07.06.2019 5 z 5

Snowman - osmdesátidolarový šampion Snowman - osmdesátidolarový šampion Elizabeth Letts

Miluju takové velkolepé příběhy podle skutečných událostí. Člověk by řekl, že se nic takového stát nemohlo, že je to až moc růžové.. ale co si budeme, čte se to krásně. Knihu hodnotím pěti hvězdami, přesto mám pár výhrad. V knize je hodně odborných výrazů a faktů. Na jednu stranu to oceňuji, alespoň jsem se něco dozvěděla, na stranu druhou mě to trochu nudilo, zdržovalo při čtení knihy a vychutnání si samotného příběhu. Ale je to jen můj pohled a pocit, samozřejmě chápu záměr autorky a tak i knihu hodnotím velice kladně.

30.05.2019 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Tahle kniha mě docela zklamala.. Anotace mě hodně navnadila, začátek byl taky super, zápletka neobvyklá, ale zbytek knihy nic moc. Postava hrozně protivná, vadilo mi, jak se chovala ke svým rodičům. Některé myšlenky autorek se mi líbily, ale v podání jiného autora by to vyznělo třeba lépe a výstižněji. Bohužel, zatím nejslabší kniha od Erin Watt.

30.05.2019 3 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Stejně jako u prvního dílu musím napsat, že mi při čtení knihy bylo prostě strašně smutno. Jsem ráda, že existují a existovali lidé, kterým osudy ostatních nebyly lhostejné. Konec knihy mi zlomil srdce. Opravdu. Číst tohle jako malá - těžko říct, jestli bych z toho měla rozum, ale - asi bych spousta nocí nespala.

25.05.2019 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Tolik smutku.. Díky pohledu chlapce mi kniha dala více, než kterákoli jiná válečná kniha, kterou jsem kdy četla. Nemůžu uvěřit, že se něco takového skutečně dělo, že to vůbec někdo dopustil.
„Copak to nechápeš?“
Očima dítěte je vše najednou úplně jiné.

25.05.2019 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Wow. Tenká a jednoduše napsaná knížka, která vás donutí se zamyslet. Celou dobu jsem si říkala, že název knihy - Cop - znamená spletenec třech pramenů vlasů, neboli třech životů třech úplně odlišných žen. Musela jsem si sedět na vedení, protože mi celý smysl knihy došel opravdu až na posledních pár stránkách a byla jsem z něj neskutečně nadšená! Krásná myšlenka a zpracování knihy. Ráda se k ní v budoucnu vrátím.

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Když jsem knihu otevřela, ihned jsem odložila tu rozečtenou a pustila se do této. Líbila se mi anotace, nápad a sedl mi text - velice příjemně se to celé četlo. Trochu více jsem poznala Itálii - místa a jídlo. Bylo to příjemné a oddechové čtení, ale ten konec? Tím to pro mě autorka celé zkazila. Takové klasické neslané nemastné zakončení knihy, které se najde u každé druhé.

24.11.2018 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Abych řekla pravdu, sci-fi literaturu nečtu. Něco mě ale navedlo vzít knihu v knihovně do ruky, půjčit si jí a dokonce přečíst. K mému překvapení nelituji. Když beru s nadhledem vesmírné prvky (galaxii, roboty, planety a lodě), které mě moc nenadchly, tak se mi příběh skutečně moc líbil! Postavy, motivy, děj, zpracování. Fakt paráda. Knihu jsem hltala a oceňuji klasickou romantickou zápletku. Bez ní by to nebylo ono. Konec mě dostal do kolen, byla jsem příjemně překvapena a knihu jsem dočetla velice spokojená. Já vždycky fandím dobru. Druhý díl bych nečekala, ale když už je na světě, ráda si ho časem přečtu.

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Za mě asi nejlepší kniha typu Deníček moderního fotra atd. Opravdu jsem se bavila a jelikož i já jsem byla letos na dovolené v Bulharsku, v mnoha věcech jsem se poznávala. Řekla bych jen "Jsme prostě Češi" (lehátka, jídlo, sluníčko...). Ráda bych si jí přečetla v budoucnu znovu. Těším se na další knihu od Nataši a Dominika.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Přes všechno zlo, které kniha ve své podstatě skrývá, je to krásné a úsměvné čtení. Nejdříve jsem byla v divadle a až potom jsem četla knihu a v hlavě jsem se tak nemohla zbavit hlasu paní Hrzánové. Prostě to nešlo. Knihu si musím koupit, protože se k ní rozhodně několikrát vrátím.

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

U knihy jsem se bavila. Pravda, některé hlášky byly méně vtipné, ale většinu knihy jsem se usmívala nebo dokonce smála nahlas. Proč ale 3 hvězdy? Většinou strhávám jednu hvězdu za jednu věc, co se mi nelíbí. Teď musím rovnou dvě. Šíleně mi vadily chyby v textu. Ne v gramatice nebo pravopisu, ale to, že jedna hláška začínala hned pod druhou hláškou, bez jakéhokoliv oddělení, a celý text tak ztratil vtip, smysl a přehlednost. To mi tedy skutečně vadilo a je to velká škoda. Doufám, že ve druhém díle Divných hlášek z knihkupectví se takové chyby už objevovat nebudou.

24.11.2018 3 z 5

Knihy Deníček moderního fotra 1 a 2 mě bavily více, ale pořád to bylo příjemné a humorné čtení. Na zabavení na odpoledne super.

14.11.2018 4 z 5

Tři novely Tři novely Bohumil Hrabal

Ostře sledované vlaky ****

13.03.2018

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Páni, jedna z knih, u které jsem si řekla: ,,To bude dobrá!" již po pár stránkách. V něčem mi připomněla Malého prince, kterého mám neskutečně ráda, ale kniha Tracyho tygr mě oslovila dokonce více! Jsem ráda, že jsem na ni narazila a časem si ji jistě pořídím jako vlastní. Velké plus u mě má báseň, kterou kniha obsahuje. Je to moje milovaná Tygře, tygře od Williama Blakea! Dále musím ocenit a vychválit ilustrace a celkově vzhled knihy (Argo, 2005). Krátké čtení na jednu hodinku s jednou velikou metaforou...

01.03.2018 5 z 5