pravnik pravnik komentáře u knih

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Právě jsem dočetl tuto českou detektivku na doporučení. Kniha je příjemným překvapením. Velmi čtivá a zručně napsaná. Děj je zasazen do reálných míst Jindřichova Hradce, což jí dodává na ještě více dramatičnosti, zvláště pro ty, kdo to tam znají. Všem doporučuji. Určitě si přečtu další knihu od Martina Stručovského.

22.08.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Super. Řada nečekaných zvratů. Pěkně udělaný konec.

10.05.2020 5 z 5

Einstein: jeho život a vesmír Einstein: jeho život a vesmír Walter Isaacson

Poutavé čtení o největším géniovi. Obsahuje odborné pasáže a i zajímavé momenty z osobního života.

10.05.2020 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Příběh na pozadí srpnových události v roce 1968. Trochu umělé, ale nenáročné čtení.

09.10.2019 3 z 5

Mé vzpomínky Mé vzpomínky Václav Maria Havel

Je skvělé, že život rodu Havlů je zachycen očima Václava M. Havla. Kniha zasluhuje pozornost, protože díky se dozvídáme mnohé o historii Prahy ale i dějinných událostech. Díky této knize si člověk uvědomí řadu souvislostí. Zjistí, že Havlové byli velcí vlastenci, což nepochybně formovalo i prezidenta Václava Havla.

16.05.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Zajímavým způsobem pojatá detektivka. Lehkým perem napsaná. Spisovatelka ukazuje, že je dobrá pozorovatelka a umí v rámci příběhu zachytit detaily, se kterými se musí ztotožnit řada čtenářů a tím přibližuje postavy čtenářům.

16.05.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Další napínavá keplerovka. Navazuje na předchozí knihy. Nepřináší nic nového. Klasické zvraty, na které je čtenář od tohoto autora/rů zvyklý.

02.02.2019 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

První kniha od Hartla. Překvapil mě. Lehké a příjemné čtení. Promyšlené souvislosti. Zaujalo mne, že zachycuje celý život několika rodin.

01.01.2019 3 z 5

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Intelektuální bulvár. Poskytuje jedinečný vhled do života autorky, života Václava Havla a disidentského života. Stojí za přečtení.

10.09.2018 4 z 5

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Fajn kniha na léto. Lehké čtení. Přiběh hezky plyne. Autor čtenáře nezatěžuje balastem.

10.09.2018 3 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Inspirativní kniha. Je skvělé číst o někom, kdo má vizi, umí měnit průmysl, vynalézat nové věci a posunovat naší civilizaci.

19.06.2018 4 z 5

Život s vysokou inteligencí Život s vysokou inteligencí Monika Stehlíková

Výstižná, dobré postřehy ze života

31.05.2018 2 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Bezvadná knížka. Chytrá, založená na vtipných příkladech.

04.05.2018 5 z 5

Mnichovská dohoda 1938 Mnichovská dohoda 1938 Bořivoj Čelovský

Věrný popis smutné historie

29.03.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásná kniha, nádherné ilustrace. Geislerová v každé kapitole představuje kus vlastního životního poznání, nad kterými stojí za to se zamyslet.

21.03.2018 4 z 5

Jako pták na drátě Jako pták na drátě Martin Fendrych

Čtivě napsané. Autor popisuje kus svýho života a nebojí se toho.

21.03.2018 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Vampyrismus a Tinder. Autor staví na těchto dvou prvcích zápletku detektivky. K nalezení vraha dochází relativně brzo a pak se zdá, že již není důvod v příběhu pokračovat. To by byla ale chyba. V závěru se dozvíme, že je to trochu jinak.

21.03.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Klasický Dan Brown. Jiná zápletka, jiné lokace - tentokrát hlavně Španělsko (Bilbao, Barcelona), nicméně příběh stavěn stále stejně. Už to ničím nepřekvapí. Ano, je to napínavé, ale pořád stejným brownovským způsobem. Četl jsem to v angličtině, což je asi lepší.

21.01.2018 3 z 5

Smluvní podmínky Smluvní podmínky Robert Glancy

Kniha je zpracována zajímavou formou. Kapitoly členěné vždy na určité téma smluvních podmínek. Pro zdůraznění formy autor používá poznámky pod čarou. Obsahově jde však o banální příběh. Zajímavý je jen způsob zpracování.

05.11.2017 2 z 5

Udělej si ráj Udělej si ráj Mariusz Szczygieł

Přečetl jsem si ji díky Gottlandu. Autor se věnuje různým českým osobnostem - Egon Bondy, Karel Teige, Halina Pawlowská, David Černý. Obsahuje řadu postřehů z jeho setkání s Čechy. Český přístup k životu. Není to špatné.

11.10.2017 3 z 5