potesenicist potesenicist komentáře u knih

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Knihu jsem koupila, protože se o ní všude mluvilo a těžké zklamání. Začátek příběhu drastický, průběh nijaký a závěr? Opravdu těžké zklamání.

29.08.2023 1 z 5

Co dělají pocity? Co dělají pocity? Tina Oziewicz

Tuhle knihu miluju hlavně já, dcerám se ilustrace zase tolik nelíbí, ale třeba k tomu dorostou. Hezký podklad k povídání o emocích.

04.09.2023 4 z 5

Stane se zázrak Stane se zázrak Zuzana Štelbaská

Sdělení, že je třeba se zastavit a všímat si krás kolem oceňuji. Bylo to spíše poučení pro mě než pro dcery. Jako krátké čtení před spaním ideální.

29.08.2023 3 z 5

Jak krtek uzdravil myšku Jak krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Tuhle máme rády, krásné sdělení, že doma je nejlépe.

28.08.2023 5 z 5

O lvíčkovi, který pořád říkal ne O lvíčkovi, který pořád říkal ne Christine Beigel

Nechápu sdělení příběhu, velké zklamání, dali jsme do knihobudky.

27.08.2023 odpad!

Karlíček a vosy Karlíček a vosy Noemi Cupalová

Mladší dcera knihu miluje, je snadné nenávidět vosy s Karlíčkem a přesto je příběh pozitivní.

02.04.2024 5 z 5

Lily, víla z tůňky Lily, víla z tůňky Lucy Fleming

Ilustrace opět nádherné. Sdělení příběhu, neboj se říct o pomoc je skvělý. Jen mi tam nesedí ta básnička, možná je na vině překlad.

27.11.2023 5 z 5

Nejlepší dárek Nejlepší dárek Petr Horáček

Hezký příběh pro první společné čtení.

27.11.2023 4 z 5

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Spíš bych závěr příběhu uvítala - s lidmi co miluje, ale hezká kniha.

27.11.2023 4 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Konec příběhu krásný, ale docela mi vadí objímání sousedů, kdyby to byli kamarádi, neměla bych co vytknout.

29.10.2023 3 z 5

Co se skrývá v lidském těle Co se skrývá v lidském těle Katie Daynes

Dcery zbožňovaly, když byly mladší.

07.10.2023 5 z 5

Tajemství mámina bříška aneb Odkud se berou miminka Tajemství mámina bříška aneb Odkud se berou miminka Marta Maruszak

Hezká kniha, ale jsou tam drobné detaily, které se mi nelíbily.

06.10.2023 3 z 5

Emušáci - Ferda a jeho mouchy Emušáci - Ferda a jeho mouchy Michaela Dostalová

Pěkná kniha o emocích. Pravda některé kapitoly se mi tam nelíbí a nečtu je, ale oceňuji poznámky a otázky po stranách.

06.10.2023 4 z 5

Neobyčejná povolání Neobyčejná povolání Alla Hutničenko

Pěkná kniha, květinářka a pizzař jsou za mě běžná povolání, ale zbytek moc zajímavý.

06.10.2023 4 z 5

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Jediné co je hezké na této knize jsou obrázky. Naštěstí jsem se poučila u první dílu a druhý pročetla v knihkupectví před koupením. Ušetřila jsem.

29.08.2023 1 z 5

Ela a noční světýlka Ela a noční světýlka Lucy Fleming

Krásný příběh o handikepu, laskavosti a pomoci. Mladší dcerka knihu miluje.

Pohádky výjimečných hrdinů Pohádky výjimečných hrdinů * antologie

Nádherná knížka, nádherný projekt.

Mega mamutice Matylda Mega mamutice Matylda Kim Hillyard

Zklamalo mě malé množství textu. Sdělení příběhu pěkné, hondě jsme si o tom nad knihou s dcerama povídaly, takže jako příležitost si popovídat o depresi dobrá, ale musela jsem si s tím hodně poradit sama a téma jim vnutit, protože samy k tomu neměly další dotazy a chtěly od toho jít rychle dál.
Pro šikovné rodiče dobrý začátek.

27.08.2023 3 z 5

O zebře, která nechtěla chodit do školy O zebře, která nechtěla chodit do školy Christine Beigel

Obrázky krásné, obsah...

27.08.2023 odpad!

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti Christine Beigel

Na tuhle jsem se těšila, mlsání doma řešíme hodně, ale sdělení knihy, těžké zklamání.

27.08.2023 1 z 5