Posli Posli komentáře u knih

Přechod Přechod Justin Cronin

Na knížce se mi nelíbilo, že byla taková moc roztahaná a autor mě zatěžoval popisy lidí, kteří se stejně už dál ani neobjeví. Jinak k ní už asi žádnou výtku nemám. Pěkný příběh, myšlenka, děj…

29.10.2013 4 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Druhý díl se mi líbil víc než první. Přišel mi víc akčnější a zapletený. Lena už mě tolik neštvala jako v prvním díle a dokonce jsem si ji celkem oblíbila. Ale teď je stejně moje favoritka Raven. Zatímco Julian mi přijde moc obyčejný, jednoduchý a nezajímavý. Určitě mě bavily víc kapitoly o přítomnosti než o minulosti. V přítomnosti už byla ta nová Lena, ta lepší Lena. Konec byl každopádně strhující a teď už je jen otázka, kdy se dostanu ke třetímu dílu.

12.10.2013 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Je to první knížka, kterou jsem četla od Kinga. Celkem se mi líbila a přesvědčila mě o tom, že Stephen King je opravdu dobrý spisovatel. Takové knihy moc nečtu, a proto mě kniha bavila pouze v některých částech, ale když jsem se začetla, tak to stálo za to. Jinak mi to přišlo takové zdlouhavé a ze začátku mi přišlo, že se tam toho až tolik neděje.

25.08.2013 3 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

I když byl tento díl nejkratší, tak byl nejvíc nabytý akcí. Tamru jsem si oblíbila asi ještě víc než v druhém díle. Ukončení celé série se mi celkem líbilo, ale myslím, že se mi druhý díl byl asi lepší. Ještě víc se tu rozvíjí osobnost Cassiana a mně ještě víc mrzí, že si Jacinda nevybrala jeho. Ale co se dá dělat…Tahle série sice nepronikne mezi čtenáře nijak hlouběji, ale určitě to je dobré, příjemné, nenáročné a odpočinkové čtení.

28.07.2013 4 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Druhý díl se mi líbil víc než ten první. Byl akčnější a celkově mě zaujal více. Jacindu mám stále chuť praštit, ale v tomhle díle se aspoň více projeví Tamra, kterou mám mnohem radši. Říkala jsem si, že by se to mohlo ještě obrátit v prospěch Cassiana, ale bohužel. Nechme to, jak to je. Styl psaní se nezměnil, takže jsem to měla celkem rychle přečtené. Myslím, že jsem tomu dala asi dva dny. Konec byl otevřený, a tak jsem nečekala a sáhla hned po dalším dílu.

28.07.2013 4 z 5

Hříšné Hříšné Sara Shepard

Přišlo mi to, že to byl asi nejslabší díl. Celá knížka byla taková táhlejší a nudnější než předchozí díly, tak doufám, že se od toho autorka v dalších knihách odpoutá a začne zajímavější a akčnější kolotoč plný zpráv od záhadné –A. V tomhle díle mě asi nejvíc bavily části se Spencer.

Roztomilá malá tajemství Roztomilá malá tajemství Sara Shepard

Takové jiné lhářky, ale stejně se mi moc líbily. Zprávy od –A mi sice chyběly, ale i tak to mělo svoje kouzlo. Nejvíc se mi asi líbila část s Emily.

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Čekala jsem, že to bude jedna z těch slabších knížek tohoto žánru, ale příběh mě příjemně překvapil. Mac jsem si celkem oblíbila, ale stále si nejsem jistá, jestli jsem ji měla radši jako naivní a celkem sobeckou holku nebo jako vražedkyni Dananů. Sympatické mi určitě byly obě dvě. Pak se mi líbilo prostředí. Konečně jsme opustili USA a dostáváme se do mysteriózního Dublinu v Irsku. Trochu mi to zkazili Dananové. Přišlo mi to, jak kdyby do příběhu vstoupilo něco z komiksu pro děti. A Barrons…? Konečně ten příběh někdo oživil!

Luxus Luxus Anna Godbersen

Bavilo mě to. Byla to taková odpočinková četba. Strašně se mi líbily začátky kapitol, že tam byl například úryvek z novin nebo něco takového. Elizabeth jsem si moc neoblíbila, spíš Dianu. Elizabeth prostě byla taková moc "zaprdlá“. Konec byl hezký a nutí k přečtení dalšího dílu. Na čtyři hvězdičky to u mě nebylo, ale nejradši bych dala 3,5.

20.07.2013 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Přišlo mi, že tenhle díl byl asi nejlepší ze série, ale když se tak zapřemýšlím nad tím zdlouhavým koncem, tak si nejsem jistá. Přečetla jsem to za 4 dny, protože mě to opravdu chytlo a navíc jsem byla na dovolené. Příběh mě bavil a autor se v psaní zlepšil, takže nic zásadního mi nevadilo. Možná postavy, ale na ty jsem si už zvykla.

20.07.2013 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Od knihy jsem hodně očekávala. Všude jsem slyšela samou chválu a anotace zní úžasně. Ale tím asi to nejúžasnější na knize končí. Lenu ani Alexe jsem si neoblíbila. Lena mě občas fakt štvala až jsem myslela, že z ni vykvetu. Díky tomu mi přišlo na mysl, jak se Alex vůbec mohl do Leny zamilovat, ale řekla jsem si, že tohle nemá cenu rozebírat. Amor deliria nervosa je prostě choroba :D Nejvíc jsem si oblíbila Hanu, ale ta mě na konci opravdu zklamala, takže postavy nemůžu hodnotit kladně. Nejvíc se mi z knihy asi líbil námět. Je vidět, že autorka měla okolí, společnost a životní podmínky dobře promyšlené. Akorát mě občas s tím popisem otravovala až moc, protože jsem se nachytala, jak přeskakuji řádky. Autorčin styl psaní mě ale obecně bavil. Konec byl zajímavý a strhující a nutí vás k přečtení dalších dílů.

14.07.2013 3 z 5

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Celý příběh je smutný a vede nás k tomu, jak moc pro nás blízcí znamenají. Bylo mi Jade strašně líto a přemýšlela jsem nad tím, jak se někdy budu vyrovnávat se smrtí někoho, koho mám tak ráda. Po knize jsem sáhla, protože jsem ji jako malá nedočetla a asi mi to až dosud nedalo spát.

12.07.2013 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Po knize jsem sáhla, protože ji mám mezi knihami k maturitě. Příběh mě ze začátku moc nebavil. Asi za to mohl ten styl psaní. Opravdu mi nesedl. Začalo se mi to líbit spíš až ke konci. Ester jsem si vůbec neoblíbila. Pavla jsem měla radši.

02.06.2013 3 z 5

Čarodějka a čaroděj Čarodějka a čaroděj James Patterson

Co to jako má být? Pokus o novějšího Harryho Pottera? Asi jsem udělala chybu, když jsem to začala číst hned po knížce, o které jsem hodně přemýšlela a hodně toho ve mně zanechala, protože jsem si neuvědomila, že tohle bude o něčem úplně jiném. Za den jsem měla přečteno. Četlo se to neuvěřitelně rychle (asi to bude tím, že to má velká písmenka). Příběh je takový holý, nedodělaný… Celé to je takové prosté a jednoduché. Nenalezla jsem tu nic, co by mě zaujalo. Hlavně jsem vůbec nerozeznala rozdíl mezi Wisty a Whitem. Kdyby oba byli stejného pohlaví, tak už fakt nenajdu absolutně žádný rozdíl. Obě dvě postavy prostě byly na vlas stejné. Nad touhle knížkou vůbec nepřemýšlejte, prostě čtěte dokud se nedostanete nakonec a potom ji zavřete. Tahle knížka vůbec není určená k zamyšlení, ale jen pro zábavu na pár hodin a pro oddych.

29.04.2013 2 z 5

Pravda za Řadou nešťastných příhod Lemonyho Snicketa Pravda za Řadou nešťastných příhod Lemonyho Snicketa Lois H. Gresh

Celý příběh se dá ohodnotit jedním slovem – zbytečnost. Přijde mi to jako kdyby si autorka vyhledala články na Wikipedii a umístila je do své knihy. Aspoň, že je knížka tak krátká a měla jsem ji přečtenou za chvíli. Jediný klad byl snad to, že sem tam se tam nacházely i nějaké zajímavé informace, ale škoda, že jich nebylo mnoho.

28.04.2013 1 z 5

Konec Konec Daniel Handler

Co to mělo být? Chtěla jsem tuto sérii dočíst. Pracně jsem četla díl za dílem a teď mi to přijde jako ztráta času. Tento díl je jako všechny předešlé, ale jelikož je poslední, tak jsem čekala trochu něco jiného. Pár věcí jsme se možná dozvěděla, ale stejně si musím většinu domyslet. Přišlo mi to jako kdyby se autor sám v těch zápletkách nevyznal a nechtěl se tím zaobírat, tak to radši tak nějak vynechal a tím svým stylem ukončil. Opravdu mě to zklamalo.

28.04.2013 2 z 5

Ponurá sluj Ponurá sluj Daniel Handler

Konečně se aspoň něco dozvídám. Sice vyvstali další otázky, ale některé už mám aspoň trochu zodpovězené. Už mi začíná lézt na nervy autorův styl vyprávění, jak vždycky přeskočí úplně k něčemu jinému, ale díky tomu je to také originální. Neustále lituji, že jsem na tuto sérii nepřišla, když jsem byla mladší.určitě bych ji ocenila mnohokrát víc.

09.04.2013 3 z 5

Hořící moře Hořící moře Wolfgang Hohlbein

Po Dívce z Atlantidy to je druhý nejlepší díl. Kocour Astaroth je stále nejlepší.

09.04.2013 4 z 5

Dívka z Atlantidy Dívka z Atlantidy Wolfgang Hohlbein

Asi to je nejlepší kniha z celé série. Nejlepší moment byl, kdy Serena rozpoutala opravdové peklo. A strašně jsem si v tomto díle oblíbila kocoura Astarotha

09.04.2013 4 z 5

Zapomenutý ostrov Zapomenutý ostrov Wolfgang Hohlbein

I když je Zapomenutý ostrov první v sérii, tak jsem ho nečetla hned ze začátku. Musím říct, že je to krásný úvodní díl.

07.04.2013 3 z 5