Pravda za Řadou nešťastných příhod Lemonyho Snicketa

Pravda za Řadou nešťastných příhod Lemonyho Snicketa https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45811/pravda-za-radou-nestastnych-prihod-lemonyho-snicketa-45811.jpg 3 12 2

To, nad čím se čtenářům strašných příběhů sirotků Baudelairových dosud tajil dech, jim tato kniha pomůže pochopit. Jak to, že ten odporný hrabě Olaf se vynořuje znovu a znovu v jiných převlecích? Může, nebo nemůže si starý hnusný podvodník vzít za manželku mladou a chytrou Violet? A jak vlastně fungují vynálezy, které Violet, Klausovi a Sunny mnohdy zachránily krk? Dozvíte se mnoho, ne-li všechno, o pijavicích a hadech. A taky všechno podstatné o plísních - tedy alespoň o té, jejíž odporný sliz v plechové kůlně odkapává sirotkům Baudelairovým na hlavu. Po přečtení knihy budete možná tak chytří jako Viloet a Klaus. A možná i jako Sunny, až trochu vyroste. (Pokud se jí to podaří a hrabě Olaf, opět v tělě někoho jiného, přece jen nebohé sirotky nesprovodí ze světa.) Čtenáři "strašných" příběhů o sirotcích Baudelairových se po přečtení této knihy stanou opravdovými znalci díla Lemonyho Snicketa.... celý text

Literatura světová O literatuře Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

The Truth Behind a Series of Unfortunate Events , 2004

Posli
28.04.2013 1 z 5

Celý příběh se dá ohodnotit jedním slovem – zbytečnost. Přijde mi to jako kdyby si autorka vyhledala články na Wikipedii a umístila je do své knihy. Aspoň, že je knížka tak krátká a měla jsem ji přečtenou za chvíli. Jediný klad byl snad to, že sem tam se tam nacházely i nějaké zajímavé informace, ale škoda, že jich nebylo mnoho.

Eneo
24.02.2013 3 z 5

Když jsem tuhle knížku ulovila v knihkupectví, říkala jsem si - ano, tohle přesně jsem hledala, konečně najdu odpovědi na veškeré otázky, které mi při čtení Řady nešťastných příhod vytanuly. Nenašla, ale myslím, že knížka hezky shrnuje některé podrobnosti a otázky alespoň utřídí.

Lois H. Gresh
britská, 1956