Ponurá sluj

Milí čtenáři, pokud nejste mořská okurka, sasanka nebo plíseň, nejspíš si příliš nelibujete ve vlhku. Možná byste se měli vyhnout i čtení této knihy, v níž se sourozenci Baudelairovi setkají s nepříjemným množstvím vlhkosti a tísně a klesají do hlubin moře i zoufalství. Tentokrát je potká příliš mnoho děsivých příhod, než aby se zde mohly vyjmenovat, a vy byste zajisté ani nechtěli vědět o té nejhorší, do níž jsou zapleteny houby, zoufalé hledání něčeho ztraceného, mechanická příšera, tíživá zpráva od ztraceného přítele a tanec.
Obětavý autor se však zavázal zaznamenat skličující příběh sourozenců Baudelairových a musí vytrvat v bádání v temné sluji jejich životů.
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/744/ponura-sluj-744.jpg 4.4123

Řada nešťastných příhod (11.)

A series of Unfortunate Events, Book the Eleventh: The Grim Grotto (2004)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

bibi.r
11.01.2016

Rozhodně jeden z nejlepších dílů.
Dynamický a překvapivý, i když si autor stále jede po své zajeté linii.

Dinosaur
01.07.2015

(9/10) Ač je kniha povedená, jeden už začíná být nervózní z toho, že tu pořád máme stále více otázek než odpovědí. Tato kniha je také ideální pro ty, co se chtějí více dovědět o koloběhu vody. (06.08.2013)

Posli
09.04.2013

Konečně se aspoň něco dozvídám. Sice vyvstali další otázky, ale některé už mám aspoň trochu zodpovězené. Už mi začíná lézt na nervy autorův styl vyprávění, jak vždycky přeskočí úplně k něčemu jinému, ale díky tomu je to také originální. Neustále lituji, že jsem na tuto sérii nepřišla, když jsem byla mladší.určitě bych ji ocenila mnohokrát víc.

Lucka66
10.02.2013

Zase o několik více otázek, jsem napjatá jak to všechno dopadne :)

tondavon
15.05.2012

Pokud se u jedenáctého dílu knižní série nic nedozvíte a místo toho vyvstávají další otázky, stává se taková série značně podezřelou, že autor neodhadl své síly a utápí se v překombinované zápletce. Tento díl je bohužel naprosto stejný, jako všechny před ním. Nepopírám, že styl Daniela Handlera je zábavný (to je proč dávám dvě hvězdičky a ne jednu), ale takto neinvenční série se jen tak nevidí. Samozřejmě, že nechci být veden za ručičku, ale alespoň něco... Náznak!!!
Pro mě určitě největší zklamání z neproměněného potenciálu zábavnosti, mysterióznosti a příběhu. Pokud v dalším, a to již předposledním díle, nevysvětlí autor alespoň pár "záhad", může se poslední kniha série stát katastrofou plnou nesplněných očekávání.

Ps: Překlad zkratky VFD jako DP se jeví jako neuvěřitelná hloupost a tento díl je toho jasným příkladem.

studentik
30.10.2011

Kniha mě nadchla.Jsem velmi potěšen,že jsme objevili další otázky.