Anděl Vicky

Anděl Vicky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4511/andel-vicky-4511.jpg 4 318 46

Pro Vicky, nejlepší kamarádku Jade a nejoblíbenější dívku ze třídy, nepřehlédnutelnou, energickou a plnou života, je vlastní smrt natolik nepodstatná okolnost, že ji nedokáže úplně vyřadit ze života. Ať už se Jade učí, běhá na hřišti nebo se opatrně snaží navázat nová přátelství, dává jí Vicky svou přítomnost neustále najevo... celý text

Romány , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Vicky Angel , 2000

Lovehorses365
25.08.2023 5 z 5

Trochu smutná ale krásná...

simca9342
14.06.2023 5 z 5

"Z pravěku "
Spor dvou kamaradek jednoho dne ukončí skřípění brzd a kvílení pneumatik.
Z Vicky se stal anděl. Jak pomyslně tak doslova . Jade se po ní strašně stýská, ale jednoho dne zjistí hodně zvláštní věc...

Zlatinka.Emilly
02.01.2023 4 z 5

Moc ráda čtu knihy od paní Wilsonové. Tohle téma mě překvapilo. Někdy je dobré rozebrat charakter druhého, v tomto případě zemřelou Vicky. Najednou si člověk uvědomí, že ne vše je tak úžasné, jak si ve stereotypu života člověk myslí. Vicky byla zlá, závistivá, poroučivá ... ale STOP, o mrtvých sem přeci má mluvit jen dobře.

Štěpinambura
26.06.2022 5 z 5

Wow! Takovouhle tématiku dětská kniha ještě nedostala. Originální a boží!

RoseJP
01.07.2021 3 z 5

Opět mám problém s tím, že bych hrdince řekla tak 10 a ne 16. Ale jinak, je to hrozně čtivá knížka, jedním dechem přečteno! :)

Lalalady
09.06.2020

Dvě nejlepší kamarádky se pohádají a jednu srazí auto a zemře. Jenže její kamarádka ji vidí i jako ducha. Výborný nápad na knihu.

Cleo De Nile
07.05.2020 5 z 5

Ačkoliv se to možná po přečtení prvních pár stránek nezdá, je to velmi citlivě napsaná knížka, která odkrývá příběh plný smutku, smíření, ale také jednoho velkého přátelství, které ani smrt nerozdělí. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Jacquelin. Vicky jsem měla nejdřív chuť zabít znovu (s nadsázkou, samozřejmě), ale postupem času se to změnilo a... no, přečtěte si to. :)

JanaRichterová
04.05.2020 5 z 5

Když jsme ji četla prvně, nedočetla jsem ji. Přišla mi smutná. Avšak po nějaké době jsem se k ní vrátila a je výborná!

medlovice
22.08.2018 4 z 5

Myslela jsem že to bude moc smutné čtení , ale není. Vicky byla hodě manipulativní a jen Jade využívala , ale možná právě proto si tak rozuměly. Škoda, Vicky si nezasloužila umřít, ale Jade je ted svobodná a otevírá se přední celý nový svět , určitě pozná nové kamarády a třeba se sblíží se Samem. Smutné, bylo mi líto rodičů, protože Jade Vicky pořád měla. Co bolí to přebolí ...

blackhorse
30.12.2017 5 z 5

To bylo naprosto kouzelné. Mám ráda anděly, Jacqueline Wilson... Chudinka Jade, přijít o svou největší BFF... Přijde mi, že Jacqueline má ráda knížky tragické s dobrým koncem... Když nepočítám Moje sestra Jodie... Vždycinky se vžiju do role hl. hrdinky. Rozhodně doporučuji!!!!!!!!! :)))))))))

Vikos
25.11.2017 5 z 5

Knížku jsem četla před čtyřmi-pěti lety a ano moc se mi líbila :)

DancerJaneBooks
22.11.2017 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila, je od mé nejoblíbenější spisovatelky a je to zajímavý a dobře napsaný příběh.

verca65
07.10.2017 3 z 5

Tato kniha mi připomíná knihu, kterou jsem četla, taky o andělovi. Líbila se mi míň než další knihy od téhle spisovatelky.

NaiTenshi
23.07.2017 4 z 5

Jako dítě jsem tuto autorku bohužel objevila až dost pozdě, takž tohle byla moje jediná knížka, co jsem četla, protože pak už jsem na ně byla moc velká. Knížka se mi moc líbila, i když byla smutná, byla tak zvláštně kouzelná.

knihomolkačenka
18.04.2017 5 z 5

Tahle kniha je prostě super!Doporučili mi jí v knihovně.Na začátku se mi sice chtělo brečet,ale vydržela jsem to.Ale počkat!Před Vickynou smrtí byli ty dvě nejlepší kámošky! Tak nechápu proč jí tak otravuje.Chudák Jade. :(

Kačkaknihomol
29.03.2017 5 z 5

Měla bych něco dodávat? Skvěloúžasná kniha!

Viviana-Mori
24.02.2017 5 z 5

Pro mě jedna z nejhezčích knížek této autorky... Jako jediná mne vážně rozbrečela. Vůbec autorka a její knihy jsou nostalgie. :) Provázely mne hodně dlouho a mohu říct, že mne tato spisovatelka naučila číst. :)

Damaj
31.01.2017 3 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Knižka se mi hrozně líbila, v dětství jsem měla ráda příběhy spíše vážnější a tento byl podle mého gusta. Nadpřirozené jevy mi nevadí a tak ani vidina ducha mě nijak nepřekvapila a v knize nevadila. Líbí se mi, že autorka umí předat příběh dětí v těžké situaci.

Ema007
12.07.2016 4 z 5

Tuhle knížku upřímě řečeno nesnáším. Je krásně napsaná a vůbec, ale Vicky mi přijde strašně protivná a nesnáším ji. Autorka to moc hezky napsala a jí jsem se úplně vcítila do role Jade, ale připadalo mi hrozně hloupé že so od Vicky nechává tak komandovat.