Polly Polly komentáře u knih

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Úžasná kniha s velmi překvapivým koncem. Aspoň pro mně. Kniha je z období 60-ých let, aspoň myslím, ale téma je pořád aktuální. Co má vlastně člověk dělat se svým životem ... .

26.03.2011 5 z 5

Mr. Nice - Příběh drogového krále Mr. Nice - Příběh drogového krále Howard Marks

Miluju Howarda Markse !!! :D Tahle kniha je opravdu skvělá. Howard je opravdu velmi inteligentní, pohodový a hodně vtipný chlápek. Mrzí mně, že letos na Cannafestu jsme neměli možnost ho aspoň pozdravit. Ale aspoň si můžem koupit jeho semínka a při zalívání myslet na jeho neuvěřitelná životní dobrodružství . :D :D Doporučuji k přečtení a když se vám bude zdát, že se ztrácíte v neskutečném množství kamarádů a známých Howarda, tak to prostě hoďte za hlavu a čtěte dál. :)

Puls Puls Stephen King

Nad touhle tématikou jsem už dlouho přemýšlela a tak jak nějak jako to napsal King jsem si to opravdu představovala. Někdy mám pocit, že mi vleze až do posledního pokojíčku v mozku. Perfektně popsaná apokalypsa a lidská povaha. Opět se tu nebojí nechat poumírat hodně blízkých osob což vůbec neškodí příběhu. Vlastně se tím stává ještě reálnějším.

Misery Misery Stephen King

První kniha co jsem od KInga četla a tím to všechno začalo...... :) Přečetla jsem ji za dva dny a hodila se kvůli tomu marod. :)

Zelená míle Zelená míle Stephen King

SPOILER Ach jakou nespravedlnost a vztek jsem cítila, když popravili Johna Coffeye . Při čtení téhle knihy jsem se smířila s tím, že život není spravedlivý.

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Ano je fajn že se děj odehrává v krajině jako Puls a vlastně i Duma Key. Kolik takových jiných lidí kolem nás žije? A jsou opravdu retardovaní nebo nás všechny jednou spasí? :) Skvělý nápad. Skvělá kniha.

26.03.2011 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

No je vidět, že King umí napsat i poutavé akční sci-fi. Tahle kniha byla předurčena k filmovému zpracování.

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

King se snad dovede vcítit do každého. Ať je to malá holka nebo chlapík co právě přišel o ruku. Líbí se mi, že neváhá nechat umírat hrdinovy blízké. Jako by ani nebyl Američan . :) Někde v koutku duše je mi líto, že ostrov Duma musel zmizet.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

tady je vidět, že i upírská tématika v knižní podobě může být zajímavá a nepůsobit brakově.Ach Salem tam bych chtěla někdy pobýt tak půl roku .... . :)

Osvícení Osvícení Stephen King

Při čtení téhle Kingovky jsem měla chvílemi chuť křičet nahlas strachy.Celou knihu jsem četla se zadrženým dechem. Naprosto mně vtáhla do děje.

To To Stephen King

Vždy jsem se bála klaunů, ale nikdy jsem nevěděla proč. Teď už to vím.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Ráda bych se seznámila s panem Gauntem. Zajímá mně co by mi nabídl. (Tohle je vlastně přání mého přítele, ale není to špatný nápad nemyslíte? ) :)

Cujo Cujo Stephen King

Neuvěřitelné !!! Nikdy by mně nenapadlo jak tenhle příběh nakonec dopadne. King mně umí vždy překvapit. :)

Carrie Carrie Stephen King

Carrie je důkazem toho, že si člověk má dát pozor na to, koho šikanuje ..... . :) Obdivuji Kinga jak dokáže popsat pocity surově a brutálně, ale přitom přirozeně. Mluví mi z duše. Někdy si myslím, že to ani není člověk. :D

26.03.2011 5 z 5

Kokain - Temná pouť do vlastní minulosti Kokain - Temná pouť do vlastní minulosti David Carr

Na začátku jsem se trochu nemohla s touhle knihou popasovat, ale když jsem pronikla do myšlení Davida a do stylu kterým je napsaná, hodně mně do sebe vtáhla a bylo těžké se odtrhnout.Drogová tématika mně zajímá něco o ní taky sama vím a tohle je perfektně popsaná cesta feťákova uzdravení.Kniha je hodně pravdivá a může hodně dát i lidem závislým na drogách ne jen tvrdých, ale i na alkoholu.Moc se mi líbila a doporučuji všem ať si ji přečtou, protože si myslím, že může každému něco dát.