Poky Poky komentáře u knih

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Docela mě udivuje, že se to tolika lidem líbilo. Je to čtivé a skvěle napsané o tom žádná, je to přece King, ale od spisovatele, kterému s klidem na duši řeknu Pan spisovatel je to trošku málo. Nevím kolik čtenářů, kteří tohle hodnotí 5*, zná Kingovy klasiky, ale knihami jako Pod kupolí, To, Svědectví nebo Osvícení se moje nároky na Kinga posunuly někde jinde. Neříkám, že je to vyloženě špatná knížka, ale podle mého by se měl vykašlat na krimi a věnovat se zase nějakému velkému hororovému románu, které fanoušci tak zbožňují. Není to špatné krimi, ale není nejlepší (jsou mnohem mnohem lepší). A já od Kinga chci to nejlepší a to on umí! POKUD PÍŠE HOROR.

29.01.2016 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Tak skvělý nápad tak hrozně napsaný, že mi bylo až blivno. Přišlo mi, jako by to psalo dítě. Literárně katastrofa. Proto mne napadá, co dělá kur** tahle věc v TOP20? To jste opravdu nikdy nečetli nic lepšího, že nepoznáte odpad? Pokud čtete jen noviny na hajzlu, tak chápu ty komenty jako "BOŽÍ". Nebo můj neoblíbenější: "DOKONALOST". To jsem se dlouho a ze srdce smál. Love story pro tupé hlavy (y).

17.04.2015

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Tak to čumím jak péro. Tahle spisovatelka mě naprosto překvapila. Komentář píšu trošku opožděně (mám od Tess už 8 knížek hotových) ale to proto, že chci okomentovat tu úplně nejlepší z "celé" série. Skvělé postavy (postupem sérií se dovídáme ze života hlavních hrdinek čím dál víc a tyhle dvě ženský mě prostě baví), zajímavý případ a úžasně vykreslené a brutálně popsané Chirurgovo počínání zajišťuje skvělou zábavu po celou dobu čtení. Doporučuju všema deseti, tohle je prostě výborné čtení.

17.07.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Vysoká očekávání byla víceméně splněna. Skvěle napsaný děj, popisu okolí tak akorát (nejsem fanoušek popisů ala Martin, kdy pták přistávající na strom znamená dvě stránky textu). S postavami jsem se sžil téměř okamžitě a jsou napsané velmi dobře. Mikael a Lisbeth jsou skvělá dvojka.
Celkově je to fakt dobře napsaná detektivka. Děj má spád ale trošku mě štval pomalejší rozjezd (asi třetina knihy). Dám 5* (odpovídalo by ale 4,5) ale jelikož tu uživatelé vynášejí tuhle knihu až do nebes, čekal jsem ještě trošku víc.

01.05.2015 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Kniha, která předčila všechna má očekávání. Čímto? I když jde o rozsáhlou knihu, ve které vystupuje na mně až moc postav (ze začátku jsem měl problémy se správným přiřazením jména k samotné postavě a jejímu vztahu k ostatním), časem si je tak zamilujete (ano, některé budete i k smrti nenávidět), že vám uvíznou v paměti ještě na dlouhou dobu po přečtení knihy (jako partička z románu To). Dokonalý příběh, který vám nedá upustit knihu z rukou, geniálně propracovaná psychologie postav, to vše z téhle věci dělá zřejmě moji vůbec nejoblíbenější kingovku (o to jsem si myslel, že Svědectví už nepředčí nic :) ). Jednoznačně doporučuji všem, kteří touží po kvalitní literatuře a neleknout se románu o téměř 1000 stranách.

09.07.2012 5 z 5

O poznání lepší než dvojka. Skvělé postavy a ještě lepší příběh. Akce poskrovnu zato dialogů a rozhovorů až po ko**t, ale vadilo mi to? Ne! Bez mrknutí oka dávám knížku do doporučených a plnou palbu hvězd! Tady jde prostě o kvalitní literaturu :-)

02.10.2015 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Knížku jsem právě dočetl a musím říct, že jsem od ní očekával víc. Kingovu tvorbu obdivuju ale tohle se moc nepovedlo. Jak píše Ládja: Nějak mi to nesedělo. Kingovy příběhy bývají promyšlené, promakané do detailu ale tohle je takový kus blábolu. Ani ty postavy mě nijak zvlášť nezaujaly. Nějak jsem se k nim za tu knihu nepropracoval a nesdílel jejich obavy, starosti a radosti. King tohle umí líp. Bohužel je to už druhá kniha v řadě, co se mi nelíbila (Doktor Spánek se mi nelíbil fakt hrubě a ani sem ho nedočetl). Kéž by Stephen vydal zase pořádný román jako poslední fakt pecka (Pod kupolí) a vysral se na detektivky a celého Billa Hodgese.

11.04.2015 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Po dočtení se mi The shining navždy vryla do paměti jako literární dokonalost. Kdo začíná s Kingem, nechť tohle je jednoznačně jeho první kniha. Hororová atmosféra z knihy přímo sálá a čte se naprosto sama. Škoda, že volné pokračování je tak bídně ubohé, ale to do tohoto komentáře nepatří. Vřele doporučuji! Kniha je ku*evsky dobrá :-))

14.09.2014 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Postapokalyptická pecka, která donutí všechny zaryté fanoušky Kinga přehodnotit svůj TOP FIVE. Spolu s Pod kupolí, To, Svědectvím a Zelenou mílí jednoznačně moje nejoblíbenější kingovka.

14.09.2014 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Já ti nějak nevím. Kniha nebyla špatná (jako zatím žádná od Tess), ale zas mě nějak nenadchla. Přijde mi, že po prvních třech dílech série je to takové nemastné, neslané. Chvílemi mi to připadalo, jako bych četl Harryho Pottera (s nadsázkou). Tři dětští hrdinové (2 kluci a holka) jsou ve škole (v hradě) u jezera mezi lesy, kde se dějí podivné věci. Ze života hlavních hrdinek jsem se toho taky moc nedozvěděl (o vyhrocených vztazích v rodině Rizzoliů už víme déle). Dám 4* a budu doufat, že 11. díl v pořadí bude lepší :-)

25.12.2015 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Tess prostě umí a dokazuje to každým dalším pokračováním série o Rizzliové a Islesové. V tomto díle mi sice trošku chybělo zase něco ze života obou hlavních hrdinek ale o to víc bylo případu. Mimochodem, ten byl skvostně vymyšlený a tak "správně zvrácený", jak známe jiné případy z počátku série (Chirurg a Učedník). Jako fanoušek série určitě 5 hvězd.

23.06.2015 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Na tuto knihu sem narazil úplně náhodou při výběru e-knih free pro můj Kindle. A musím říct, že mě příjemně překvapila. Kniha je čtivá, žádné rozvláčné pasáže stylu Martina, někdy i Kinga se nekonají. Děj odsýpá a stále vás nutí pokračovat ve čtení. Nicméně knížka je napsána dost jednoduše. Jasný jednoduchý příběh, dvě paralelní dějové linie a postav, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky. To není úplně můj šálek kávy a 3.5 hvězdičky by tomu plně odpovídalo. Ale vzhledem k originalitě příběhu jsem se rozhodl dát půlhvězdičku nahoru. Tohle lehké originální počtení můžu doporučit. Žádná složitá literatura.

14.09.2014 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Tentokrát 4 hvězdičky zasloužené. Tento díl mě bavil o krapet více než Game. Ubylo i vlezlých anglických frází a přibylo postav. Opravdu to není vůbec špatné počtení.

17.09.2014 4 z 5