PohlcenaKnihou PohlcenaKnihou komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nejlepší detektivka, co znám! Drsné, syrové, temné... zápletka ukrytá ve 3 generacích rozvětvené rodiny. Celá trilogie přečtena jedním dechem. 100%

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Hledáte lehkost a humor? Takhle kniha má obojí. Dlouho jsem se takhle nezasmála a opravdu se musela kontrolovat v metru, abych nevypadala jak blázen :D Vtipné, s nadsázkou, oddechové. Doporučuji.

19.11.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Úžasná kniha, zajímavé téma. Příběhem prolínají dějové linie nelehkého života, nejen bohyň, na hřebenech hor, tvrdého režimu a jeho činů, které měly jasný cíl - zničit bohyně, a dívky, která z oněch kopců pochází a píše vědeckou práci o bohyních z Žítkové. Díky tomu rozplétá děsivý příběh a momenty, které ovlivnily její a mnohé další životy. Zápletka neuvěřitelná! Kniha napínavá.. jen ten konec, věřila jsem v nějaký happy end. Doufám, že truhlu někdy někdo najde a notebook oživí i s jeho neuvěřitelným obsahem :)))

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Povedená kniha, při které mrazí a zároveň velmi pobaví. Postavení ženy, černé i bílé, její běžný život, problémy a starosti, ve společnosti 60.let v USA. Doporučuji k přečtení, příběh vtáhne.

18.11.2018 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Naprosto skvělá kniha! Mafiánské prostředí, korupce, tuhá pravidla poslušnosti a věčné rivalitní boje s konkurenčními klany. Zajímavý vhled do vnitřního mechanismu mafie a propojení i do hodně vysokých míst. Dech beroucí! Za mě 100%

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Příjemný příběh zobrazující španělskou společnost 14. století. Samozřejmě jak už bývá obyčejní lidé ten život měli extrémně těžký, takže o šokující a neuvěřitelné zápletky je postaráno. Tehdejší právní předpisy vrchnosti dovolovali téměř vše (např. právo první noci). Autor vychází z mnoha skutečných historických událostí, takže příběh je opravdu velmi realistický - popisuje život obyvatel napříč společenskými vrstvami, církev - od vizionářské stavby dech beroucí katedrály po neuvěřitelnou posedlost inkvizičních procesů, neustálá vojenská tažení decimující celou zemi, život židovské komunity v Barcelonském ghettu…a v tom všem samozřejmě milostná zápletka. Kniha rozhodně stojí za přečtení :)

18.11.2018 4 z 5

Temná aréna Temná aréna Mario Puzo

Poválečné Německo, americká okupační zóna. Témata jako vítěz, poražený, společné soužití, pochopení, vztahy mezi něm.ženami a američany, a pro všechny společné pokusit se srovnat s peklem, které každý prožil po svém, ale procházka růžovým sadem to nebyla pro nikoho. Název Temná aréna je výstižný, protože doba byla velmi temná, zážitky a zkušenosti z války ještě temnější a ačkoliv už je po válce je to stále těžké - pro Němce jako poražený národ, který nemá dostatek jídla, léků.. pro vítěze srovnat se s tím zlem v hlavě. Výtečně je to vykreslené právě u hlavního hrdiny Mosci, který ačkoliv je mladý (23 let) je citově vyprahlý zničený muž. Válka, ale i doba po ní, ukáže tu největší temnotu v lidech, kdy někteří poctivě, jiní velmi lstivě, se snaží přežít, vytěžit maximum z toho, co teď a tady jde. Použila bych frázi z jiné knihy (Zlodějka knih), kdy samotná Smrt, která nestíhá sbírat mrtvé ve válce, která se nestačí divit nad tím, co lidé dokážou, řekne sama pro sebe "Lidi mě děsí!" Skvělá kniha, skvělý příběh, zajímavé postavy, velmi zajímavá lokace místa a doby.

14.04.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Naprosto dechberoucí kniha, skvělý příběh!

13.02.2019 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Romantický lehce naivní příběh, ale se zajímavou zápletkou a pěkným popisem vřesovišť a drsné anglické krajiny :) Knížka útlá, takže ideální na cesty :)

18.11.2018 3 z 5

Einstein & Einstein Einstein & Einstein Marie Benedict (p)

Silný příběh životem těžce zkoušené ženy... k prozkoumání života Milevy mě přivedl dokument BBC Génius Einstein. Seriál a ještě více kniha na mě silně zapůsobily, s Milevou jsem její břímě dost prožívala. Jedná se o biografický román, takže stále lavírujete, co je realita, co fikce. Na konci knihy autorka jasně sděluje, kde čerpala a co dokreslila nebo musela z nedostatku zdrojů. Můj zájem o Milevu, Alberta a jejich práci vzrostl ještě více, musím se dopátrat pokud možno objektivní pravdy :D Mimo jiné autorka odkazuje na jejich zveřejněné dopisy. Jdu na to... Ale i tak, chtě nechtě má u mě Albert extra velký černý puntík :( :-D

21.11.2018 5 z 5

Pohodové čtení. Humor p. Zibury mi sedl. Četlo se to lehce.

27.03.2024 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Příběh jak starého morouse a muže úzkostlivě lpícího na pravidlech, předpisech a hlídání veřejného pořádku, napraví trocha lásky od bližního-sousedů a dětské bezprostřednosti. Příběh občas vtipný, za to 5*, ale jinak pro mě příliš velká oddechovka. Do dočtení jsem se nutila. Knihu jsem dostala darem, sama bych si jí do své knihovničky nekoupila.

18.11.2018 3 z 5