poetree poetree komentáře u knih

Knížka s červeným obalem Knížka s červeným obalem Alexandra Berková

knihu jsem četla už před pár lety, ale pamatuji si, že se mi velmi líbila a nechápu, proč se prodává i po 10 Kč :-)) ale tak doporučuji ke přečtení, moc hezké, zajímavé a překvapující povídky :-))

12.04.2013 5 z 5

Třešňovou alejí Třešňovou alejí Eva Tvrdá

kniha se mi moooc líbila a atmosféra těch let a zapadlého kraje pohltila a zanechala stopu i vzpomínku...

03.04.2013 5 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

krom jedné povídky (čtvrtek) se mi 6 ze 7 velice líbilo, krásná čeština, pohoda, vtip, příjemné počtení.. doporučuji

19.03.2013 5 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

nádherná kniha..i když děj je místy děsivý.. sama autorka ji považovala za nejlepší ze svých děl a měla pravdu..

04.03.2013 5 z 5

Jako ryba bez vody Jako ryba bez vody Pierre Richard

hezky se čte, Pierre je vtipný a vypráví o sobě tím, že vypráví o jiných :) natáčení v Gruzii je nejlepší kapitola :))

26.02.2013 4 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

úžasná kniha.. kniha je vhodná pro ty, co mají dost času :-)) ale fakt je, že se prostě povedla a hezky plyne ..

20.02.2013 5 z 5

Budovatelé říše Budovatelé říše Boris Vian

zajímavá divadelní hra.. trochu absurdní, celkem vtipné momenty.. líbilo :)

15.02.2013 4 z 5

Tančící Sokrates Tančící Sokrates Julian Tuwim

krásný výbor.. skvělý autor.. dostala jsem se k němu přes tuhle píseň, která je zhudebněna: http://www.youtube.com/watch?v=PbuByYZtFy0 a taky http://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY ... a pak mi ještě došlo že jsem ho v Polsku potkala.. sice kamenného, ale aspoň tak :))

14.02.2013 5 z 5

Dvanáct povídek o poutnících Dvanáct povídek o poutnících Gabriel García Márquez

nadchla mě povídka Světlo je jako voda.. :) zbytek si nepamatuji..

13.02.2013 4 z 5

Podivné přátelství herce Jesenia Podivné přátelství herce Jesenia Ivan Olbracht (p)

tuhle knihu jsme rozebírali ve škole, četla se hezky a byla zajímavá..

12.02.2013

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Nikola mě nadchnul a fandila jsem mu do poslední chvíle.. :) doporučuji

12.02.2013 5 z 5

Žalář nejtemnější Žalář nejtemnější Ivan Olbracht (p)

opravdu hezky napsaná a propracovaná kniha, psychologická novela.. mohla by se spolu s Othelem doporučovat těm, co mají co do činění s žárlivostí či žárlivcem...

12.02.2013 5 z 5

Druhá garnitura boží Druhá garnitura boží Willi Heinrich

kniha se čte velmi dobře, moc se mi líbila a třeba si ji ještě někdy přečtu..

11.02.2013 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

četla jsem ji v překladu Vlasty Dvořáčkové a neumím už popsat čím, ale zaryla se pod kůži a chci si ji přečíst zase znovu (stejně jako Zapomenuté světlo, To, Malého prince.. ) a film Hodiny na paní Dalloway hezky navazuje. Viděla jsem ho nejdříve v -nácti v kině a vyšla z kina zpruzená, cože to jako bylo a dnes je to můj velmi oblíbený film... always the hours..

09.02.2013 5 z 5

Blázen na kopečku Blázen na kopečku Petr Holý

moc hezká kniha.. ukázku můžete najít taky tady: http://filosoficky-klub.cz/2011/11/27/pamatce-docenta-petra-holeho/

06.01.2013 5 z 5

pousměju se vždycky, když si jen vzpomenu na ten název a povídku s ním spojenou - jak se vám to stalo, že jste málem uhořel v posteli? já nevím, už hořela, když jsem si do ní lehal.. :-)

Čím se liší tato noc Čím se liší tato noc Irena Dousková

tyhle povídky se mi moc líbily, celkově mám ráda styl Douskové..

Někdo s nožem Někdo s nožem Irena Dousková

tak tuhle knihu jsem zhltala..

06.01.2013 5 z 5

Dámy z Grace Adieu a jiné povídky Dámy z Grace Adieu a jiné povídky Susanna Clarke

po Jonathanu mě tahle kniha dost zklamala.. má však krásné zpracování obalu.. ;)

06.01.2013 1 z 5

Cokoli o Dánsku Cokoli o Dánsku Jan Burian

cestopis byl napsaný moc hezky, nalákal mne, abych se do Dánska někdy koukla..