poetree Online poetree komentáře u knih

Zatoulané house Zatoulané house Mária Rázusová-Martáková

Jako fakt se vám to všem líbí? Nechtělo se mi to ani dětem dočíst, jak mi to bylo proti srsti..ostatní drůbež byla na ztracené house pěkně protivná.. krásné ilustrace L. Nesselmana. (Srovnání s Kuřátkem a obilím odmítám, to miluju a umím nazpaměť).

15.04.2024

Sofinka a paměť stromů Sofinka a paměť stromů Martin Vopěnka

Krásné ilustrace, příběh se mi taky líbil. Trochu jsem se bála, že směřuje k patosu, ale kdepak, autor ho napsal krásně, citlivě a s nadějí.

18.03.2024 5 z 5

Minipohádky 3 Minipohádky 3 Jacques Thomas-Bilstein

První knížka, kterou jsem přečetla úplně sama :-)

22.01.2024 5 z 5

Řím - komiksový rychlokurz Řím - komiksový rychlokurz Terry Deary

Četl syn a nelíbilo se mu, "že tam bylo skoro pořád jen zabíjení".

13.01.2024 3 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Poslouchali jsme audioknihu a já i děti jsme nadšení. A mé srdce milující čestinu plesalo nad vtipnou hrou obra Dobra s jazykem :-D

27.11.2023 5 z 5

O kočičce, myšičce a červené slepičce O kočičce, myšičce a červené slepičce Markéta Prachatická

Děti říkaly, že mám hodnotit pěti hvězdičkami, já bych to viděla na 4*. Ilustrace pěkné, příběh celkem šel, děti prý mají rádi opakovaní..

17.11.2023 5 z 5

Komiks v Brně Komiks v Brně Tomáš Prokůpek

Velmi povedený počin. Doporučuji všem

13.11.2023 5 z 5

5 domů 5 domů Marta Veselá Jirousová

Dětem se líbila a chtěly číst některé příběhy opakovaně. Ten první příběh o žabce teda nesedl moc ani mně, i když se tématu smrti úplně nevyhýbám...

09.11.2023 4 z 5

Pohádkosnění Pohádkosnění Lenka Medvecová Tinková

Kniha má velmi pěkné pohádky i kresby, některé pohádky byly peckovní, některé mi moc neseděly, a nějak mi nešly spontánně zpívat ty básně, to je ale možná chyba u mne :)

09.11.2023 4 z 5

Zrádné moře Zrádné moře Deborah Scaling-Kiley

Článek o příběhu, podle kterého kniha vznikla https://medium.seznam.cz/clanek/hana-strejcova-klidna-plavba-se-zmenila-v-horor-zraloci-postupne-sezrali-skoro-celou-posadku-ztroskotane-jachty-23940

18.10.2023 5 z 5

Bibu Bibu Petra Štarková

Dětem se moc líbila. Mně se líbila taky, zajímavý příběh a hezké kresby.

08.08.2023 5 z 5

Kamarádka z temné hmoty Kamarádka z temné hmoty Kyrylo Bezkrovajnyj (p)

Osmiletému synovi se kniha moc líbila. Četlo se mi to celkem hezky, občas tam bylo už moc informací, ale proč ne :)

11.05.2023 5 z 5

Šedík a Bubi Šedík a Bubi Ester Stará

Knížka je velmi povedená, moc se líbí mně i dětem (syn četl i sám), ale vážně mi nesedl důvod odchodu Šedíkovy maminky.

26.01.2023 5 z 5

Doma Doma Alice Nikitinová

Milé verše pro nejmenší prťata.

24.01.2023 4 z 5

Mnohokluk Mnohokluk Lucie Hlavinková

Hodnotím audioknihu na pokračování z Českého rozhlasu a ta byla velmi poutavá a oba nás to bavilo.

15.01.2023 5 z 5

Žabarádi Žabarádi Pavel Renčín

Předčítala jsem knihu dětem (7 a 4 roky) a nadšení jsme z ní byli všichni! Děkujeme, pane Renčíne.

09.01.2023 5 z 5

Duhové pohádky Duhové pohádky Daniela Fischerová

Ze žluté pohádky jsem nadšená jak je krásná, něžná... Z prvních dvou a červené jsem na rozpacích, prostě mi nesedí. A verše za pohádkami jsou všechny fajn.

08.12.2022 3 z 5

Jak přiletěly čarodějnice Jak přiletěly čarodějnice Daniela Fischerová

Děti jsou nadšené, zejména se jim líbí zastrašující rýmování od Nožičky.

30.11.2022 5 z 5

Maskovaný bojovník Maskovaný bojovník Tracey West

První kniha, kterou si syn dobrovolně a sám přečetl (a měla více než 6 vět :-) . Možná i proto, že já jsem to číst odmítla :-D Na první čtení je tam dost anglických slov, tak se s tím trochu popral.

16.09.2022 3 z 5

Vlk a tma Vlk a tma Daniel Rušar

Mně i dětem se líbila, říkanka pro odvahu vykročit do tmy je super, ilustrace nám taky sedly.

21.07.2022 4 z 5