poetree - Příspěvky

Dva kohoutciDva kohoutcineznámý

Velmi pěkné ilustrace, text mne zaujal méně, ale šlo to :)

Ovoce poznáníOvoce poznáníL. Strömquist

Osvěta! (Taky mi trochu vadilo to opakování, jak tu někdo zmínil a výtvarno mi přišlo na druhé koleji k informačnímu toku, ale celkově jsem velmi ráda, že se mi dostala do rukou).

Majdalenka na zahrádceMajdalenka na zahrádceA. Chudíková

Vcelku příjemné čtení, teď na jaře mi to vlelo do žil chuť do zahradničení :-)

Kniha pohádekKniha pohádekE. Blyton

Velmi příjemné pohádky.

QUEEN ve 3DQUEEN ve 3DB. May

Neumím si představit že je v ČR fanoušek Queen, který po ní netouží :-) Dokonalá 3D technologie, dokonalý příběh....akorát tuto limitku najít na Aukru pod 10tisíc je problém :-(

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho životaFreddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho životaL. Jones

bohužel kromě 1. vázaného vydání s barevnými fotkami nic moc. Další vydání obsahují faktografické i tiskové chyby a nemají fotografie. Také proto byla kniha stáhnutá z prodeje a skončila v levných knihách :-( Mnohem přesnější je Queen ve 3D

DětemDětemL. N. Tolstoj

Coby nadšený čtenář Anny Kareniny jsem šáhla do archivu naší knihovny, že bude před spaním trochu klasické pohádky, ale ne... přečetla jsem tak 80 % knihy, tak polovina se mi nelíbila ani tématy (furt mužici loví) ani stylem psaní... a u toho příběhu, jak holčičku přejede vlak jsem byla úplně v čudu, jak ta "pohádka" dopadne... uf (asi hormooony? :-D )

Tatínku, ta se ti povedlaTatínku, ta se ti povedlaZ. Svěrák

Pecka! Svěrák prostě umí.

Medvídek PúMedvídek PúA. A. Milne

U nás se ujala zejména kapitola o stopách, kolčavici a kolasici :-D

Sněhurčiny VánoceSněhurčiny VánoceW. Disney

Příjemná pohádka, kratší příběh o tom, jak se Sněhurka ze zámku vydá za trpaslíky vyměnit si dárky a ještě se u toho ztratí Šmudla, který se Sněhurce vydá naproti.

Kryštůfek a lesní bytostiKryštůfek a lesní bytostiJ. Kalousek

Viděla bych to tak na 90 %. Je to velmi příjemné počtení, poetické, klidné (i když se odehrává drama ztracení se v lese..), má krásné, snové ilustrace, a asi je i účinné: malý už u této pohádky 2x usnul a já si ji 2x dočetla jen pro sebe :)

Buddhovy pohádky na dobrou nocBuddhovy pohádky na dobrou nocN. Dharmachari

Zajímavé pohádky cizokrajné, zaujaly nás, ale zároveň mě ani úplně nenadchly... třeba Jógátky mi přišly lepší :)

16.12.2018

Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu poroduPrůvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu poroduH. Goer

Nestihla jsem přečíst celé, ale četlo se to lehce a zdálo se mi, že autorka se snaží shrnout všechna nastudovaná fakta nejrůznějších výzkumů, které hovoří ve prospěch co nejmenšího počtu zásahů do přirozeného porodu...

16.12.2018

Abramelinova magieAbramelinova magieS. L. MacGregor Mathers

super kniha

30.10.2018

Chaos: Vznik nové vědyChaos: Vznik nové vědyJ. Gleick

Tedy... přečetla jsem jen úvod a kousek (když jsem čekala v autě...), ale i když je to odvětví dost mimo můj rozsah, fakt mě to zaujalo a bavilo. Kdyby byl čas, ráda dočtu...

25.08.2018

Jakou barvu má světJakou barvu má světD. Hilarová

Velice krásné leporelo, nádherné ilustrace

16.08.2018

Apolenka a její oslíčekApolenka a její oslíčekM. Krüger

Moc se mi líbily ilustrace. Text byl trochu slabší, ale dejme tomu, malému se to líbilo. A trochu mi vadilo moc zdrobnělin občas: ....."u staré kašničky stál malý šedý oslíček."

13.08.2018

Mé nejkrásnější pohádkyMé nejkrásnější pohádkyk. autorů

Četla jsem ji jako malá a i teď znovu tříletému a líbí se mi pořád - pohádky na slušné úrovni, pěkné ilustrace.

05.08.2018

Ema ve školceEma ve školceG. Wolde

Mne to zas tak nebaví, ale tříletý syn si ji žádal už několikrát, takže úspěch má a dokonce si na ni vzpomněl i jen tak venku ("Ema spadla") a děsně řeší, kde všude má krev (v těle), kterou měla Ema na čele... :-)

31.07.2018

Zootropolis - Filmový příběhZootropolis - Filmový příběhW. Disney

Četla jsem dnes a přišlo mi to strašně zamotané, překombinované, náročné.. nebudu se k ní vracet :-) ... ilustrace pěkné.

31.07.2018

Čti a doplňuj: Malované pohádkyČti a doplňuj: Malované pohádkyS. Lynch

Pohádky jsou dost zkrácené a osekané, ale tříletý syn si je velmi oblíbil a už jsem všechny četla 10x :-)

22.06.2018

Vombat JirkaVombat JirkaE. Papoušková

Pěkné ilustrace, kvůli nim jsem po knize v knihovně sáhla. Text mi stačil jednou a dost jsem se divila.. Jak jako "nepůjdeš si hrát-hrabat, dokud se nevykakáš"? Na povel? To neee..

02.06.2018

365 tučňáků365 tučňákůJ. Fromental

Hodnotím kladně, pobavilo mě to a malý byl nadšen množstvím tučňáků :-)

28.01.2018

Medvídek Pú - Do teplých krajinMedvídek Pú - Do teplých krajinW. Disney

Zvěřáci bloudí po lese a dojdou až do pochmurného zákoutí a mrknou na blátivou louži a pak dobrou noc :)

22.01.2018

Neuleť, ptáčkuNeuleť, ptáčkuM. Lukešová

Milá knížka, přečtená spíš sama sobě nahlas než spícímu dítěti. Krásné, snové ilustrace lesní zvěře.

29.12.2017

VegetariánkaVegetariánkaH. Kang

Nevidím hodnocení na 100 %, ale líbila se mi hodně. Byla o hranicích svobody rozhodnutí o "svém" těle, životě.. o únavě manželství, konvencí... drsné. (ke konci jsem byla napjatá jako struna, zda Čiua opustí a zdrhne nebo ne ... uf, to byla jen malá linka pro matky..)

29.12.2017

Válka s mlokyVálka s mlokyK. Čapek

Úžasná kniha. Četla jsem ji docela dávno, ale pamatuju si, že mě zasáhla. Je skvěle napsaná. Karel je mistr slova.

27.12.2017

Chrochtík a KvikalkaChrochtík a KvikalkaE. Stará

krásné ilustrace i pointa :-)

09.12.2017

GigantosaurusGigantosaurusJ. Duddle

Přesně, jak píšou předchozí čtenáři. Kresba parádní a příběh děs běs..

07.12.2017

Kouzelné slůvkoKouzelné slůvkoW. Disney

Knížka obsahuje 3 příběhy o přátelství. Pěkné a milé.

07.12.2017

1 2 3 4 5