poetree

Kapela pana AndělaKapela pana AndělaKarel Šiktanc

jedna z nejkrásnějších knih pro děti

06.10.2020

Dřevěná panenkaDřevěná panenkaJames Hazel

nej kniha minulého roku

24.09.2020

Flandil ve školceFlandil ve školceBarbora Hamblin

Ty jo, asi hormony mateřské, ale já jsem tedy občas nemohla číst, jak mě dojímalo, jak byla Flandilova maminka hodná a moudrá. Pro mne příjemné scifi :-)

20.09.2020

Mravenečkova dobrodružstvíMravenečkova dobrodružstvíStanislava Reschová

Celkem slušná pohádka, dokonce se nám poprvé stalo, že jsme se SPOLEČNĚ se synem zasmáli situaci s pomalým šnekem, jinak vtipy ještě moc nepobírá :-)

16.08.2020

SmrtholkaSmrtholkaLucie Faulerová

Pane jo, paní Faulerová, ta se Vám povedla, jsem nadšená!

09.08.2020

Obrázkový slovník anglicko českýObrázkový slovník anglicko českýWalt Disney

nádherná kniha, ideální k výuce malých dětí

28.07.2020

O chameleonovi, který hledal svou maminkuO chameleonovi, který hledal svou maminkuChristine Beigel

Celkem pěkné, občas i vtipné, ilustrace zdařilé.

Poklad kulhavého Jacka - PirátiPoklad kulhavého Jacka - PirátiOldřich Růžička

Celkem dobré. Na pětiletého mi to přišlo trochu drsné, ale musela jsem se s tím za chodu nějak vypořádat a vysvětlovat oběšence apod....

29.06.2020

Moře potkalo oblohuMoře potkalo oblohuEric Fan

Jako jednohubka z knihovny moc fajn. Krásné ilustrace, lehce načrtnutý příběh - vzpomínka na dědečka.

Mlsná čarodějniceMlsná čarodějniceKateřina Marinová

Kniha se čte celkem hezky, ale mně tedy úplně neseděla, ale tak má se to líbit hlavně dětem a syn si ji vyžádal opakovaně, takže asi cajk :-D

21.06.2020

Jak to chodí u hrochůJak to chodí u hrochůJan Balej

super kniha

06.03.2020

Čtení na dobrou noc o Medvídkovi PúČtení na dobrou noc o Medvídkovi PúA. R. Melrose

Kdo miluje Medvídka Pů, bude milovat i tuto knihu

03.03.2020

Dobrodružství šneka KrasíkaDobrodružství šneka KrasíkaSlavomír Szabó

Nádherná kniha

03.03.2020

Radek, brouk a Andulka ŠafářováRadek, brouk a Andulka ŠafářováHelena Hodačová

Skvělá kniha :-) Nadčasová

19.02.2020

David a vánoční kaprDavid a vánoční kaprJan Procházka

moc pěkná kniha pro děti :-)

19.02.2020

Rybí penízkyRybí penízkyEva Kopčilová

Nenadchne ani neurazí. Snové verše i malby.

18.01.2020

Jak se řepa vrátilaJak se řepa vrátilaHana Prošková

Verše pěkné, kresby také, ráda jsem už párkrát dětem přečetla.

01.01.2020

VděkVděkDelphine de Vigan

Jsem dojatá, krásně napsaná kniha.

19.12.2019

Karel Gott - SolitérKarel Gott - SolitérMiroslav Graclík

Asi není co k této limitované a jediné autorizované knize o Mistrovi dodávat...kdo nemá, jako by nebyl :-)

18.12.2019

Pojďte s námi za králíčkyPojďte s námi za králíčkyMymi Doinet

Některé "verše" mi moc neseděly... Příběh lenivého Zdendy mi přišel bez pointy.. ilustrace moc pěkné; kniha se malému líbí, už napodruhé si vyžádal jeden příběh o velkém bříšku :)

02.11.2019

Jsi úžasnýJsi úžasnýMax Lucado

Zajímavý příběh, nálepkování je pro nás určitě nový motiv v pohádce, při rozhovoru s tvůrcem loutky mi to přišlo takové šroubované... ale myšlenku a ilustrace má kniha pěkné.

19.10.2019

Kvak a Žbluňk se bojí rádiKvak a Žbluňk se bojí rádiArnold Lobel

Skvělá knížka. Nejraději jsme četli Samotu a Mrazení v zádech. Drak mi byl svým opakováním trochu protivný. A tady je to k přečtení k dispozici, skvělé na mobil, můžete zhasnout :-) http://pohadky-online.eu/kvak-a-zblunk/

16.10.2019

O díře z trychtýřeO díře z trychtýřePetr Stančík

Jakože vlastně nic světoborného se v knížce neděje, ale bavilo nás to oba a mám moc ráda tyto hrátky s českým jazykem a grafika i Díra byly super!

12.10.2019

Ani později, ani jindeAni později, ani jindeDelphine de Vigan

Mám moc ráda psychologické novely/romány, sondy do lidské duše, takže jsem vlastně spokojená... styl psaní se mi líbil, nicméně asi bych si měla vybírat nějakou radostnější literaturu :-)

09.10.2019

O lékaři PingoviO lékaři PingoviBohumil Říha

Knížka se mi četla hezky, byla jsem zvědavá, jak to dopadne, naopak syn už byl trochu netrpělivý a trochu asi hůře snášel lehce archaický jazyk vyprávění. Nicméně vše krásně dopadlo a lékař Ping se pokojného stáří dožil....

08.10.2019

Milý Donalde TrumpeMilý Donalde TrumpeSophie Siers

Mila jednohubka, kterou jsem si precetla v knihkupectvi pri cekani.. pobavila a je i poučná. Ani jsem nevedela, ze mily Donald chtel postavit zed,i kdyz jsem asi nejak tusila, ze Mexikány moc nemusi..;)

03.10.2019

Kočkopes KvídoKočkopes KvídoMiloš Kratochvíl

Wow! Tohle mne bavilo o chlup vic nez syna, ale myslim, ze ji poridim a prectu jeste pozdeji znovu.

20.09.2019

Hry Hlavolamy TrikyHry Hlavolamy TrikyBoris Anastasjevič Korděmskij

Naprosto jedinečná kniha :-)

07.09.2019

Donaldovy narozeninyDonaldovy narozeninyWalt Disney

Klasická pohádka o tom, jak je oslavenec smutný a hledá po celém městě, kdo by mu popřál a vrátí se domů, kde na něj všichni vyskočí s gratulací a on je šťasten a překvapen...

30.08.2019

Představení pro Medvídka PúPředstavení pro Medvídka PúWalt Disney

Každý má pro něco nadání, Ijáček třeba umí sedět nejlíp ze všech ze Stokorcového lesa :-)

30.08.2019