poetree

Vlk a tmaVlk a tmaDaniel Rušar

Mně i dětem se líbila, říkanka pro odvahu vykročit do tmy je super, ilustrace nám taky sedly.

Pláž v nociPláž v nociElena Ferrante

Haha, jsem si nepřečetla komentáře a četla ji malým dětem.... no některé básničky jsem přeskočila :-) Ale dětem se příběh líbil, mně taky, mám ráda styl autorky a ilustrace jsou taky povedené.

Koho vypijou liškyKoho vypijou liškyLidmila Kábrtová

Vzhledem k tomu, že moc nestíhám číst, vyhledavám krátké a obsahem hutné knihy. Mám raději aspoň trochu uzavřené konce, ale i tak dávám 5 hvězd.

Medvídek a potopa světaMedvídek a potopa světaKatarína Macurová

První dobrovolně přečtená kniha syna :) Večer předtím jsem četla já, ráno on sám.

Tomík jde venTomík jde venGunilla Wolde

Prima jednoduchá četba, děti moc bavila, smáli se u druhého příběhu jak koně :)

Volím si tebe!Volím si tebe!Tracey West

Děti Pokémony milujou, já je taky můžu, ale koukat na to v TV je myslím lepší, než třikrát v jedné větě číst Pikachu.... :)

Filipova nová dobrodružstvíFilipova nová dobrodružstvíRenata Kaminská

Celkem pěkně napsané, občas mi to přišlo moc agitační a v kapitole o stravě si myslím, že jsou trochu zastaralé informace; kapitola o šikaně je jistě moc užitečná. Děti knihu hltaly a i ilustrace se jim kupodivu líbily :)

Opičák na útěkuOpičák na útěkuLeo Timmers

Verše mi nepřišly moc nápadité (možná chyba v překladu?), ale ilustrace jsou povedené a vyprávějí příběh i bez textu.

Rituály šťastné rodinyRituály šťastné rodinyEster Bezděk

Milé, pěkné, jako by si člověk listoval instagramem :-) Bavilo mne to, trochu inspirovalo.

Dodo: Cesty do neznámaDodo: Cesty do neznámaVeronika Klener

Mně se to líbilo. Poselství je pěkné. Snově ztvárněné - ne zcela běžné, jako Dodo :)

Umění života po japonskuUmění života po japonskuJo Peters

Knížka plná krásných fotek hladících po duši ty, kteří mají pro Japonsko slabost jako já... Lehce vás uvede do umění japonského myšlení, příjemné čtení to je.

Jeje jeje jeje, něco se mi děje!Jeje jeje jeje, něco se mi děje!Robin Král

Některé verše se MOC povedly! s dovolením / bez dovolení ochutnávka:

Jedna ručka, druhá ručka,
nedám ti ji, to je půjčka!
Jedna noha
(jedna z mnoha).
Honem ji strč do trika!
Dokavad se pěkně směju,
to se ti to oblíká!

Kam se draci rádi vracíKam se draci rádi vracíOlga Dandová

4,5*, nádherné ilustrace, prchavé příběhy, které mi připomínaly Kvaka a Žbluňka... a také si mne získali svou náklonností ke kávě a zázvorovým sušenkám :-)

10.12.2021

Karel Gott - SolitérKarel Gott - SolitérMiroslav Graclík

Nejucelenější kniha o p. Gottovi. Nádhera

29.08.2021

Gruffalo - kniha se zvukyGruffalo - kniha se zvukyJulia Donaldson

U nás velmi oblíbený vánoční dárek se zvuky i bez :) Navíc má ten hezčí překlad :)

03.06.2021

Justýnka a asistenční jednorožecJustýnka a asistenční jednorožecKateřina Pantovič

Jsem nadšená, krásné ilustrace i příběh.

27.03.2021

PrašinaPrašinaVojtěch Matocha

Poslouchali jsme s pětiletým synem na rádiu Junior a oběma se nám to moc líbilo.

23.03.2021

Kapela pana AndělaKapela pana AndělaKarel Šiktanc

jedna z nejkrásnějších knih pro děti

06.10.2020

Flandil ve školceFlandil ve školceBarbora Hamblin

Ty jo, asi hormony mateřské, ale já jsem tedy občas nemohla číst, jak mě dojímalo, jak byla Flandilova maminka hodná a moudrá. Pro mne příjemné scifi :-)

20.09.2020

Mravenečkova dobrodružstvíMravenečkova dobrodružstvíStanislava Reschová

Celkem slušná pohádka, dokonce se nám poprvé stalo, že jsme se SPOLEČNĚ se synem zasmáli situaci s pomalým šnekem, jinak vtipy ještě moc nepobírá :-)

16.08.2020

SmrtholkaSmrtholkaLucie Faulerová

Pane jo, paní Faulerová, ta se Vám povedla, jsem nadšená!

09.08.2020

Obrázkový slovník anglicko českýObrázkový slovník anglicko českýWalt Disney

nádherná kniha, ideální k výuce malých dětí

28.07.2020

O chameleonovi, který hledal svou maminkuO chameleonovi, který hledal svou maminkuChristine Beigel

Celkem pěkné, občas i vtipné, ilustrace zdařilé.

Poklad kulhavého Jacka - PirátiPoklad kulhavého Jacka - PirátiOldřich Růžička

Celkem dobré. Na pětiletého mi to přišlo trochu drsné, ale musela jsem se s tím za chodu nějak vypořádat a vysvětlovat oběšence apod....

29.06.2020

Moře potkalo oblohuMoře potkalo oblohuEric Fan

Jako jednohubka z knihovny moc fajn. Krásné ilustrace, lehce načrtnutý příběh - vzpomínka na dědečka.

Mlsná čarodějniceMlsná čarodějniceKateřina Marinová

Kniha se čte celkem hezky, ale mně tedy úplně neseděla, ale tak má se to líbit hlavně dětem a syn si ji vyžádal opakovaně, takže asi cajk :-D

21.06.2020

Jak to chodí u hrochůJak to chodí u hrochůJan Balej

super kniha

06.03.2020

Čtení na dobrou noc o Medvídkovi PúČtení na dobrou noc o Medvídkovi PúA. R. Melrose

Kdo miluje Medvídka Pů, bude milovat i tuto knihu

03.03.2020

Rybí penízkyRybí penízkyEva Kopčilová

Nenadchne ani neurazí. Snové verše i malby.

18.01.2020

Jak se řepa vrátilaJak se řepa vrátilaHana Prošková

Verše pěkné, kresby také, ráda jsem už párkrát dětem přečetla.

01.01.2020