pobijecmuch pobijecmuch komentáře u knih

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Ano s komentářem Nibiru souhlasím.
Tato kniha je u nás dostupná už dlouho a určitě si ji přečetlo (vidělo film) hodně čtenářek. Ovšem některé si poučení nevzali. Nepochopím co naše dívky na islámských mužích vidí. Peníze, nějaké dobrodružství, nebo snad lepší sex s nimi - nevím. A potom když se s pláčem vrací, tak je litujeme. Někdo se drží přísloví: Kdo chce kam, pomozte mu tam a druhý říká Všude dobře, doma nejlépe.

04.09.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihy "Padesátek" se nedají ani snad hodnotit. Mnoho povyků pro nic, resp. velká nafouknutá bublina. Přečetl jsem první díl a na druhý už nemám ani odvahu.

11.04.2014 odpad!

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Na české poměry velice dobře napsaná military scifi. Kniha si zaslouží plný počet a tedy nutí k přečtení i dalšího dílu.

27.02.2023 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Uživatel los má ve svém komentáři pravdu, čtení této knihy jen na vlastní nebezpečí!

Mádl myšlenku knihy prý vymyslel při cestě vlakem z Bratislavy do Prahy. A návrh měl už někde u Brna. Ale možná také zaspal a zdál se mu nějaký zamotaný barevný sen.
Co kladného o knize napsat nevím. Mně tato covidová hercova "výplň" totiž vůbec nezaujala. Nelíbil se mně zbytečně velký počet jmen, který může někomu dělat potíže. Vadil mně jazyk, kterým Mádl vypráví. Je to směs nějakého slangu, snad pražského, který se nemusí každému líbit. Reklama na tuto knihu byla velmi masivní a to vždy značí určité fiasko. Kdyby to napsal neznámý autor, tak nakladatel knihu vůbec nevydá.
Knihu neberu jako zdatnou prvotinu, ale spíše jako knižní shnilou malinu roku.
Bábu s dědkem ke čtení této knihy Mádl určitě nepřemluví.

27.07.2022 odpad!

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Ano, úvod této Dánovky se rozjel hodně pomalu. O to napínavější je jeho druhá část, která vás přivede do zajímavého prostředí a případu. Pravidelná četba Dána na letošní léto splněna.

03.07.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Oproti prvnímu dílu, je toto propadák, který mně hodně zklamal. Autor opět najel do starých kolejí, kdy jeho krimi případy jsou takové suché, bez nápadu a většího napětí. Bryndza v knize několikrát opakuje známé informace o hlavní hrdince a zbytečně řeší některé osobní věci hlavních postav. Kniha kdyby měla o 100 stran méně, tak ji to jen prospěje.
Po měsíci odkládání jsem ji konečně dočetl a další Marshallovou už odmítám.
Tento druh "sladkých" krimi případů bude bavit spíše ženské čtenářky, než nás odkojených americkou drsnou školou detektivního románu.

21.12.2020 1 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další pouze podprůměrná kniha, která by měla mít spíše označení psychologický román. Panu Bryndzovi možná dělá dobře letní pobyt u své tchyně na Slovensku, ale rozhodně nadprůměrnou detektivku tam zatím nevyplodil. Tento druh literatury mu nesvědčí a doporučil bych mu, aby se raději věnovat např. psychologickým románům z vyšších vrstev anglické společnosti.
Začátek tohoto pátého dílu začíná nadějně, ale hned po třetí kapitole znáte vrahy a asi v polovině se děj zasekne a vy se s hlavní představitelkou přenesete na Slovensko. Zbytečné nastavování kaše, snad asi jen kvůli počtu stránek. Autor již asi vystřílel veškeré literární náboje a předpokládám, že další díl této série již číst nebudu, i kdyby mně to český vydavatel posílal zadarmo.

06.12.2018 1 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

V další Dánovce se autor vrací do doby po revoluci, kdy mordparta „od dvoch levov“ řeší případy vražd, které mají jedno společné a to velkou amnestii. Byla to amnestie prezidenta Havla, jeho největší politický přehmat, která zavinila spousty dalšího zla.
Normálně to nedělám, ale výjimečně přidávám jednu hlášku z knihy:
…… Nie, nie je možne, veď sedi!“ „Už nie, minuly tyždeň ho prepustili na amnestiu.“
„To nemyslite važne! Ktory idiot može pustiť na slobodu taku zgerbu, čo zabija ľudi!?“
Dalších slov netřeba. Za mně plný počet.

08.08.2018 5 z 5

Krutá hra Krutá hra Dan Simmons

Dan Simmons je nejenom dobrý spisovatel sci-fi, ale i dobrý autor detektivek. Jeho série s Joe Kurtzem je plno akce a napětí. Všechny tři knihy jsou napsané v duchu staré americké krimi školy.

19.04.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Literární kritici nadšeně chrochtaji, čtenáři si rvou vlasy, za co vyhodili své těžce vydělané peníze. Takto vidím já a ještě přidávám, že toto je asi nejhorší česká kniha, která byla v roce 2017 vydána. Bez humoru, a když se něco konečně objeví, tak je to jen pouhý pokus o vtip. Odněkud okopírované - např. filmový Básníci, nebo kniha Jak nevyloupit banku, atd. Je to prostě trapné, ubohé a hraničí to s plagiátorstvím.
Nazval bych to Mackova literární facka, akorát, že nejsme na setkání zubařů. Nebo taky literární sračka, která měla být zdarma rozdávána v Levných knihách.

10.01.2018 odpad!

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Další vynikající kriminální případ od Dominika Dána. Dokonce bych řekl, že jeden z těch lepších. Autor do knihy vrátil humor, napětí, akci a samozřejmě trocha té vulgarity, která v tomto případě není vulgarita, ale osvěžení knihy. Bez těchto hlášek to prostě není ono.
Někdo tady napsal, že "chyba napatie". Napětí je tam právě hodně. Musíte totiž knihy Dána brát, že jsou psáné podle skutečných případů, které se staly. To není vymyšlená severská detektivka, kde je kopa zavražděných, znásilněných a unesených obětí.

17.02.2017 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Tuto knihu, jak se tu s oblibou píše, jsem četl v originále. Je to jeden z nejlepších románů tohoto slovenského autora. Jde o případ sériového brutálního vraha, který děsil celé Slovensko. A je to zpracovaný skutečný případ, který se odehrál po velké amnestii v roce 1990. Tento kriminální román rozhodně předčí i ty severské krimi. A to, že autor snad podle jména musí být seveřan, mně hodně rozesmálo.

17.07.2016 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Autor vytvořil nový terminus technicus a to slovo "Pragocalypsa". Nebojte se, není to nic sprostého nebo něco společného s tím neoblíbeným slovem pragocentrismus. Je to výraz čistě český, stejně jako celý první díl této trilogie. Kniha je dobře napsaná i když k dílům Kulhánka a Kotlety tam ještě něco chybí. Osobně jsem se dobře bavil a těším se i na druhý díl. Prostě, co je české, to se musí podporovat.
P.S. Nechápu odborníky, kteří zhltnou všechny tři díly a potom komentují, že to byla hrůza.

01.10.2015 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

K vysvětlení některým čtenářům knih Dominika Dána:
"Komp" znamená zkráceně komplic - tedy kolega, parťák. Toto slovo je stejné jak ve slovenštině tak v češtině.
Používání některých peprnějších slov (pro někoho nadávky) já považuji za normální jev, s kterým se setkáme na jakémkoliv pracovišti, v kolektivu, atd. Berte tyto slova u profese oddělení vražd za určité odreagování od těch hrůz s kterými se setkávají. Kriminalista se rozhodně nebude vyjadřovat stejně jako paní učitelka. Autor těchto knih není profesionální spisovatel, má prostě jen "literární střevo" a spoustu případů osobně zažil, tak to podává jazykem lidu. Porovnáme li výskyt vulgárních slov v těchto kriminálních románech s jinou literaturou, tak jednoznačně mnohem více vulgárních slov je v románech pro ženy, v tzv. erotických blbostích.
Kožené srdce je dobrá kriminálka, která je stejně dobrá jako jiné jeho knihy. A že tak rychle se vyřešil případ ? No, ono to tak v životě někdy chodí, že se dlouho pátrá a potom najednou známe výsledek.

30.06.2014 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Asi po 120 stran odloženo. Resp. knihu vracím majitelce a už ji číst nebudu. Možná to bude kniha roku, ale ne pro mně. Nedočteno a tedy nehodnotím.

07.07.2022

Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Bill O'Reilly

Velmi kvalitně zpracované a napsané informace o hledání nacistických zločinců po 2. světové válce.
Předešlé komentáře jen doplňuji, že možnost útěků nácků tzv. krysí stezkou do Jižní Ameriky bylo v režii Vatikánu, americké CIA a Červeného kříže. Jen do Kanady a Spojených států v roce 1947 díky falšovaným dokladům bezpečně odcestovalo přibližně osm tisíc příslušníků SS.
Také doporučuji.

11.09.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Po druhém dílu, zase výborně napsaná detektivka. Škoda, že autor další díl zatím ještě nenapsal.

14.01.2021 5 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Není to úplně tak klasická Dánovka, ale spíše něco jako manuál úspěšného kriminalisty. Autor v knize, krok za krokem, odhaluje čtenářům pátrání v případu jedné surové vraždy.

20.12.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Toto fakt napsal Kotleta? To nemůže být pravda! Autorem bude asi vrátný z nakladatelství Epocha, nebo nějaký jeho fanoušek z Databáze knih a Franta tam dodal jen sprosté slova.
Pokud je to dílo velkého Kotlety, tak je to jeho nejslabší kousek. Kniha bez nápadu, bez děje, spousta šíleného filozofování a zbytečného textu, který nemá s myšlenkou knihy nic společného. Hlášky jsou hrozně slabé, nebo se neustále opakují.
Pan Kotleta začíná být trapný. Jede na kvantitu a na kvalitu úplně kašle.
Kniha mně nebavila. Asi po 50 stránkách jsem ji odložil a teď jsem se k ní s velkým vypětím sil opět vrátil.
Veřejně prohlašuji (já velký fanda autora), že jeho knihy přestávám kupovat. Jsou to jen zbytečně vyhozené peníze.
Pročítám jiné komentáře a mám dojem, že jsem četl asi jinou knihu, nebo začínám být literární odpadlík.

30.07.2020 1 z 5

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Souhlasím, nejlepší díl této série. Má to napětí a spád.
Na Slovensku, se vůbec poslední dobou objevili mnohem lepší autoři detektivek, než jsou u nás v Česku. Viz. Neuer, Dán, Murín, atd.

10.11.2019 5 z 5