pobijecmuch

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

A zase ta nátlaková reklama vydavatelů, že jde o nejlepší knihu tohoto roku. To si už děláte z lidí blázny?
Vážení čtenáři, dopředu vás varuji, že v žádném případě nejde o žádnou klasickou detektivku.
Jde o takový mix všeho možného (a nemožného) a hlavně o alkoholismu. Knihu bych zařadil do žánru psychologický román pro ženy. Ano, kniha je určena zejména pro mladé dívky a dámy.
Úvodní část se strašně dlouho táhne a samotné tři hlavní postavy jsou takové tuctové, až silně nesympatické a protivné (hlavně ta alkoholička).
Z této knihy jsem hodně zklamaný, no prostě jsem opět těm užvaněným knihkupcům naletěl.
Dal bych rád aspoň jednu hvězdičku, ale ne, i obálka je hnusná.

13.11.2015odpad!

O čem sním, když náhodou spímO čem sním, když náhodou spímA. Babiš

Tak pan velkouzenář nám napsal už i knihu, někdo, ale tvrdí, že pravým autorem je nějaký pan Přibil. No a před časem byla zdarma rozdávána v Levných knihách. Neberte to, když to tentokrát nejsou koblihy, ale už rovnou zdarma knihy.
Dokonce jsem tento "bestseller roku 2017" i přelouskal, ale brzo pochopil, že je to pouze předvolební agitka. Prostě jen takový propagandistický slint, který si jeho věrní fanoušci budou brát večer do postele.
Můj komentář bude krátký, protože tady se ani nedá co komentovat. Jediné co můžu pochválit je ilustrátor, možná by bylo lepší, kdyby z toho byl pouze kreslený komiks.
Já když spím, tak také sním, ale o tom, že ti různí Babišové, Kalouskové a Sobotkové, atd. z politiky konečně zmizí a nebudou otravovat vzduch v tomto státě.

04.08.2017odpad!

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Upozornění všem skalním čtenářům dobrých detektivek, této literární jednoduchosti se raději vyhněte!
Houby světový bestseller, obyčejná průměrná detektivka, která pouze oblbuje svou reklamou zejména čtenářky, které si myslí, že musí jít s literární módou. Touto knihou jsem byl velmi zklamán – prostě jen lapen Lapenou.

25.04.2017

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Docela pravdivá recenze této knihy - cituji zdroj:
"Stupidní pornografický román plný sadomaso sexu oslovil čtyřicet milionů ubohých žen na celém světě, jen tím, že zveřejnil jejich údajně neukojené sexuální fantazie. Úspěch této pornoknihy je klasickým důkazem nejen zvrhlé a účelové propagace, ale poukazuje na převládání tupého zvířecího aspektu v chování mnoha lidí v kombinaci s jejich nevzdělanosti a citovou vyprázdněností. Padesát odstínů šedi popisuje podivný vztah slaboduché studentky Anastasie Steeleové v roli "prostituální otrokyně" a sexuálního psychopata, multimilionáře Christiana Greye, jehož sexuální preference tíhnou k dominanci a násilnému ovládání partnerky. Zdá se proto, že právě takové chování je snem všech těch ubohých žen, které jsou knihou nadšeny.

07.06.2014odpad!

Já, JůtuberJá, JůtuberT. Hodanová

Pravdivý hovor mezi dvěma deváťáky:" Vole, kam se hlásíš po devítce? Nikam, budu dělat jůtúbera. Vystrčit na kameru holý zadek, blbě se zatlemit a vést dementní žvásty umím také dobře. Na to nepotřebuji jít na střední školu. Aha, tak to já, vole také budu jůtuber".
Takové primitivní knížky je opravdu radost číst. Nevím, zda někteří adolescenti z této knihy radostní hýkají a slavnostně křepčí, ale pochybuji, že jim to něco dá. Horší než padesát odstínů debility.

04.11.2016odpad!

Můj život bez mřížíMůj život bez mřížíJ. Kajínek

Protože mně byl můj komentář ke knize přesunut do diskuze, tak se vyjádřím znovu, ale jinak. Autorem těchto pochybných memoárů je sice pan Kajínek, ale sepsání provedl někdo jiný. Knihu jsem nakonec přelouskal, ale vůbec se mně nelíbila a vlastně mně také nic nedala. Pokud by toto dílo napsal kdokoliv z nás, tak to žádný vydavatel nevydá. Přeji všem jeho fanouškům pěkné počteníčko a příjemné erotické sny s panem Kajinkem.

25.05.2017odpad!

Skleněný pokojSkleněný pokojS. Mawer

Nejsem z těch, kteří do komentářů něco takového píše, ale musím reagovat i za cenu, že možná budu smazaný.
Takže, britský spisovatel Simon Mawer za tuto knihu získal Man Bookerovu cenu.
V knize nikde nepadne, kde se vila nachází, natož její skutečný název. Toto je výpravný román, který má svůj děj. Pokud by to byl popis architektury, tak by to byla literatura naučná. Pokud by to bylo psané podle pravdy, byla by to literatura faktu.
Mawer nenapsal knihu podle skutečnosti, psal to podle sebe. Přidal nové vymyšlené postavy, nové zápletky a nový děj. Tedy, normální, obyčejný román, beletrie, nebo také fikce.
Vyhlašování hesel, že nepodporujme natáčení filmu, atd. je pouhá naivní agitka určité skupiny lidí. Nakonec něco obdobného bylo už při vydání samotné knihy.
Prosím, buďme tolerantní k umělecké svobodě, jak ke knize, tak i třeba k filmu. Film byl již natočen, takže nikdo nic již neovlivní. Dalšího českého vydání knihy se dočkáme příští rok.
Snažím se respektovat různé názory v komentářích, tedy i ty negativní, ale hodnotit tu knihu po přečtení pouhých 70 stran je nesmysl. Provolávání slov o hnusu a nějakém apelování na lidi, beru s rezervou a určitým pousmáním. Bude to tady spíše jako humorná vložka.

30.07.2018

Boss BabišBoss BabišJ. Kmenta

Další výborná kniha od pana Kmenty. Je to jeden z mála novinářů, kterým se dá věřit každá napsaná věta. Předložené fakta a úvahy logicky do sebe zapadají a po přečtení se vám z politiky udělá opravdu hodně špatně. Popisování podvodů, přátelství s bývalými estébáky, politiky, příslušníky tajných služeb, kmotry a možná podsvětím, je velmi silná káva. Pan Babiš prý do politiky nikdy nechtěl jít, ale skutek je jiný. Peníze prý nepotřebuje, ale s jejich pomocí se dá přece s lidmi tak dobře manipulovat.
Tato kniha přináší spoustu ověřených faktů, které nutí čtenáře k zamyšlení. Budeme mít premiéra člověka, který se pohybuje na hraně zákona, byl komunista, možná agent STB a také neumí pořádně česky? No, vitajte v Babišistánu.
Knihu doporučuji všem čtenářům, i těm, kteří stále věří, že pan Babiš je ten správný vůdce v 21. století.

19.10.2017

Do vodyDo vodyP. Hawkins

Po příběhu notorické vymaštěné alkoholičky z knihy Dívka ve vlaku, tu máme další literární módní výstřelek pod názvem Do vody. Autorka se netají skutečností, že tato její nová kniha není pro každého čtenáře. Já bych řekl spíše čtenářky, protože její knihy mají cílovou skupinu ženy. Kniha je opravdu těžká jak na děj, ale hlavně na postavy, které vám přivodí pěkný knižní guláš. Pokud by byla kniha Do vody vydána před Dívkou ve vlaku, tak by se určitě propadla do literární žumpy a paní Hawkins by se místo psaní musela konečně začít živit něčím užitečnějším.
Moje resumé je jednoduché, kdo si užije tohoto literárního výplodu, tak je tak trochu flagelant. Nebo možná rád skáče z vlaku do vody, ale pozor, rychlé ochlazení způsobuje i smrtelné křeče.

22.06.2017odpad!

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJ. Jonasson

Někde jsem četl na tuto knihu pěknou recenzi: "Inteligentní spisovatel stvořil inteligentní analfabetku do inteligentní knížky, pro inteligentního čtenáře".
Ano s těmito slovy lze souhlasit a dodám tato kniha prostě nemá chybu. Humor v této knize je až hodně takový ironický a někdy i s určitým náznakem drobného sarkasmus, který, ale nemůže nikoho urazit. Kniha se mně hodně líbila a nemůžu říci, že by snad byla horší než Stoletý stařík.
Kdo poznal styl psaní Jonassona z již uvedeného "Staříka", tak bude určitě moc spokojen. Kdo čte knihy na základě doporučení a reklam bude možná zklamán, zvlášť ten který čeká snad nějaký citový román. Tato kniha je prostě o hodně levelů výše, než kdejaká hloupost od paní E L Jamesové.

28.06.2014

Rudý kapitánRudý kapitánD. Dán

V úvodu svého komentáře použiji obvyklou větu některých vychloubačných místních uživatelů: "knihu jsem nejprve četl v originále" a až potom v českém překladu. Nedá se to srovnat, český překlad mně prostě už tolik nebavil. Něco mně tam chybělo a už i ty přeložené hlášky skoro nejsou humorné.
Podivuji se některými čtenářům, že se nutí do čtení knih o kterých dopředu ví, že je nebudou bavit. A už nechápu to trapné přirovnávání ke knihám Browna.
Tato kniha je velice dobrá, ale doporučuji ji přečíst ve slovenštině. A kdo slovensky neumí, ať si počká třeba na anglický překlad. :-)

10.04.2016

Noční lovNoční lovR. Bryndza

No, hurá, konečně jsem tuto průměrnou detektivku dorazil do konce. V polovině knihy vám autor prozradí vraha, potom se opakuje několik situací z předchozího dílu - opět napadení Eriky hlavním padouchem a znovu odvolání z případu, tentokrát dovolená. Tato celá série je psaná asi podle nějaké šablony. Jsou daleko, daleko lepší detektivky, ale Bryndza je v této době móda a proto ho čtou i ti, kteří by po krimi v životě nesáhli.

17.03.2017

MarťanMarťanA. Weir

Sci-fi literatura nemá mezi běžnou čtenářskou obcí rozhodně na růžích ustláno. A to hlavně mezi čtenářky, které preferují zejména různé ...odstíny, Cormorany a další růžové dívčí příběhy, které se jen chybně sci-fi označují. Tento žánr je totiž plný technických záležitostí, které některé čtenáře prostě odradí od čtení.
Kniha Marťan je ovšem tak dobře napsaná, že je srozumitelná všem čtenářům. Je plná zvratů, napětí a zábavy. Mně se moc líbila a klidně řeknu, že to byla jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četl.

17.04.2015

ArtemisArtemisA. Weir

Výborné scifi, ovšem asi pouze pro čtenáře tohoto žánru. Kdo hledal pokračování Marťana, tak má prostě smolíka. Marťan byl a zůstane jen jeden. A móda číst spisovatele Weira už opadla.
Prý to nemá děj a zápletku? To jste potom Artemis nepochopili. U amerických čtenářek dokonce prý je hlavní postava Jazz moc sexistická a u mužů se chová zase jako chlap. Někomu vadí, že je muslimka a není černoška, dalšímu vadí, že ve scifi se objevuje označení gay. Takové hlouposti se rodí jenom v hlavě amerických čtenářů.
Já jsem z Artemisu zklamaný nebyl, mně v tomto horkém létu přišel tento román vhod.

13.08.2018

Dívka v pavoučí sítiDívka v pavoučí sítiD. Lagercrantz

Nejprve bych rád poděkoval za komentář od uživatele pankaplan. Takový perfektní komentář jsem zde na DK dosud u žádné knihy ještě nečetl. Nesnáším totiž komentáře některých držitelů odznaku "mladý čtenář", kteří tu ze sebe vydají pouze bojovnou agitku jako: "bylo to čtivé" nebo "už se na to moc těším".
Komentář panakaplana je srozumitelný a přitom nic neprozrazuje. Přeji tomuto komentu co nejvíce palců.

A teď můj komentář a hodnocení.
Splnilo se moje velké přání a já si znovu přečetl o geniální Lisbeth. Také jsem ze začátku chtěl přirovnávat Lagercrantze k Larssonovi, ale to opravdu nemůžete. Naopak smekám před Lagercrantzem, že dal svoji kůži na trh a odvážil se pokračovat v této superkrimi.
Obsah knihy je přizpůsoben k dnešní době, kdy všemu vládnou počítače, průmyslová špionáž, krádeže vědomostí a hlavně sledování nás obyčejných lidí. Kniha nám prezentuje pochmurný obrázek celé této společnosti. Je to smutné, ale předpovědi některých osob, že nastává čas kdy o nás budou opravdu vědět všechno, právě nastává.
Kniha možná není úplně perfektní, ale je rozhodně hodně, hodně nadprůměrná. Kdyby to nebylo Milenium, tak bych uvažoval o nižším hodnocení, ale takto dávám plný počet a nahoru ještě jednu hvězdu i s pruhem.

P.S. Nepochopil jsem co může někomu vadit na poslední větě, která zní: "Na nočním nebi padala hvězda".

06.09.2015

MacbethMacbethJ. Nesbø

Přiznám se, že Nesba moc rád nemám. Jeho detektivky jsou jak na houpačce, jedna je dobrá a druhá zase slabší. Jsou to prostě studené a ledové knihy přímo ze severu. Dokonce jsem si zakázal je i hodnotit, protože bych jeho fanoušky nerad zarmoutil. Tato kniha je, ale mega literární průser. Nesbovi bohužel v této knize nevěřím ani slovo. S velkým sebezapřením jsem ji nějak dočetl. Ten kdo si na tuto knihu brousí oči, tak bych raději doporučil 3. díl seriálu - Hříšní lidé města pražského, pod názvem Lady Macbeth z Vinohrad. To je rozhodně větší zábava.

24.04.2018odpad!

Půlnoční linkaPůlnoční linkaL. Child

Je až s podivem, kolik čtenářů nepochopilo, že v tomto dílu nejde ani tak o Jacka Reachera, ale spíše o americké vojenské veterány, kterým současné války vzali životy, nebo způsobily velká zranění. Je to příběh, ve kterém Child vzdává hold všem držitelům Purpurových srdcí, tedy těm kteří byli válkou nějak zraněni. Těm, ke kterým se většinou nakonec země zastoupena politiky otočí zády, udělá z nich feťáky a nakonec je chce i zavřít. Tento díl je hodně smutný a moc k zamyšlení.
To, že tam nebylo příliš akce a Jack Reacher používal více hlavu, než pěsti, mně vůbec nevadilo. Child opět napsal něco jiného a mně to pořád baví. Těším se na další setkání s Reacherem.

08.06.2018

Říkají mi LarsŘíkají mi LarsD. Gris

U této detektivky je sympatické, že detektivky nemusí psát jen nějaký Bryndza. Někdy se totiž objeví i domácí autor, který napíše něco co je velmi solidní čtení. Kniha je hodně ukecaná, ale přesto vás hodně pobaví. Styl psaní mně připomíná tak trochu americkou detektivní školu. Palec nahoru ....

10.12.2018

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Knihy "Padesátek" se nedají ani snad hodnotit. Mnoho povyků pro nic, resp. velká nafouknutá bublina. Přečetl jsem první díl a na druhý už nemám ani odvahu.

11.04.2014odpad!

Základy mužského šovinismuZáklady mužského šovinismuJ. Hausmann

Padesátá nejhůře hodnocená knížka ? A hůř ji hodnotí ženy nebo muži ?
Pokud ji autor psal k zasmání, tak palec nahoru, ale pokud to myslel jinak, tak je potřeba se zamyslet, proč to tak myslel.
Já osobně se spíše bavil, než přemýšlel nad tím, že to může někoho urážet.

30.07.2014

ZlobaZlobaC. Carter

Také jsem začal číst Huntera až od tohoto dílu a souhlasím, že je to parádní čtení. Teď jsem donucen sehnat předešlé díly, protože si to nemůžu nechat ujít. Toto je rozhodně mnohem lepší čtení, než reklamou opěvované rádobykrimi od J.K.Rowlingové.

05.05.2016

List zo záhrobiaList zo záhrobiaD. Dán

V další Dánovce se autor vrací do doby po revoluci, kdy mordparta „od dvoch levov“ řeší případy vražd, které mají jedno společné a to velkou amnestii. Byla to amnestie prezidenta Havla, jeho největší politický přehmat, která zavinila spousty dalšího zla.
Normálně to nedělám, ale výjimečně přidávám jednu hlášku z knihy:
…… Nie, nie je možne, veď sedi!“ „Už nie, minuly tyždeň ho prepustili na amnestiu.“
„To nemyslite važne! Ktory idiot može pustiť na slobodu taku zgerbu, čo zabija ľudi!?“
Dalších slov netřeba. Za mně plný počet.

08.08.2018

Kam zmizel zlatý poklad republikyKam zmizel zlatý poklad republikyS. Motl

Velice dobře napsaná kniha, která spoustu čtenářů dostane na kolena, protože neuvěří co se v naší republice mohlo odehrát. Platit spojencům za uniformy našich vojáků, kteří bojovali po jejich boku, platit za pohřby našich vojáků kteří padli třeba u Dunkerku, no to je špinavost.
Ještě poznámka k těm čtenářům, co v knize viděli spoustu (prý) pletich - tedy intrik, úkladů nebo machinací. Ono existuje jedno přísloví - na každém šprochu, pravdy trochu. Tady té pravdy je zřejmě mnohem a mnohem více.
Pane Motle díky a těším se na vaši další knihu.

27.08.2015

NomádNomádJ. Swallow

Tak tato kniha určitě nebude pro čtenářky intelektuálky, které večer chodí do postele se sebranými spisy Václava Klause, ani pro čtenářky romantičky, které bez své oblíbené Harlekýnky nejdou ani na rande. Čtení je spíše pro pořádné chlapy a ženy. Je to prostě perfektní čtení, s pořádnou akcí od začátku, až do konce. Jasně, možná místy trochu přitažené, ale to nikomu nebude vadit. V knize nechybí kladný sympatický hrdina, který bojuje proti všem, proti tajným službám, pašerákům zbraní, ale hlavně proti islámskému terorismu. Kniha patří do série - Marc Dane, která má k dnešním dni tři díly a doufám, že Knižní klub bude ve vydávání pokračovat. Knihu doporučuji a na srovnávání s nějakým Poutníkem kašlu. Tato kniha má prostě ty správné gule.

18.01.2018

Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduB. Mahmoody

Ano s komentářem Nibiru souhlasím.
Tato kniha je u nás dostupná už dlouho a určitě si ji přečetlo (vidělo film) hodně čtenářek. Ovšem některé si poučení nevzali. Nepochopím co naše dívky na islámských mužích vidí. Peníze, nějaké dobrodružství, nebo snad lepší sex s nimi - nevím. A potom když se s pláčem vrací, tak je litujeme. Někdo se drží přísloví: Kdo chce kam, pomozte mu tam a druhý říká Všude dobře, doma nejlépe.

04.09.2014

SiloSiloH. Howey

Toto, že má být kniha roku a velký bestseller? Odborná kritika tomu udělala velkou reklamu, ale čtenáře se zapomněla zeptat. Zbytečný humbuk pro nic, za nic. Někdo to tady přirovnával k Nonstopu, ale tomu se to nerovná ani po kolena. S bídou tři hvězdy,

02.03.2015

Strážci brányStrážci brányJ. Urban

Autor vytvořil nový terminus technicus a to slovo "Pragocalypsa". Nebojte se, není to nic sprostého nebo něco společného s tím neoblíbeným slovem pragocentrismus. Je to výraz čistě český, stejně jako celý první díl této trilogie. Kniha je dobře napsaná i když k dílům Kulhánka a Kotlety tam ještě něco chybí. Osobně jsem se dobře bavil a těším se i na druhý díl. Prostě, co je české, to se musí podporovat.
P.S. Nechápu odborníky, kteří zhltnou všechny tři díly a potom komentují, že to byla hrůza.

01.10.2015

Poutník z MohamedaPoutník z MohamedaL. Kyša

Knihu jsem četl už po vydání. A je zajímavé jak v roce 2016 je stále aktuální. Prostě, dobré české sci-fi se musí podporovat.

18.09.2016

Nehanebné neviniatkoNehanebné neviniatkoD. Dán

Velmi výborný kriminální román mistra slovenských detektivek. Pro mně jsou knihy Dominika Dána rozhodně blíž, než překombinované romány od Nesba.

16.02.2017

Totál BalkánTotál BalkánB. Čechová

Nejprve bych chtěl pochválit předchozího uživatele KejmIP za velmi trefný komentář. A samozřejmě poděkovat autorce za odvahu s jakou napsala tuto knihu. Možná mohla i někdy více přitvrdit, aby si čtenáři udělali větší a pravdivější obrázek o práci mírových misí OSN. Knihy s takovým tématem nevycházejí každý měsíc, je to prostě literární klenot, na který narazíte možná jednou, dvakrát za život. Moc se mně líbil její humor, který někdy přecházel i v jemný sarkasmus. Dobrý humor, který celou tuto knihu prostě odlehčil.
Je to velká tragédie, když dobré kamarády, někdy i rodiny, náhle rozdělí politici, náboženství a vlastně i samotný svět. Vše pod záštitou OSN. Po dlouhé léta spolu žili etnika vedle sebe, bez vážnějších konfliktů a potom přijde pár jedinců, kteří doslova těmto obyčejným lidem obrátí život naruby.
Tuto knihu doporučuji všem těm, kteří se chtějí něco více dozvědět o práci OSN a o oblasti Kosovo.
Jen se podivuji nad tím, že tuto knihu nevydalo žádné větší nakladatelství, které by autorce udělalo větší reklamu. Určitě by si to, tato kniha zasloužila.

23.07.2018

1 2 3 4 5 6 ... 15