pobijecmuch Online pobijecmuch komentáře u knih

Krkavčí súd Krkavčí súd Václav Neuer

Nemám rád srovnávání, ale způsobem psaní to opravdu připomíná knihy Dominika Dána. Dokonce i policejní budova U dvoch levov se objevuje u obou autorů. Je tam i více podobných znaků, jako krčma pro policajty, kterou vede bývalý policajt. Nebo záliba v konzumaci salátu tresky. :-) Jenže parta detektivů od Neuera sídlí tuším ve 2. patře a vyšetřovatelé od Dána ve 3. patře budovy. Detektivka je velmi dobře napsaná a pouze mně tam chybělo více humoru a slovní přestřelky mezi samotnými kriminalisty. Říká se, že pokračování je buď už špatné, nebo někdy ještě lepší než první díl. Proto se těším na pokračování a uvidíme.
P.S. Budova U dvoch levov opravdu v Bratislavě existuje a policie tam sídlí už od roku 1926.

01.11.2019 4 z 5

Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí Bruno Sutkus

Tak trochu se divím, že ještě v roce 2016 něco takového může vydat, tak velké nakladatelství jako je Mladá fronta. Naivní, chvílemi hodně nudný deník německého odstřelovače v druhé světové válce. Podobných knih bylo vydáno více a daleko lepších. Nebudu dávat odpad, za mně jedna hvězda za závěrečné poznámky MF, kde aspoň trochu vysvětlili zkomoleniny ze samotné knihy.

28.09.2019 1 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Hodně povedený závěr celé série a nejlepší díl od autora. Pro někoho asi hodně postav, ale tentokrát se dá i v ději dobře orientovat.
Je slušnost se s postavou Lisbeth s úctou rozloučit, za mně tedy nejvyšší hodnocení.

22.09.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

S určitými komentáři lze souhlasit, u jiných se mně zdá, že čtenář asi nepochopil obsah a poselství této knihy.
Román, který se tváří jako oživlý obraz Hieronymuse Bosche, není jenom o válce, je především o normálních lidech, o jejich pověrách a jejich hloupostech.
Toto mistrovské literární dílo je neustále aktuální, protože zlo, nenávist, teror a brutalita je pořád okolo nás i v současné době.
Kniha je perfektní, ale bohužel pro někoho, až díky filmu pana Marhoula.

16.09.2019 5 z 5

Tyto dvě sci-fi jsem četl ještě v době, kdy je autor vydal pod svým pravým jménem Kyša. Podle mně to jsou i po deseti letech jeho nejlepší knihy. Možná by stálo za úvahu, aby si udělal autor pauzu od těch fantasy, a hodil na papír konečně i třetí díl. Obsah měl přece už vymyšlený.
Všem čtenářům tohoto vydání doporučuji si přečíst i jeho předmluvu, která vám hodně vysvětlí. Cituji:
"Žijeme vůbec v zajímavých časech. Někdy bych si přál, aby to bylo jinak, ale lidstvo samo sebe vždycky do zajímavých časů dostane, a ať napíšu cokoliv, vždycky se najdou takoví, kteří v tom hledají nějaké politické poselství. Chtějí mě postavit buď na svou barikádu, nebo ukřižovat za to, že jsem podle nich na barikádě jejich nepřítele. A čím víc se tomu bráním, tím usilovněji se o to někteří snaží. Jestli mezi ně patříte, prosím, buď si vyndejte hlavu z prdele, nebo přestaňte číst moje knihy a pusťte si v televizi Boba a Bobka – teda pokud jste je už nezavrhli jako skrytou homopropagandu".

14.09.2019 5 z 5

Válka klanů Válka klanů V. Mahaněnko (p)

Ufff, tak jsem to konečně dočetl. Pro mně absolutní chaos, prostě nejslabší díl této série. Autor měl zřejmě problém jak to všechno vůbec ukončit a hlavně logicky vysvětlit. Možná měl za sebou nějaký delší čas vodkových radovánek, či kouření velmi kvalitního matrošu z ruské tajgy.
Chvílemi se mně zdálo, že jsem v Star Wars, právě se zrodil nový Darth Vader a Temná síla konečně vítězí.
Jediná dobrá věc byl závěr, kde vám na pár stránkách vysvětlí jaká byla skutečná realita.
Nevím, zda ještě v budoucnu vyhledám žánr LitRPG, ale pro mně bohužel tato série nebyla žádný zázrak.
--------------------------------------------------------------------------
Neustále mně překvapují čtenáři, kteří v den vydání eknihy už v 8 hod ráno, mají knihu přečtenou a dokonce napsaný i komentář.

06.09.2019 1 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Ano, kniha se dobře četla a opět jsem se dobře bavil.
Ale, ..... nemůžu si pomoci původní tři díly byly nějaké lepší. Některé situace a hlášky jsme v jiných knihách Kotlety už dříve četli. Je to vlastně už jen opakování.
Tuto knihu tady někdo označil jako díl 4, ale na konci je jasně napsané, že je to pouze prequel.
No a nakonec připomenu, že Stalingrad měl přes půl roku zpoždění.
Nevím, možná by si měl dát mistr Kotleta určitou dobu pauzu. Volnou ruku přenechat Kyšovi, který by snad konečně dokončil ohlášenou a několik roků odkládanou detektivku Smrt krásné klisny.

04.08.2019 3 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Hodně smutný díl této série. Autor přesvědčil, že dokáže velice dobře zpracovat i velice vážné téma. Lidská krutost a hyenismus je nejhorší věc na světě. A zvlášť, když oběti jsou bezbranní staří lidé.
Začátek byl pro mně takový divný, pořád tam chyběla vražda a oběť. Nakonec se to rychle rozjede a těch nebožtíků je na jednu knihu strašně moc.
Opět, děkuji pane Dáne, za příjemné čtení.

16.07.2019 5 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Souhlasím s předešlým komentářem. Knihu bych nedoporučil, ani těm dětem, která je určena.
Zbytečně se jen zařadí mezi ty nepovedené mixy fantasy, viz. např. Ydris, nebo Ollo - Země sváru.
A také mně hodně mrzí, že i u této knihy se okamžitě zde objeví několik nových uživatelů, kteří knihu vychválí do nebes, a tím jejich úloha na tomto webu skončí. Tedy už nikdy DK nenavštíví. Podivné to hodnocení.

15.07.2019 odpad!

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Tento díl pro mě nejlepší z celé série. Možná je to tím, že se tam střídá herní svět, s fiktivní realitou a nebylo to tedy, tak moc pohádkové. Pro mně závěrečná povídka, nebo také označení Cesta šamana 5.5, byla vcelku zbytečná, i když překvapivě vysvětlila určité vztahy hlavních postav.
Závěrečný díl si určitě přečtu, bude snad vydán ještě před vánocemi.

02.07.2019 3 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

V tomto díle konečně dostala tato série trochu akčnější linku a hlavně spád. Na můj vkus je v celé sérii zbytečně moc postav, ze kterých mám menší guláš. Závěr tohoto dílu je, ale výborný. Hlavní postava byla totiž až moc ušlechtilá a velice v pohodě. Trochu uvažuji nad překladem knihy, protože je až z anglického vydání. No nic, něž budu číst české vydání dalšího dílu, tak si ho nejprve pustím jako audio v originále. :-)

24.06.2019 3 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Nemůžu si pomoci, ale třetí díl je už hodně utahaný a neuspořádaný. Autor se zbytečně moc soustřeďuje na hlavní postavu a další nám sotva představí jménem. A svět Barliony nám dosud také moc nepopsal. Celá tato série mně nějak moc nesedí, nevím ze žánru LitRPG jsou možná lepší knihy.

20.05.2019 2 z 5

Elitní sniper: Neviditelný Elitní sniper: Neviditelný Scott McEwen

Perfektní další díl série Elitní sniper. Škoda, že zatím poslední a nikdo neví zda autor Scott McEwen bude někdy ještě pokračovat. Osudy hlavních hrdinů totiž byly nějak už vlastně uzavřeny.

27.04.2019 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Ke knize jsem přistupoval tak, že mně paní Karlíková už asi nemá čím překvapit. Bohužel překvapila, a to hned v úvodu, když píše, že v Česku byla nuda a tak jsem odjela dobrovolně zpátky do Bosny. Přísloví - „Podruhé vstoupí do téže řeky pouze ti, kteří se jdou utopit“ ji zřejmě nic neříkalo. A ještě přidám, že i malé dítě ví, že pokud se spálí o rozpálené kamna, tak už příště nikam sahat nebude. Její návrat za svým přítelem do Bosny jsem prostě nepochopil.
Hlavní děj pro mě tedy už nebyl nijak moc zajímavý. Mně spíše zaujalo její popisování práce překladatelky v MS OSN. Osobně jsem totiž strávil jeden turnus SFOR v oblasti Banja Luka a vcelku poznal mentalitu místních etnik. Souhlasím s autorkou, že muslimští Bosňáci jsou prostě takový …., no hodně jednoduchý národ. Jejich výklad koránu je totiž hodně pokroucený a někdy nepochopitelný. Je to asi dané tím, že jsou to vlastně jen poturčenci.
Toto pokračování, nebo možná, jen jakýsi dovětek k první knize, už čtenářům asi nic nepřinese. Mně totiž už moc nebavil. Nakonec i o její práci překladatelky, jsem se nic zajímavého nedozvěděl. Ale to by asi byla na jinou knihu, jiného žánru.

20.04.2019 2 z 5

Pokračování Stoletého staříka se prostě nepovedl. V první polovině knihy se dá mluvit pouze o nějakém pokusu o humor a druhá půlka byla už jen nuda, kde autor hledal slova a hlavně děj.
V první knize dominoval Alan a až potom politika. V této druhé je na prvním místě politika a až v pozadí to doplňuje stařík Karlsson a spol.
Přiznám se, že já jsem se v této knize skutečně zasmál jen jednou. A to když spisovatel popisoval chování a jednání Donalda Trumpa, zejména když vyhrožoval prezidence Švýcarska, že se postará, aby její země byla vyloučena z Evropské unie.
Kniha na mně působila jako nějaké rychlé občerstvení, něco jako rychle literárně uvařené, něco co se má rychle pozřít, ale kvalita je hodně špatná.

20.03.2019 2 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Nakresleno velice pěkně, ale nemůžu si pomoci, psaná kniha je daleko lepší. Celé se mně to zdá takové pokrácené a zbytečně uspěchané. Původní kniha má 290 stran a tento komiks pouze 128.
Nejsem moc velký fanoušek komiksů, ale toto mně dost zklamalo. Předpokládám, že tato kniha bude mít hodnotu pouze pro fanoušky a sběratele komiksů.

09.03.2019 3 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

Bear Grylls je velice dobrý vypravěč. Jeho trilogie Will Jaeger je založena především na akci, spousty dobrodružství a záhad, které odkazují do minulosti 2. světové války. Kniha je holá fikce, ale jsou tam i některé pravdivé informace o tom, jak po 2. světové válce americká CIA spolupracovala ze spousty esesáků a ještě jim zabezpečila novou identitu. Osobně doporučuji všem, kteří nehledají romantické, nebo dívčí fantasy hlouposti.

07.03.2019 5 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Mám z knihy podobné rozporuplné pocity jako někteří další čtenáři. Je to velice dobře napsané, má to spád, napětí, jsou tam prvky hororu, ale z druhé strany je tam spoustu nelogických věcí, které tento thriller tak trochu sráží. Od Finche jsou předešlé tři díly této série u mně mnohem lepší. Uvidíme co nám předvede v létě Mark Heckenberg v pátém díle pod názvem Kořist.

26.02.2019 4 z 5

Špatný voják Špatný voják Chris Ryan (p)

Série Danny Black, to jsou asi nejlepší knihy od Chrise Ryana.
Postupně s hlavním hrdinou procestujete skoro všechny země blízkého východu, kde Danny Black bojuje proti islámskému terorismu. Knihy mají hodně akční linku a rozhodně nenarazíte na část, které by vás nudila. Autor v této sérii popisuje vlastní zkušenosti a případy, které získal v době služby ve speciálních jednotkách SAS.
Knihy rozhodně doporučuji všem, kteří se zajímají o tento druh literatury.
Už se těším na březen, kdy v českém překladu bude vydán pátý díl pod názvem – Bojovník.

03.02.2019 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Jedna z nejlepších od Dána. Stylem psaní a humorem se Dán vrací do počátku svého psaní. Takto se mně líbil nejvíce.
Tento díl je velice zajímavý a současně poučný pro čtenáře - rodiče. Víte co vaše dítě dělá v době prázdnin???
Za mně plný počet a panu Dánovi poděkování za pěkně strávené vánoce s jeho novou knihou.

04.01.2019 5 z 5