Krkavčí súd

Václav Neuer je pseudonym bývalého dôstojníka kriminálnej polície, ktorý pôsobil dlhé roky pri objasňovaní závažných násilných trestných činov. Vo svojom debute „Krkavčí súd“ Vám ponúka dva pôvodné slovenské zločiny, ktoré sa stali každý na inom okraji spoločnosti. Prostredie Metropolnej mafie sa prelína s prostredím Metropolných bezdomovcov. Oba prípady vyšetruje jeden tím pod velením inšpektora Ledeckého. Parta detektívov hľadá v špine veľkomesta páchateľov dvoch vrážd. Odpovede na otázky kto a prečo zabíjal sa rodia ťažko a sú výsledkom množstva času a úsilia. Odpovede, ktoré prekvapia? Dlhoročné skúsenosti autora sa prejavujú v profesionálnej prezentácii policajnej práce rôznych policajných pracovísk, ale aj v znalosti prostredia zločinu a Metropolnej galérky. Okrem pracovného života dáva autor nahliadnuť aj do súkromia kriminalistov a snaží sa ukázať, ako sa obe hlavné zložky ich života ovplyvňujú. Kniha Krkavčí súd je prostý príbeh o zločine, ľuďoch okolo neho a našej dnešnej spoločnosti. Kniha nehľadá odpovede, ukazuje len prastarú hru na zločincov a žandárov možno v novšom šate. Podobnosť Metropoly s niektorým zo Slovenských miest je isto celkom náhodná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274718/krkavci-sud-0jE-274718.jpg 4.223

Inšpektor Ledecký 1.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Verbis

Kniha Krkavčí súd

moničina

Súhlasím, je rozhodne lepší ako Dan. Opäť podarený i keď drsný príbeh. Som len sklamaná, že v roku 2020 nevyšla nová kniha a dúfam, že autor neprestal s písaním série Ledecký.

derrry
29.10.2020

Spousta přirovnává k Dánovi. Za mě mnohem lepší, postavy sympatičtější, civilnější a smrtelnější než u Dána, styl a zápletka čtivější. Těším se na další díly

pobijecmuch
01.11.2019

Nemám rád srovnávání, ale způsobem psaní to opravdu připomíná knihy Dominika Dána. Dokonce i policejní budova U dvoch levov se objevuje u obou autorů. Je tam i více podobných znaků, jako krčma pro policajty, kterou vede bývalý policajt. Nebo záliba v konzumaci salátu tresky. :-) Jenže parta detektivů od Neuera sídlí tuším ve 2. patře a vyšetřovatelé od Dána ve 3. patře budovy. Detektivka je velmi dobře napsaná a pouze mně tam chybělo více humoru a slovní přestřelky mezi samotnými kriminalisty. Říká se, že pokračování je buď už špatné, nebo někdy ještě lepší než první díl. Proto se těším na pokračování a uvidíme.
P.S. Budova U dvoch levov opravdu v Bratislavě existuje a policie tam sídlí už od roku 1926.

Dada077
29.07.2019

príbeh vraždy bezdomovcov podľa skutočnej udalosti

peter5739
07.07.2019

Veľmi dobré a silne návykové...aj keď sa to odohráva na tom istom oddelení ako knihy Dominika Dána.....

Macek58
31.01.2017

Podobá se psaním na Dána, ale není to Dán. Na prvotinu to není špatné, jistě v dalších knihách, jestli budou následovat , to už bude propracovanější a zařadí se mezi oblíbené spisovatele púvodních slovenských detektívek.

mapet85
28.01.2016

Na tohto autora som narazil čírou náhodou a po prečítaní anotácie som si knihu musel prečítať. :) Zaoberá sa dvomi pôvodnými slovenskými zločinmi, ktoré sa prelínajú a postupne čitateľa dovedú k pomerne napínavému rozuzleniu. Keďže autor je bývalý dôstojník kriminálnej polície, jeho poznatky a postupy sú na vysokej úrovni a autor nás necháva nahliadnuť aj do procesných úkonov, vypočúvaní a ďalších vecí spojených s vyšetrovaním zločinu. Takisto sa zoznamujeme aj so súkromným a vo viacerých prípadoch hektickým životom detektívov, pričom nechýba ani „vraždársky“ humor. :)

Štýlom mi kniha pripomínala knihy od Dominika Dána, takže priaznivcom tohto obľúbeného spisovateľa ju určite odporúčam. Napriek občasným chybám, gramatickým alebo štylistickým a faktu, že kniha trošku pôsobí ako neokresaný diamant ju hodnotím troma silnými hviezdičkami a dúfam, že nás autor poctí ďalšími kúskami. :)

Cela číslo 17
Cela číslo 17