pobijecmuch pobijecmuch komentáře u knih

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Dvě hvězdy a to tak, tak. Nejslabší díl této, už tak podivné série.
Nechci o tom více psát, snad raději zapomenout.

04.05.2022 2 z 5

Jsem velký čtenář literatury faktu, ale toto bylo takové divné. Taková pouze regionální literatura. Z knihy je vidět, že autorce jde lépe napsat román než nějaké fakta. Oceňuji práci paní Lednické, ale toto mně tak trochu připomínalo pokus o částečné opsání nějaké obecní kroniky.
Bohužel, ale jsem tmoc zklamaný.

22.04.2022 2 z 5

Lov levharta Lov levharta Ralph Pezzullo

Knihy této série mají klesající úroveň. Tento díl je nejslabší a možná také poslední.
Více zvířat se do série nevešlo. :-)

16.04.2022 3 z 5

Nôž Nôž Juraj Thal

Jen průměrná detektivka, kde se autor zřejmě inspiroval u Dominika Dána. Jeho slovní obraty a názvy jsem četl už v jiných knihách. Nelíbilo se mně řazení kapitol, tedy přeskakování v čase.
Jinak tato kniha byla chybně vložena do série Leo Legen. Tento kriminalista v knize vůbec není.

05.04.2022 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Myslel jsem, že se budu konečně dobře bavit, ale bohužel, druhá půlka byla značně odfláknutá. V doslovu knihy to sice autor nějak vysvětluje, ale např. ty jeho historické vsuvky jsou tam zbytečné. Také jsou všeobecně známé, nebo jinde dohledatelné. Morava byla hodně uspěchaná, až skoro žádná.
Manželka knihu ani nedočetla. Pro mně nejslabší jeho kniha.

04.03.2022 2 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

To stejné jako u prvního dílu a to, že Kotleta ztrácí dech. Jeho poslední dobré knihy jsou ze série Spad a od té doby nenapsal nic dobrého.
Knihu jsem si pouze zapůjčil, kdybych měl za to zaplatit, tak si budu vyčítat, že jsem ty peníze raději neprochlastal.

24.02.2022 1 z 5

999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi 999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi Heather Dune Macadam

Dobré téma, hodně sebraných informací, ale někdy zbytečně chaotické. Zejména z postav a jmen musí mít čtenář určitý zmatek. Český překlad je také nějaký podivný.
To všechno snižuje hodnocení tohoto jinak dobrého knižního dokumentu.

19.02.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Andy Weir má dobře našlápnuto se zařadit mezi velké autory scifi, jako je Bradbury, Asimov, Lem, atd. Jak se zde napsalo už několikrát, jeho Spasitel je i pro mně kniha roku 2021. Neskutečně dobré čtení. A musím pochválit i velice dobrý překlad.
Ostatní tady bylo už napsáno.

20.01.2022 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Až díky natáčení filmu v Praze, objevili Češi knižní sérii Šedý muž (Gray Man). A je to velká škoda. V současnosti má už 11 dílů, u kterých se stabilně udržuje čtenářské hodnocení okolo 80 - 90%.
Já jsem si knihu hodně užil. Současná doba tomu nahrává, že čtenář se potřebuje odreagovat a zapomenout na nějaké počty nakažených, politiku a zdražování. Vím, že někdo může namítnout, že některé věci uvedené v knize jsou nadneseny. Pro mně klidně můžou být. Mně to nevadí, mně kniha musí hlavně bavit. Hlavní hrdina je velký sympaťák, s kterým postupně procestujeme celý svět.
Na shledanou v létě, kdy chystá Kalibr vydat pokračování Na mušce.

19.01.2022 5 z 5

Příliš divoká zem: Zimní válka Příliš divoká zem: Zimní válka Ladislav Klimeš

To měl být román, nebo povídky? Někdo se zřejmě chtěl inspirovat u Kotlety, nebo Urbana. A nepovedlo se. Ne, toto rozhodně nebrat, to je dost velká zoufalost. Další díly jsou zbytečné.

15.01.2022 odpad!

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Při vší úctě k autorovi, mně tato série nijak moc neoslňuje. Při čtení druhého dílu jsem se dokonce chvílemi i nudil. Spád a děj se vlastně odehrává až na posledních 80 - 100 stranách. Každý, ale může mít názor jiný a postačí mu obyčejné fádní popisování cest po Pustině.
A když se stalo zvykem, že se tady děkuje různým vydavatelům a autorům za zaslání výtisku, tak i já rád poděkuji. Děkuji sousedovi Frantovi za zapůjčení této knihy. :-)
To be continued…

03.01.2022 2 z 5

Před branami Leningradu Před branami Leningradu William Lubbeck

Vše již napsal v komentáři uživatel kutsua.
Kniha plná protikladů. Autor píše, že jeho rodina nikdy neměla nic společného s nacisty, ale on se jako dobrovolník přihlásí do války. S válkou vnitřně nesouhlasil, ale velice rád bojoval s nepřítelem a obsazoval jeho území. Tvrdil, že je vlastenec, vše dělá pro Německo, ale pár roků po skončení války uteče s manželkou do Kanady. O krutostech nacistů nevěděl, ale na dalším místě popisuje jak se mu nelíbilo jednání jednotek SS k civilnímu obyvatelstvu.
Nevím, ale kniha je podle něho určena především americkým čtenářům. Já si spíš myslím, že autor potřeboval jen zúčtovat se svým svědomím.

12.10.2021 1 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Bohužel, první a jediná výborná kniha od Jonassona, byl Stoletý stařík. Ostatní jeho knihy byly jen takový slabší (a špatný) odvar. Neříkám, že v této knize nejsou humorné chvilky, ale jeho první knize se to nevyrovná. Zbytečně hodně postav a někdy zdlouhavý, až nudný děj. To vše tedy hodnotím jen průměrem.

05.10.2021 3 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Super autor, ale špatná kniha.
Toto bylo hodně slabé. Směska deníčku vojáka základní služby, boje mafie jako v době americké prohibice v 30. letech a trocha nevkusné magie z Bradavic.
Souhlasím s předchozím komentářem martin6849. Ten konec knihy je zřejmě úlet vydavatele. Chceš vědět více, tak si zaplať. Horší jak novácký seriál na voyo.
Jsem hodně zklamaný a nevím zda ještě bude avizované To be continued…

26.09.2021 2 z 5

Šek na miliardu Šek na miliardu V. Mahaněnko (p)

Dej fem ten fek, sem fek, alias jak Saša letěl za pomoci Franty kUldanů pro šek na miliardu.
LitRPG ve spojení se scifi, v podání Mahaněnka, je značně nefunkční. Spousta postav, světů, akčních soubojů a technických fičurin je opravdu hodně překombinované. Čtenářům tedy nutně musí způsobit spíše galaktické deprese, než dobré počtení. Mně osobně tato kniha, dostala každý večer do rychlé hibernace a nepotřeboval jsem ani ducha planety.

19.09.2021 2 z 5

Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Bill O'Reilly

Velmi kvalitně zpracované a napsané informace o hledání nacistických zločinců po 2. světové válce.
Předešlé komentáře jen doplňuji, že možnost útěků nácků tzv. krysí stezkou do Jižní Ameriky bylo v režii Vatikánu, americké CIA a Červeného kříže. Jen do Kanady a Spojených států v roce 1947 díky falšovaným dokladům bezpečně odcestovalo přibližně osm tisíc příslušníků SS.
Také doporučuji.

11.09.2021 5 z 5

František Josef a jeho rodina František Josef a jeho rodina Sigrid-Maria Größing

Zajímavě napsaná kniha, ve které si připomenete základní fakta o Franz Josefovi a jeho rodině.
Nečekejte nic nového. O samotném císaři je i v jiných knihách známo, že byl tak trochu ve stáří suchar a v mládí "dívkař". Toto mu nakonec zůstalo po celý život, protože manželství ze strany Alžběty, zvané Sisi, bylo velmi prapodivné. Sisi svého manžela zřejmě vůbec nemilovala a raději dováděla na plážích Středozemního moře, nebo juchala v Budapešti se švarnými Maďary s velkými kníry.
Konec velké monarchie se blížil a starý pán to na sklonku svého života cítil v kostech.
Jména Macháně a Nývlt v knize, ale nehledejte, ty tam chybí. :-)

30.08.2021 3 z 5

Hledání Uldanů Hledání Uldanů V. Mahaněnko (p)

Ano, je to jen průměr, ale zase o fous lepší než první díl. Tam se mně zdálo, že autor nevěděl, ani o čem vlastně bude psát.

21.08.2021 3 z 5

Stín Stín James Swallow

Nejslabší díl se série. Akce až v druhé půlce knihy a zbytek jen slabá omáčka.
Snad další díl (Rogue) bude lepší.

15.08.2021 3 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Budu upřímný a po pravdě prohlásím, že to byl nejslabší (a snad i nejkratší) díl této série.
Ano, hlášky a humor pořád dobrý, ale do půlky knihy se autor vykecával o ničem. Nemělo to vlastně žádný děj a ani spád. Kde se tento díl hrabe na první příběh, který byl prostě bomba. Doporučuji návrat ke kořenům a Larse vydávat třeba i jen jednou za rok. Možná v textu i trochu ubrat z výčtu názvů kapel a skladeb, nevím zda i ve čtvrté knize to má ještě význam a hlavně originalitu.

31.07.2021 3 z 5