Plaknel Plaknel komentáře u knih

Návštěva z pravěku Návštěva z pravěku Petr Ginz

Velmi zajímavá kniha. Musím nad ni pořád přemýšlet. Petr Ginz když ji psal, bylo mu teprve 13let. Nedokážu si představit, že by dnešní 13letí chlapci něco takového napsali. Předpověděl si v ní svůj nešťastný osud? Psal opravdu o době , ve které žil? Nebo je to jen veliká shoda náhod? Nad tou knihou se vznáší spousty otazníků, bohužel Petr nám už nemůže odpovědět.
Jsem moc ráda, že knihu mám doma.

08.10.2018 5 z 5

Svět podle Agnes Svět podle Agnes Agnes Pechová

Oddechová kniha.... Moc jsem se bavila a smála. . .

17.09.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Počátek - bylo to moc hezký, pěkně se to četlo. Sice jsem si pořád něco vyhledávala na netu, ale aspoň jsem se podívala do Španělska.
Jen na straně 199 mi došlo, jak to bylo s tou vraždou. Už jsem asi přečetla moc detektivek.
Knihu doporučuji

01.07.2018 4 z 5

Velmi zajímá knížka. Sice se mi četla, tak trochu zvláštně a i dlouho.
Konečně jsou popsání i jiní lékaři, co dělali pokusy na lidech.
Jsem ráda i za fotky z bloku 10, který je veřejnosti nepřístupný.
Utrpení těch žen i mužů je šílené a můžeme jen doufat, že už se snad nebude nikdy opakovat.

01.07.2018 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha, která ve vás zanechá stopu. I když je to dýl, co jsem ji četla, musím na ni pořád myslet.

30.06.2018 5 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Super kniha. Moc hezky se četla

30.06.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělá kniha, doporučuji. Rychle se čte, 2 večery

30.06.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Celkem to šlo

30.06.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

... stříbrná hvězda odpovídá... větší reklama než kniha
Četla jsem určitě lepší, očekávala jsem víc. Ale zase musím uznat, že i na poslední stránce to bylo zajímavé.

30.06.2018 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Kniha se mi nakonec líbila.
Nejdříve mi vadilo, jak je psaná a nemohla jsem se pořádně začíst. Po čtvrtině už to bylo lepší a nakonec se to rozjelo. Některé situace se dají předpokládat (s rodinou, babiLizzi, apod). Držet s hlavní hrdinkou krok v pití, snad ani nejde. Zvláštní, že snad ani nezvracela.

30.06.2018 4 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

Pan Miloš Bondy má můj obdiv - tedy všichni přeživší holokaustu.
Takové knihy bych zařadila do povinné četby.

17.06.2018 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kniha se mi moc líbila, konec jsem odhadla.

17.06.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Knihu jsem právě dočetla a moc se mi líbila.
Jen mě mrzí, že je v knize psáno (český překlad ) Buchenwald 6.4.1945 vojáci dorazili před dvěma dny tzn. 4.4.
1) ale osvobozen byl až 11.4.1945
2) nebyly zde plynové komory
3) nápis zde byl : Jedem das Seine

Četla jsem spousty knih o holokaustu, tak mě to zarazilo. Hlavně před Jepicí jsem dočetla od Miloše Bondyho - Co odvál dým, aneb jak jsem přežil holokaust. Zde pan Bondy popisuje právě jeho poslední dny války a pobyt v Buchenwaldu.

26.04.2018 4 z 5