Pivka1 Pivka1 komentáře u knih

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

O malinko horší než Zuzanin dech, ale každá knížka nemůže být přece stejně úžasná. Podle mě si stejně zaslouží plný počet hvězd, styl psaní i příběh byl moc pěkný.

12.07.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uf, tak tohle je opravdu psycho. Pedantská máma, která preferuje tu "hodnější" a ta druhá je pro ni absolutní nula. Táta absolutní podpantoflák, který dokáže holku jenom zbít aby měl pokoj od řvaní své manželky. Jak smutné počtení. Barča nemá nikoho kdo by jí rozuměl, snad jen Frodo a jeho maminka. Chudák holka, sama na celém světě.

30.06.2021 5 z 5

Holocaust Holocaust Gerald Green

Strašné, jako konečně všechno, co je z války. Jak takové hrůzy může způsobit člověk člověku.....

08.06.2021 5 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Toto je první knížka od S.Rudolfa, kterou jsem přečetla. Jako puberťačky jsem si tuhle knížku půjčovaly navzájem stále a stále. Pak následovaly i ostatní a všechny jsem dokázala přečíst za víkend. Myslím, že je čtivá i v dnešní době i když si nejsem jistá, zda by jí dnešní mládež rozuměla.

Barvoslepý Barvoslepý Stanislav Rudolf

Tato knížka mě nikdy nezklamala. V dřívější době nevycházelo moc knížek ze současnosti, takže o Rudolfa a Švejdu byla pranice. Mými oblíbenými knihami S.Rudolfa byly knížky pro mládež ( ty jsem zhltla všechny), ale i knížky pro dospělé byly čtivé a měly spád. Barvoslepý je jednou z nich. Dnes jsem ji objevila v knihobudce a ráda si ji znovu přečtu.

Aťa a František Aťa a František Marie Tippmannová

Tuhle knížku jsme doma neměli, ale měla ji moje teta z jejích dětských let a já u ní nic jiného nečetla. Stále a stále dokola. Ještě dnes vzpomínám na kouzelnou atmosféru, kterou mi kniha navodila. Krásné dětství.

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Tuto knížku jsem přečetla mnohokrát, v dětství, dospívání i v dospělosti. Líbí se mi stále a teď čeká na přečtení další generací.

29.05.2021 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Nádherná knížka! Jednou ji kluk dostal od babičky pod stromeček a brečeli jsme občas oba. Nádherný příběh bratrské lásky - tak to má v životě být!

Bílé dveře Bílé dveře Olga Scheinpflugová

Četla jsem jako mladá holka a podle stavu knížky, jsem určitě nečetla jenom jednou. Příběh dívky, která toužila stát se herečkou a sobecky si šla za svým cílem najednou pochopila, že život není jenom o přáních, která se plní. Nakonec se našla v naprosto jiné profesi. Moc pěkné čtení, doporučuji.

Robin Robin Zdena Frýbová

Touto útlou knížkou jsem se prosmála až do konce. Pes byl jako přes kopírák našeho nezbedy Rona.

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Knížku jsem začala číst hlavně proto, že autor je rodák z našeho města. Musím říct - PARÁDA. Stojí za přečtení.

Cizí děti Cizí děti Jaromíra Kolárová

Nádherná knížka i když hodně depresivní. Tři příběhy dětí, které mě zasáhly už jako mladou, bezdětnou holku. Po přečtení mě ještě dlouho bolelo srdce. Mistrně napsané, rozhodně stojí za přečtení.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

I když jsem nikdy moc poezii nečetla, tahle útlá knížka ve mně zanechala nesmazatelné stopy. Syn jednou recitoval z této knížky na nějaké soutěži a ještě dnes se mi tlačí slzy do očí, když si na to vzpomenu. Nádherná oslava maminky. Dnes tomuto dílu rozumím daleko víc než v mládí, když jsem ještě tu svoji maminku měla.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Viděla jsem film, ovšem proti knize, slabý odvar. Co prožila hlavní hrdinka Betty, to se nedá ani představit. Jak klasické, člověk jiného náboženství a jiné kultury se chová naprosto jinak ve své domovině, jinak ve státě, který mu dal práci a rodinu. Šílená představa pro matku, že by mohla přijít o své dítě a třeba ho už v životě nevidět. Betty, nesmírně silná žena! Krásná knížka, moc hezky napsaná.

27.05.2021 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Četla jsem mnohokrát a díky této knížce jsem se zamilovala do mytologie. Tato láska mi zůstala celý život.

26.05.2021 5 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Jak jsem na ni mohla zapomenout? Nechápu. Před chvílí jsem trochu uklízela knihovnu a objevila tuto perlu. Nádherné pohádky s kouzelnými ilustracemi Zdeňka Milera. Přečtená snad tisíckrát a nejvíc ohmatané jsou listy s pohádkou a lakomém vrabčákovi. Hned jsem ji položila na noční stolek a těším se, jak se večer začtu.

25.05.2021 5 z 5

Pohádky za oponou Pohádky za oponou Kamil Bednář

Knížka, kterou jsem měla moc ráda. Velice pěknou formou seznamuje malé čtenáře s libretem opery i baletu. Moc hezky se to čte a určitě tomu každý rozumí.

25.05.2021 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Za mě opět krásná knížka, kterou jsem jako dítě milovala a četla a četla. Měla jsem knížku ještě po mamince s modlitbičkami, které se potom někam vytratily a v dalších vydáních již nebyly. Bohužel, synovi už knížka nic neřekla a ani se mu nelíbila.
Spali a spali a spali - dobře se jim to spalo :-)

24.05.2021 5 z 5

Chtěla bych ten strom Chtěla bych ten strom Jaromíra Kolárová

Za mě jedna z moc hezkých a čtivých knížek. Četla jsem ji mnohokrát jako mladá holka, teď jsem si ji přečetla znovu a musím říct, že se mi líbila i teď, i když jsem v letech babičky.

20.05.2021 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Z tohoto slabikáře jsme se učili a ještě dnes vidím před očima ilustrace a písmenka. Moc krásný slabikář, bohužel se mi nedochoval.

19.05.2021 5 z 5