PinkBunny PinkBunny komentáře u knih

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

První část kopírka začátku Eragona. No a pak šlus. Je to o ničem, ztráta času.

11.01.2024 1 z 5

Pábitelé Pábitelé Bohumil Hrabal

Hodnoceno zpětně a vůbec jsem si nevzpomněla na to, o čem to bylo, ani pocit..no pro knihu špatné znamení.

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Velmi optimistická kniha o tom, že svět není tak černý, jak je nám vnucováno médii nebo zastaralými zkreslenými představami, ale že je plno věcí už o hodně lepší. Celkově mě to hodně nabilo, nabudilo a uklidnilo a bylo to přesně to, co jsem potřebovala. Doporučuji jako must read všem!

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Tak tahle knížka se mi hdoně líbila. Doporučuji

Na hranicích Nadace Na hranicích Nadace Isaac Asimov

Mno. Tak tohle bylo dlooooouhé. Postavené na dialozích. Málo akce, vlastně až příliš. Hodně roztahané. Dost mě to unavovalo. Na uspávání dobré, myšlenky dobré, ale stačilo by bohatě vše smrsknout do jedné svižnější knihy.

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Oddychová beletrie z prostředí Británie let minulých. Za mně fajn.
Je to úplně jiné než film. Trochu depresivní, ale tím realističtější. doporučuji.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Známé banality, rozsáhle opisované... leda snad jen pro děti nebo totální začátečníky.

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Výborné, lyrické, krásné. Až na jeden temný okamžik, který byl z filmu vypuštěn a říkala jsem si, co je to za nánu... ale řekla bych že to bylo od Hrabala záměrné, jeho láska ke psům a opovrhování špatným zacházením s nimi je vidět i v dalších knihách

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Splněno očekávání.

11.01.2024 4 z 5

Je to fajn, ale vlastně plno věcí je průměrně chytrému člověku jasné nebo se to tak často všude opakuje, že je to až banální. Pro děti asi fajn.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Velmi poutavé, vášnivé, tragické. Literatura pro dospělé. Tklivě a poutavě načteno. Doporučuji.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Slyšeno jako audiokniha.
Krátké, stručné, spíše povídka. Ale i na stáří knihy to má jistý šmrnc a zajímavost.

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Slyšeno jako audiokniha.
Velmi poutavá a velmi podobně dobrá jako kniha první, přestože je od jiného autora. Dopručuji

11.01.2024 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Slyšeno jako audiokniha
Jaj, tak tohle mě hodně bavilo! Originální, čtivé, pecka. Doporučuji

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Slyšeno jako audiokniha.
Poněkud těžkopádné, ale v rámci nudného tématu dynamické a dramatické. Velmi kvalitní scifi, doporučuji.

11.01.2024 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Skvělý doplněk HP světa. Doporučuji

11.01.2024 4 z 5

Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě Silmarillion – Mýty a legendy Středozemě J. R. R. Tolkien

Omlouvám se, ale tohle mě vůbec nezaujalo...

11.01.2024 2 z 5