pifffka pifffka komentáře u knih

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Zbytečná kniha od průměrného spisovatele, který použil jména hlavních postav od spisovatele úspěšného.
Strašná nuda, takových knih bylo už napsáno tisíce a za pár týdnů si ani nevzpomenete co jste četli.

20.09.2017

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Asi jsem úplně odjinud. Přišlo mi to takové pro příliš málo chápavé. Je naprosto jednoznačné, že se muži od žen liší. O tom snad nemůže pochybovat nikdo. Ale i žena od ženy se liší a zrovna tak muž od muže. Ta přirovnávání a zobecňování v knize mi přijdou přinejmenším dětská. Asi zalezu do své jeskyně.

25.07.2017

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Vezmeme osvědčené ingredience - něco sexu, hodně brutality, trochu módního terorismu, kapku vězeňského života, něco z života vyšší společnosti, něco z nižší společnosti, přidáme záchvatového vraha a oblíbeného Joonu (ten tam moc nezapadá ale budiž) řádně protřepeme a zamícháme, hlavu si s tím neděláme. Je to bomba? Ne, je to Lovec králíků.

20.04.2017

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tolik rádoby vzletných slov, tolik popsaných stránek rozvitými větami. Tolik dokonalého popisu - sněží, sněží venku, protože venku sněží, tak je zima, protože venku sněží a je zima, tak je taky kluzko, protože venku sněží a je zima a kluzko, může člověk i uklouznout a to se taky stane. Autorka popíše čtenáři úplně všechno, snad i to co si má čtenář u čtení myslet. Jen ten příběh, ten tomu chybí. Uf. Bylo to opět úmorné čtení.

27.03.2015

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Nemůžu napsat nic jiného než skvělé

19.03.2015 5 z 5

Společenství stínů Společenství stínů Ruth Newman

Padouch nebo hrdina všichni jedna rodina. Akce střídá akci, situace se mění každou vteřinou, je trochu zmatek v tom, kdo na které straně stojí. Závěr je přímo strhující. Ani "červená knihovna" nechybí. Jako když spisovatelka zkouší, kolik čtenář vydrží. Já další knihu už ne.

26.09.2014

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Úmorné čtení. Detektivní román snad, vzrušující ani náhodou. Je mi skutečně záhadou, proč vysoce ceněný. Další díl pro mě už ne.

31.08.2014

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Všechno si člověk musí vybojovat, všechno si musí zasloužit, samo nic nepřijde. Možná tím, že už mám "odžito" mě kniha nijak neuchvátila. I když opakovat moudré myšlenky je neustále třeba a je třeba to činit i různými způsoby, aby si mohl každý vybrat, co je mu nejbližší.

18.03.2014

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Pro mě nejslabší z pěti knih. Tradiční prolínání časových rovin. Bohužel, tentokrát to pro mě nefunguje. Trošku se vytratila propracovaná psychologie postav z minulých knih. Na jedné straně se z hlavní hrdinky tak trošku stává "superman", na druhé se nechává "červenoknihovně" zachraňovat neohroženým a dojemným hrdinou. Ale i tak příjemné počtení.

18.03.2014 4 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Siné ženy a mystika, jen trošku krkolomný "výběr" vraha. Jinak příjemná kniha psaná pěkným jazykem.

24.02.2014

Až na konečnou tmy Až na konečnou tmy Jonathan Greene

Uf. Tak trošku jako pejsek s kočičkou a jejich dort. Traumatizovaná psychiatrička plus traumatizovaný detektiv spolu vyšetří několik zločinů traumatizovaných vrahů a jen tak mimochodem zachrání lidstvo.

24.02.2014

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Absolutní strach? Ne. Absolutní nuda.

20.02.2014

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Ano kvalitní krimi. Je dobré vždy odhalit pravdu? Je možné vždy odhalit pravdu?

31.12.2013 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nevím proč "kult a fenomén". Jednoduše - jsou lepší. A zbytečně na několikrát prodloužený konec.

28.12.2013 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Dobré. Moc dobré.

09.10.2013 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Tak nějak čím dál tím stejně. Úprk od symbolu k symbolu, s krasavicí i bez. Vyčerpaný Langdon, vyčerpaný Brown.

09.10.2013

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Většinou je kniha lepší než film. Tohle není ten případ. Ale i tak za plný počet.

12.06.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nic moc. Spisovatelka moc nevládne ani jazykem ani fantazií. Obdivuhodné je jen to, že dokáže popsat tolik stránek. Ale respektuji, že se to někomu může líbit.

08.05.2013 odpad!

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Předvídatelné, nenáročné, přesto velmi příjemné počtení.

07.04.2013

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Silný příběh.
Člověk nedělá vždycky co je správné. Dokonce ani když to ví. A v tom někdy bývá kouzlo života.

16.03.2012 5 z 5