PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Můj asi nejméně oblíbený díl, což však v této skvělé sérii znamená jen, že byl zábavný jako každá druhá lepší fantasy. Bez Edwarda to prostě není ono, takže i když se ke knize pravidelně vracím, čtu vždycky jen začátek aa konec, kde moje oblíbená postava je. Kniha o upírech je prostě bez upírů trochu moc rozvláčná. Ale jinak skvělé.

29.05.2019 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Krásný příběh, i když ne tolik propracovaný, jako jiná díla od tohoto spisovatele. Dějová linka je velmi jednoduchá a právě v tom tkví její kouzlo. A obdivuju toho člověka, který vymyslel ten vzorec na vtahy.

29.05.2019 5 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Ráda jsem dokončila příběh o Haltových začátcích v Araluenu, ale tohle už nebylo ono. Z předchozíhodílu jsem si zvykla mít na každé stránce alespoň jeden vtip a jejich absence v této knize mě neile překvapila. přesto je však příběh hezkým pokračováním.

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Tohle není zase tak dobré, ale pořád čtivé. Zápletka tentokrát nic moc, ale začátek v Seacliffu jsem si neskutečně užila. Slabší, než předchozí díly, ale pořád se to dá.

Hora štírů Hora štírů John Flanagan

Nejoblíbenější díl z celé skvělé série. Doporučuji.

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Nový překladatel, ohraný humor, převídatelné scény, trapná zápletka... Na této knihze je bohužel skvěle vidět, že ani Flanaganova studnice skvěých vtipů není bezedná. Chybí tu Will a Halt a všichni, kteří dělali předchozí díly výjimečné. Ani dvanáctý díl nebyl bůhví co, ale tohle už je vyloženě špatné. Škoda.Ale rozhodně by pomohlo, kdyby zůstala původní překladatelka. Ta Blaze, plášť místo pláštěnky, Větrný vlk míto Vlčího větru a Will... eh, to se nedá. Pomoc, prosím.

21.05.2019 2 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Velmi dobrý díl. CHudák Halt, že má takového bratra, ale jinak je to skvělé. Dozvídáme se zase něco o Haltově mládí, což je rozhodně plus.

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Tohle už mě moc nebaví. Asi jde o to, že si musím zvykout, že Will už není hlavní hrdina a Maddie není ani zdaleka tak sympatická. Rozhodně už to není ono... 2*-3*

21.05.2019 2 z 5

Lovci Lovci John Flanagan

Hezké pokračování, i když je Flanaganův skvělý humor po tolika knihách už trochu ohraný. Přesto je příběh čtivý a zahřeje na duši, když se člověk dívá na tolik špatných příběhů všude kolem.

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Čaroděj na severu nebyl mým oblíbeným dílem, ale tohle mu rozhodně zlepšilo reputaci. Horác a více Malcolma je skvělá směs, pokud chcete dostat čtivou a vtipnou knihu. Rozhodně doporučuji, jako ostatně celou sérii.

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Ach, jak mi chyběl Halt a jeho suchý humor. On, Crowley a jejich vzájemné špičkování... Spojení nových informací a skvělého humoru zajišťuje perfektní zážitek.

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Jiný příběh ze stejného světa, jako hraničářův učeň. A samozřejmě, jedná se o Flanaganovo dílo, takže skvělé.

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Konce povídek byly astavnené tak, že sotva jsem se začetla, děj skončil, ale to nevadí. Dozvěděla jsem se zase něco jiného o svém oblíbeném světě a hlavně toho bylo víc o Gilanovi a hraničářských koních, což je nejdůležitější.

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Celkem hezký příběh, dobrý na odpočinek. Zápletka jednoduchá a nepravěpodobná, ale rychle se to čte.

21.05.2019 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tohle není můj blíbený díl. Trošku jako nastavovaná kaše, ale pokud se vám líbily předchozí díly, ai tenhle nebude úplně marný. Takže směle do toho, není zase taková hrůza.

19.05.2019 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Tenhle díl se spolu se Lvem dělí o první příčku v mém seznamu nejoblíbenějších knih z téhle série. Kaspian je sympaťák a i když zápletka je oproti jiným dílům trocu slabší, mám tenhle díl hrozně ráda. prostě skvělý a úžasný a geniální a... všechna možná superlativa.

19.05.2019 5 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Mám ráda tuhle sérii a mám ráda i tenhle díl, ale bez Petra a jeho sourozenců už to prostě není ono. Ale i tak... doporučuji.

19.05.2019 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Myslím, že tenhle mám ze všech nejméně ráda. A to hlavně proto, že svět, který jsem si za těch sedm knih zamilovala skončí, ale vadí mi i absence Petra, Zuzky, Eda a Lucinky. A to, že Zuzka je najednou ta zvlá, protože hned po Lucince byla mou nejoblíbenější postavou z celé série. Také jsem se dlouho smiřovala s představou, že Narnie není na celém tom světě samotná, i když vím, že je to hloupá představa. Ale stejně mám tuhle sérii ráda a tento díl bych si nenechala ani za nic ujít.

19.05.2019 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Tenhle díl není můj nejoblíbenější, ale jako skoro celá série o Narnii je skvělá. Lewisovi popisy jsou sice někdy trochu zdlouhavé a vlastně čtenáři nic moc neřeknou, ale o to je to lepší. Mám ráda knihy, u kterých si můžu víc vymyslet, než přečíst a Narnie je rozhodně jedna z nich. A i tohle bylo zábavné. Začátek možná trochu pomalejší, ale jinak super.

19.05.2019 4 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Vím, že jsem knihu četla před dlouhou dobou a to mi možná trochu zkreslilo pohled na věc, ale nevzpomínám si, že by mě ta kniha bůhvíjak oslnila. Příběh se mi sám o sobě líbí, ale styl psaní Alexandra Dumase mi příjde příliš rozvláčný a kostrbatý, než abych se dokázala do příběhu pořádně ponořit.

19.05.2019 3 z 5