PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Příběh už si moc nepamatuji, ale myslím, že to patří tak k průměru. Námět není nic extra, na druhou stranu, moc knih na odobné téma jsem nenašla, což vynahrazuje nudný začátek. Poté se však děj rozeběhne a už se to docela dá.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Je těžké se vyznat v tom, o čem to vlastně je. Dějová linka je celá taková zamotaná a moc jsem nepochopila... "co tím chtěl autoř říci". Ale kniha se čte docela dobře, takže na zabití času perfektní.

19.05.2019 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Začátek knihy nebyl nic moc, ale když jsem se prokousala do poslední třetiny, už se to docela dalo. A poslední pětina byla skvělá. Příběh má navíc hlubokou, pravdivou myšlenku, takže stojí za přečtení. Ovšem ne jako beletrie, spíš jako podmět k zamyšlení.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Eh, ne, tohle opravdu ne. Kniha je příliš rozvláčná a bez pořádné zápletky, než aby mě dokázala zaujmout.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Volání divočiny jsem sice měla o něco raději, ale tahle kniha mě přivedla k Londonovým dílům a také se mi líbila. Doporučuji.

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Neuvěřitelně poutavé a nádherné čtení. Příběh je krásný ačtivý, i když jsem občas měla chuť některým postavám vrazit. Rozhodně doporučuji všem, ktěří nevědí co číst. Silný příběh a krásným koncem.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Většinou se snažím povinnou četbu neodsuzovat předem a přistupovat k ní s nadějí, ale tohle bylo jednoduše strašné. Nudné, zdlouhavé, kostrbatě napsané, neoriginální.... jedním slovem příšerné. Ze všech třinácti povídek jsem byla schopná bez přerušování přečíst jenom asi dvě a to jen proto, že byly krátké. U Týdnu v tichém domě jsem měla pocit, že se vleče minimálně rok. Rozhodně nedoporučuji tohle číst.

19.05.2019 odpad!

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Vím, že jsem knihu četla před dlouhou dobou a to mi možná trochu zkreslilo pohled na věc, ale nevzpomínám si, že by mě ta kniha bůhvíjak oslnila. Příběh se mi sám o sobě líbí, ale styl psaní Alexandra Dumase mi příjde příliš rozvláčný a kostrbatý, než abych se dokázala do příběhu pořádně ponořit.

19.05.2019 3 z 5

Už dlouho slýchávám ze všech koutů chválu na tuhle knihu, ale já se přiznám, že mě moc neoslnila. Ano, příběh je skvělý a originální, Středozem je krásný svět, ale já jsem se docela často musela nutit do čtení a nikdy jsem neměla pocit, že prostě musím zjistit, co se stane dál.

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Četla jsem to před asi dvěma lety a vzpomínám si, že až na část s těmi šílenci z létajícího ostrova mě to moc bavilo. Určitě doporučuji.

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Opět povinná četba, ale rozhodně patřila k těm lepším, co jsme mohli dostat. Nikdy jsem moc nemusela Čapkův styl psaní, ale převážná většina těchto povídek mě i bavila. Takže dávám tři hvězdičky, protože já tenhle sloh zkrátka nemusím.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poezie prostě není můj šálek kávy. Tyhle básně jsou děsivější, než nejlepší filmové horory. A i když oceňuji Erbenovu představivost, já osobně jsem zápletku většiny básní moc nechápala.

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Tahle knížka je naprosto boží. Ano, pravděpodobnost, že by se hlavná hrdinové setkali je skoro mizivá, ale stejně, je to pěkné. Silný příběh Mei a její strašný osud na čtenáře zapůsobí silným dojmem. Zamilovaná linka mezi Inarou a Danielem je plná klišé, ale hezkých klišé. Knížka je jednoduše úžasná. Moc doporučuji.

19.05.2019 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Knihu jsem četla jako povinnou četbu a vzpomínám si, že to nebylo zase tak zlé. Zároveň mi však nepřipadá, že by mi přišla bůhvíjak světoborná a převratná. Přesto se čte hezky a rozhodně ji doporučuji.

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Samozřejmě, námět knihy je velmi podobný jako ve spoustě dalších knih, ale kniha mě doopravdy vtáhla do děje a za moc se těším, až se pustím do dalšího dílu. Zároveň se mi to moc číst nechce, protože já bych příběh klidně ukončila už tady. Ale věřím, že autorka přijde s něčím, co mě opět chytne.

Selekce Selekce Kiera Cass

Ucházející. Hezky napsané a děj, je docela slušný. Přesto je však celá kniha dost předvídatelná a nepropracovaná.

18.05.2019 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Vcelku hezke pokračování, ale Mer mi šla trochu na nervy. Miluje Aspena, nebo to vyfintěné princátko? Princátko se chová jako v harému a Aspen mě taky štve. Ale když už jsem začala, chtěla jsem to dočíst.

První První Kiera Cass

Velmi slabé zakončení jinak ucházejícího příběhu. Další díl jsem je otevřela a hned zase zavřela. Tohel se však dá dočíst, i když je konec tak předvídatelný. Průhledný jako čiré sklo. Ne vážně, pokud nejste úplně zoufalí, zkuste radši něco jiného.

18.05.2019 4 z 5

Dvě smrti - Příběh koně / Smrt Ivana Iljiče Dvě smrti - Příběh koně / Smrt Ivana Iljiče Lev Nikolajevič Tolstoj

Já jsem četla jen Cholstoměra, v jiné sbírce povídek, ale stejně jsem si ten příběh zamilovala. Krátké, výstižné, geniální.

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Kniha pěkná, i když jsem se na určitých pasážích musela ke čtení nutit. Tolstoj nějak dokázal skloubit dohromady tolik různých osudů a já přesto vydržela čekat, až se zase hezky vrátí k té rodiny, jejíž osud mě právě zajímal. Kniha je vlastně jedno velké napětí, protože sotva se chytnete příběhu některé z postav, kniha se hned začne věnovat nějaké jiné. Ale stejně je to skvělé dílo. Doporučuji všem, kteří zbožnují čtení.