petunkav petunkav komentáře u knih

Polednice Polednice Jiří Březina

Pěkná česká detektivka - moje první od tohoto autora. Jednoduchá, krátká. Přesně takovou jsem ji očekávala.

13.02.2020 5 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Já jsem s tímto dětským tajemnem moc spokojená. Neříkám, že bych si ji vzala na pustý ostrov, ale.......
Líbí se mi, budu určitě časem pokračovat v dalších dílech.

11.02.2020 5 z 5

Radši nekoukat Radši nekoukat Ivanka Devátá

Malinko slabší než jiné knihy paní Deváté, ale i tak velmi vtipné, příjemné čtení. Místy opravdu úsměvné - ze života.

11.02.2020 4 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Opět příjemné čtení, byla jsem spokojená.

24.01.2020 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Lincoln mě ještě nikdy nezklamal. Je to pro mě vždy sázka na jistotu - skvělá detektivka.

24.01.2020 5 z 5

Jeden život nestačí Jeden život nestačí Jaroslava Černá

Kniha, která opravdu nutí se zamyslet. Velmi zajímavé prolínání dějových linek.

13.11.2019 4 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Těžko hodnotit.
Začátek vcelku příjemný - Ferrantovský. No ale postupně se pro mě kniha stala něčím, ne co radostně čtu, ale něčím, čím se prostě už nějak musím prokousat.
Věčné rýpání se v minulosti, proč to a ono bylo nebo nebylo správné. Na jednu stranu je Leda ráda, že je sama, na druhou stranu sama být nechce.
Taková "mučednice" rodiny, dětí a okolí.

13.11.2019 3 z 5

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Perfektní povídka, Josefína je skvělá - jako vždy.

13.11.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Těžko komentovat.
Je to prostě krásné nostalgické zamyšlení a vrácení duše o hezkých pár let zpátky.

25.10.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem tak dlouho odkládala, až jsem narazila na film, který jsem zkoukla. Pak jsem opět rok dva nechala knihu "u ledu". A právě teď na ni přišla řada.
Musím ale říct, že i film i kniha má něco do sebe. Věci, které jsem tak nějak ve filmu nevnímala (necítila je) jsem v knize viděla, a naopak.
Jsem ráda, že jsem viděla film i četla knihu. Obě verze jsou velmi dojemné, silné.
Jednu hvězdu ubírám za zpracování knihy - ale žádný velký průšvih to zase není. Jen mi vyprávění v některých částech knihy jaksi nesedělo.

25.10.2019 4 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Moc pěkná tajemná jednohubka.
Každý má na tajemno jiný názor. Někdo věří, někdo ne. Někdo váhá, někdo se bojí.
A já si myslím, že něco na tom v knize zmiňovaném "osudu" opravdu je.

01.10.2019 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Po knize jsem sáhla jako po oddechovce po přečtení náročnější knihy.
Splnila přesně mé představy - nenáročná, úsměvná, lehce mě vrátila v čase.....
Jen ta Nickova slečna mě pěkně štvala - ale i tak to v životě bývá.

01.10.2019 4 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Knihu jsem dost dlouho odkládala, než přišla doba, abych ji otevřela.
A jsem z ní dost rozpačitá.
Počátek se mi líbil, vše bylo tajemné, stále jsem očekávala.....
Ale bohužel nic moc stále nepřicházelo. Hodně se střídaly místa napínavá, čtivá, s místy velmi unylými, naprosto bez "sťávy".
Dějově se mi líbila, ale forma a zpracování mě trochu zklamaly.
Ale do kina se na Stehlíka určitě chystám.

26.09.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Opět příjemné čtení. Pravdou je, že je dost smutné, hodně citlivé - ale takový život prostě je.
Pěkně svižně psané, byla jsem spokojená.

16.08.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Napínavá, dobře psaná detektivka. Líbila se mi.

16.08.2019 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Mám přečtené všechny díly s Josefínou - i tento je povedený. Není zde tolik "děje kolem", např. vývoj vztahu nevztahu s komisařem Tvrdíkem. Děj se opravdu týká pouze zápletky. Ale nevadí..... Snad někdy příště se dozvíme více.............

05.08.2019 5 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Po knize jsem sáhla s chutí přesně na nějakou tu "sherlockovskou" detektivku.
Bohužel mě až zase až tak nechytla. Nechci ji vyloženě zavrhovat, ale hodnotím ji spíše průměrně. Těšila jsem se na pěknou a "milou" detektivku ze staré Prahy - ale nějak mě nevtáhla.
Asi ale ještě po jedné z autorových knih časem sáhnu a vyzkouším.
Třeba jsem po této jen sáhla ve špatné době.

17.07.2019 3 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Jako vždy - moc pěkná úsměvná oddechovka.
Jsou prostě chvíle, kdy přesně něco tak krásně "obyčejného" potřebuju.

19.06.2019 5 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Vtipná, nenáročná, příjemná. Přesně takovou jsem měla o knize představu - a vše je splněno.
Jednu hvězdu odebírám za velké množství francouzštiny - podle mě zbytečné.

30.05.2019 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Do druhého dílu jsem se pustila ihned po dočtení toho prvního, který se mi hodně líbil.
Zde ale musím odebrat jednu hvězdu, zda zdlouhavé části. Zbytečně vleklé popisy knih a myšlenek - na mě to bylo prostě příliš.
Ale pokud mám hodnotit celek, je kniha sice slabší než druhý díl, přesto dobrá.

29.05.2019 4 z 5