Radši nekoukat

Radši nekoukat https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217685/bmid_radsi-nekoukat-n3d-217685.jpg 4 75 24

Kniha fejetonů o lásce, vztazích, nemocech, běžném životě a třeba i bulváru. Ve své knize jich Ivanka Devátá shromáždila více než šedesát. Navíc tu nechává promlouvat i věci samy, takže se dozvíte, co si myslí rohožka, klobouk, váza či kapesník. A že u toho nebude chybět humor, tím si můžete být jisti!

simca9342
09.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety.
Opět další humoristické dílo autorky , ve kterém ani tentokrát nebude chybět upřímný život paní Deváté, ze kterého je zvyklá si dělat srandu , postřehy z cest a jejího zdraví.

IvaKo
15.01.2022 4 z 5

Další z řady fejetonů, ve kterých se autorka převážně vesele, někdy ale i s vážnějším podtextem, zamýšlí nad událostmi a věcmi všedního života.

katves
13.05.2021 3 z 5

Fejetony paní Deváté mám ráda. Některý je povedený více, některý míň,ale mé očekávání odpočinkové literatury splňují. Zkrátka nic těžkého před spaním.

kob
10.11.2020 4 z 5

Milé a vtipné pohlazení.

Cher
15.02.2020 3 z 5

Ač mám knihy Ivanky Deváté moc ráda, tato byla slabá. Poslední část knihy, kde je popisováno, co si myslí věci denní potřeby, se mi nelíbila vůbec.

petunkav
11.02.2020 4 z 5

Malinko slabší než jiné knihy paní Deváté, ale i tak velmi vtipné, příjemné čtení. Místy opravdu úsměvné - ze života.

Blanchidlo
11.12.2019 3 z 5

Ani špatná, ani dobrá. Krátké kapitoly a lehké čtení vhodné před spaním :)

JancaMia
17.11.2019 4 z 5

krásné fejetony ze života

maruna
05.05.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji si ji přečíst.

Kerberos
08.04.2019 4 z 5

Skvělé fejetony,kniha jejíž čtení pohladí po duši a čtenáři navodí dobrou náladu.

pagac17
29.07.2018

Čtu snad předposlední knihu autorky. Je to znamenitá přehlídka patřičných fejetonů, jako ušitých na naše konání. V mnohých fejetonech se plně přikláním k jejímu pojetí a názorům. Nejen, že paní Ivanka byla znamenitá a půvabná herečka, ale projevuje se i jako úžasná spisovatelka s humorem a erudicí. Bravo jí.

Marla
10.03.2018 5 z 5

Jen pro ukázku: onehdy jsem sledovala nějaký anglický film a žehlící prkno se zjevilo na plátně. Byla to údajně bytost ženského rodu, avšak tak placatá, že jsem si lámala hlavu, na čem sedí a jak na ní drží sukně. Ačkoli nejsem ženich, sklíčilo mě to.
Tak a v tomto ironickém, mírně jedovatém a nesmírně zábavném tónu se nesou všechny fejetony. A mě tedy přinutily občas prskat smíchy, občas se jen tiše usmívat a občas se zamýšlet nad životem svým i životem všech ostatních.

marli58
13.02.2018 3 z 5

Příjemné fejetony na uklidnění před spaním :-)

Merlinit
05.12.2017 4 z 5

Milé, hezké a trochu "unavené".

alnahu
25.08.2016 5 z 5

Knihy od paní Ivanky jsou naprosto skvělé. Obdivuji její pohled na život a dar najít ve všem námět na fejeton, který je napsán s obrovskou dávkou humoru. Její knihy čtu velmi ráda ,vždy mě velmi pobaví. Doporučila bych je ,jako povinnou četbu proti splínu.

zuzepka
24.03.2016 3 z 5

Napsáno s životním nadhledem a uměním udělat si legraci sami ze sebe.Nejvíc mě pobavila povídka Bilance.

fruitbueno
18.02.2016 3 z 5

Standardní povídky, které jsou nejspíše sebrány z časopiseckých fejetonů. Autorka má lehkou ruku, umně pointuje i zdánlivě banální příběhy, čte se sama, jednoduše. Soubor fejetonů se ale hned od začátku zajímavě zacykluje, opakuje totiž stále dookola podobná témata (Je podzim. Jsou Vánoce. Leden, to je měsíc) a co bylo na počátku vtipné, mě od prostředku až do konce neuvěřitelně nebavilo.

dalia1769
13.02.2016 5 z 5

Příjemná, vtipná, oddechová knížka. Krátké fejetony na nejrůznější témata, některé mne opravdu pobavily. Oceňuji, jak se autorka snaží rozdávat radost ze života a umění si ho užívat.

andrea2298
07.01.2016 5 z 5

Vtipné, moudré a elegantní. Stejně jako sama paní autorka!

elin.m
04.12.2015 4 z 5

Opravdu výborná knížka. Sice jsem některé kapitoly přeskočila, ale i tak mi kniha zvedla náladu...