petshop petshop komentáře u knih

Do pátku bude váš život jiný Do pátku bude váš život jiný Kevin Leman

Myslím, že autor docela vystihl "typologii" lidských charakterů, ale jinak na mě kniha udělala průměrný dojem. Že bych si z toho něco přijala za své se moc říct nedá.

16.12.2016 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Bohužel se nepřidám k většině nadšených z tohoto díla. Prolínání dějových linií mi obvykle nijak nevadí, ale tady to opravdu nešlo. Kapitoly byly tak krátké, že mě nedokázaly vtáhnout do děje a probudit mé emoce. Bylo to roztrhané na tisíc kousků a podle mě to knížce vůbec neprospělo. Jestli to mělo zvýšit dynamiku, pak se to zcela minulo účinkem. Jako bych jen tak klouzala po povrchu jednu stranu za druhou, ale zůstala jsem nedotčena. Četla jsem to jen abych to dočetla do konce a doufala jsem, že to snad nějak vygraduje a alespoň konec mě chytne za srdce, ale nic nic nic!

13.04.2016 2 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Povídky mě obvykle moc nebaví a nelákají. Tahle kniha mě ale od prvního pohledu nějak k sobě přitahovala. Obsahuje nádherné příběhy, já se ale nemůžu ubránit pocitu, že jsem dostala málo právě tím, že jde o krátké příběhy a já myslím, že mnohé z nich by měly potenciál na román. Při čtení se mi příběhy a postavy dostávaly pod kůži zcela nenápadně a až tam byly, byl najednou brzy konec a já jsem dychtila po pokračování. Po přečtení ve mně zůstává takový zvláštní melancholický pocit, který nedokážu úplně popsat.
Pro mě nejlepší byla jednoznačně povídka z Litvy s názvem řeka Nemunas.

02.04.2016 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Tak 3,5 hvězdy. Třetí kniha od autorky a už asi poslední. Není to zase taková bomba, abych toho musela mít víc. Napětí není, atmosféra taky není nijak dechberoucí. Tu půlku hvězdy dávám navíc jen proto, že se mi to asi zdálo o chlup lepší než Poslední rituál a tomu jsem dala tři.

31.03.2016 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Kniha zcela předčila moje očekávání. Klasická detektivka s velkou přidanou hodnotou silného příběhu několika hlavních postav. Atmosféra parádní, prolínání přítomnosti a minulosti je super. Posledních 50 stran jsem ani nedýchala, jak mě to celé vzalo. Každá postava mě bavila, protože se postupně vyvíjely a stejně tak i mé sympatie k nim. Nemám prostě co vytknout.

19.03.2016 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Moje první knížka od této autorky. Téma mě příliš neoslovilo, takže mě místy kniha nebavila. Jinak je to takový průměr, neurazí, nenadchne. Zkusím ještě nějakou jinou.

17.03.2016 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Je jasné, že když se někdo pustí do dokončování rozdělané práce někoho jiného, pak to nikdy nebude totéž. A bylo opravdu těžké vyrovnat se tak vysoko nastavené laťce. A podle mě to mohlo dopadnout hůř. Já jsem si užila shledání s mými oblíbenými hrdiny a ačkoli to bylo trochu planější než Larssonovy díly, stejně mě to bavilo.

15.03.2016 4 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Takové hodně dietní čtení. Dost předvídatelné, dost idealistické, styl nic moc, ale při nemoci se to dalo. Avšak těch 81% je mi skutečně záhadou...

11.03.2016 1 z 5

To To Stephen King

Teď tady naštvu spoustu lidí, ale nedá se. TO je pěkná blbost. Což o to, napsané je to velmi dobře, zhruba těch 900 stran mě to opravdu bavilo, ale pořád něco chybělo. Doufala jsem, že to právě přijde v závěru knihy, ale ten naopak zhatil všechny dobré dojmy, které jsem z knížky doposud měla. Bylo to zklamání jako hrom...

05.03.2016 4 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Vůbec nechápu, proč jsem se do toho ponořila pořádně až od poloviny. Asi ten rozjezd skutečně nebyl nejsvižněji napsán. Ale poté už to bylo opravdu skvělé. Je to úplně jiný Deaver, ale stejně kvalitní jako ve svých detektivkách.

11.02.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nečtu sci-fi, nesleduju sci-fi, sci-fi mě jednoduše nebaví. Ale tohle je jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Asi proto, že dnes už to není sci-fi. Přečíst tuhle knihu by mělo být občanskou povinností pro všechny. Lidé čtěte!

05.02.2016 5 z 5

Žena z horního patra Žena z horního patra Claire Messud

Chtěla bych okomentovat názor uživatele Ethela: V knize se jedná o město Brookline v Massachusetts nedaleko Bostonu. Takže nejde o hrubky! Také jsem si vůbec nevšimla nějakého iritujícího množství vulgarit. Objeví se tam občas nějaké zaklení, ale to je v mnoha knihách a připadá mi to naprosto normální, protože kdo z nás si občas neuleví, že ano?

A k obsahu: málo děje, spousta vnitřního světa Nory, která je mi sympatická možná proto, že máme tolik společného a mnohé její myšlenky jsou i moje myšlenky. Ono je dost těžké žít mimo tu běžnou šablonu. Člověk by tak rád, ale z nějakého důvodu to nejde a proto Noře tak dobře rozumím. Byly tam kratší pasáže, které mi tam přišly trochu zbytečné, ale jinak jsem si čtení užila a musím hodnotit vysoko.

20.01.2016 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Zase jedno prima čtení od Petera Maye. Zamilovala jsem se do těch jeho odlehlých a drsných koutků světa. Jeho schopnost vylíčit tyto končiny je famózní. Vzbuzuje ve mně závislost :-) Nemohu se však ubránit srovnávání se Skálou, tudíž "jen" čtyři hvězdičky.

15.01.2016 4 z 5

Odvaha - Jak ji získat a více si užívat života Odvaha - Jak ji získat a více si užívat života Nadja Raslan

No, ne, že by to bylo špatné. Je to povzbudivé čtení. jenom čtením člověk získá pocit, že tu odvahu vlastně už má. Ale ta lidská duše není tak jednoduchá a na to, aby to člověk podle knížky nějak zásadně změnil svůj přístup a byl odvážnější, je to v důležitých bodech moc povrchně napsáno. To, co je dle mého názoru nejtěžší a vyžadovalo by jít více do hloubky, je tady smeteno stručně a rychle ze stolu a jedeme dál. Něco ve stylu: zbavte se svého strachu a začněte být odvážnější. Ale jak se ho zbavit, to už se tam moc nedozvíme. Ale jinak fajn, neuškodí si to přečíst.

06.11.2015 3 z 5

Co k tomu říct jiného než, že je to pěkný úlet. Ale fajn úlet. Člověk se nepopadá za břicho, ale zapojí-li představivost, užije si čtení stejně jako já.
Někteří tu píší, že to není uvěřitelné...no a o to právě vůbec nejde. Situace uvěřitelné nejsou, ale jinak je to totálně ze života :-)

12.10.2015 5 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Užitečná knížka pro studenty i učitele angličtiny. Trochu horší byla druhá půlka, kde se autor zabývá už méně praktickými věcmi, ale přesto knížka v lecčem otevře oči těm, kdo se potýkají s angličtinou.

29.08.2015 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Ten příběh je navzdory všemu tak plný života. Prostřednictvím deníku zažíváme vývoj Anny od 13letého dítěte po 15letou skoro dospělou ženu se spoustou životního elánu a cílů a plánů a smutně si uvědmujeme s pohledem na datum deníkových záznamů, že stačilo jen málo a ona by své plány mohla začít svobodně uskutečňovat. Dnes sice pořád s hrůzou pohlížíme na počty obětí holocaustu, ale možná už méně myslíme na to, že každý ten člověk měl svůj příběh, své tužby, lásky, plány a cíle. Pohled do života Anny nám to umožňuje a v tom spočívá síla této knihy.
Dovětek: nečetla jsem žádné komentáře ke knize ani před ani po přečtení, až poté, co jsem odeslala svůj komentář a je vidět, že většina z nás ten příběh prožívá stejně...

27.05.2015

Marťan Marťan Andy Weir

Sci-fi není můj šálek kávy, ale na základě tolika kladných ohlasů jsem měla chuť si tuto knížku přečíst. Po přečtení ji sice nemůžu zařadit mezi ty absolutní top knihy, jaké jsem kdy četla, ale na druhou stranu to bylo příjemné čtení s tou správnou dávkou humoru, který mi seděl a některé hlášky mi utkvěly v hlavě. Hlavní postava je velký sympaťák, mimořádně schopný botanik a strojní inženýr, trochu chemik, trochu fyzik, který má z pekla (nebo z Marsu?) štěstí a neutuchající morál. Strávila jsem s ním týden na cestách do práce a z práce a bylo to fajn :-)

12.05.2015 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Pane Kingu, kašlete na horory a napište mi ještě něco v tomto duchu, protože to je přesně to, co chci číst! Paráda! Paráda!

04.05.2015 5 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Přečetla jsem ji až jako poslední z řady HH a říkám si co teď? Harry je fuč a to jsem s ním strávila tolik nocí :-) Ale byl to skvěle strávený čas. Na začátku se mi moc nelíbilo prolínání současnosti s minulostí, protože pasáže z války odbíhaly od Harryho, ale všechno do sebe samozřejmě skvěle zapadlo a výsledek je super.

22.04.2015 4 z 5