Petruse21 Petruse21 komentáře u knih

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Velmi napínavý příběh o jednom psychopatovi, klidně mohla být kniha delší.

30.09.2018 3 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

S prominutím jedna postava hloupější než druhá. Celou knihu se řeší jen jedna zápletka, která by se dala sfouknout za dvě stránky. Zklamání.

22.09.2018 1 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Málo prostoru dostal vztah mezi Amélií a Devlinem, což je škoda. Useknutý konec bez rozuzlení mě taky nepotěšil. Jinak od autorky standard.

12.09.2018 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Slibný začátek, odfláknutý konec. Škoda.

02.09.2018 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kriminální zápletka nic moc, více mě zajímal vývoj vztahu Matthewa a Robin. Slušné 3* si to ale zaslouží.

07.08.2018 3 z 5

V pasti V pasti Lilja Sigurðardóttir

Lehké zklamání, hodně věcí pro mě nevysvětlených. Linka s Aglou pro mě naprosto zbytečná. Chování postav někdy trošku pitomoučké a naivní. Potvrdila jsem si, že islandská literatura není nic pro mě.

22.07.2018 2 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Musím dát nakonec jen tři hvězdičky, ke konci mi přišlo, že děj trošku ztrácí dech. Nejemotivnější částí knihy pro mě byla kapitola z období moru.

11.07.2018 3 z 5

Vlčí kůže Vlčí kůže Jaroslav Havlíček

Škoda, že to nestihl Havlíček dokončit. Trošku mě zklamalo, že tam nebyl více rozpracován osud Štěpky, ale i tak jsem ráda, že Vlčí kůže vůbec vyšla.

03.06.2018 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Přečteno podruhé a ještě lepší. Před Havlíčkem smekám!

26.05.2018 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Slušný začátek, pak to upadalo. Přišlo mi to jako reklama na kampaň metoo. Už mi lezou na nervy tyto typy hlavních mužských postav, kde si každý v dětství prošel minimálně pokusem o sebevraždu, šikanou nebo ztrátou rodiče a potřebuje "utěšit".

10.05.2018 2 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Mizérie nad mizérii. Jestli tohle byla kniha pro skutečné ženy, s chytrou a schopnou hlavní hrdinkou, jak se uvádí na obálce, tak jsem čínský bůh srandy. K uzoufání nudné, plytké a hloupoučké. Nedoporučuji.

07.05.2018 1 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Škoda toho nereálného konce. Jinak dobrý thriller.

30.04.2018 3 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Příjemně mrazivé čtení jako od jeho táty. Děkování jsem nepřeskočila, takže jízdenku do Vánoční říše nedostanu - uf!

23.04.2018 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

To bylo tak pitomoučce naivní a hlavní postava tak nebetyčně hloupá. Bohužel pro mě zklamání.

16.04.2018 1 z 5

Podivné cesty Podivné cesty Dean Koontz

Dobrá kniha povídek, některé povedenější, jiné horší. Nejvíce se mi líbila povídka o zmutovaných krysách.).

31.03.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Trošku zklamání, linka s Katherine byla docela průhledná. Čekala jsem víc dle ohlasů.

19.02.2018 3 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Napínavé téměř od začátku do konce, jen by si autor mohli odpustit to kosení lidí, kteří s Harrym spolupracují, nebo za chvíli skončí na psychiatrii a ani bych se nedivila.

04.02.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Nejsem z knihy nadšená jako většina. Konec mi přišel strašně zrychlený a celkově si myslím, že to bylo přitažené za vlasy. Erika jako postava v nějakých situacích byla krajně nesympatická.

08.01.2018 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Lepší jak Netopýr, Švábi a Nemesis, horší jak Červenka.
Potěšilo mě, že Nesbo zasadil část děje do našeho hlavního města. Víc než celý případ s pentagramem mě bavila hra na kočku a na myš mezi Harrym a XXX (nechci spoilerovat:).

31.12.2017 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø