petrulka petrulka komentáře u knih

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

(SPOILER) Opouštíme rozhlehlé sídlo uprostřed lesů a hurá do civilizace. Druhý díl je akčnější, svižnější. Pokud jde o zápletku s proměnou lidí. Co mě nepřestává udivovat, je v podstatě platonický vztah Clare a Dorrana, kde i po dlouhých týdnech společného soužití dojde maximálně tak na polibek. Nejsem žádným zastáncem erotiky v každé knize, ale tohle je tak nepravděpodobné, až to rve za oči. Na stranu druhou chválím povedenou zombie atmosféru, Vyzáblí a jejich ťukání a klepání, povedené.

18.03.2024 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Tahle kniha je opravdu, ale tentokrát opravdu vážně pro mládež, spíš děti. V tom případě můžu doporučit. Ačkoliv YA čtu poměrně často, na toto jsem opravdu stará, přiznávám se. Pro dívky 11+ doporučuji.

07.11.2023 3 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Ačkoliv je to čtení pro děti, možná puberťáky, přesto jsem čekala víc. Je to celé takové nijaké, bez šťávy. Tragédie tedy úplně také ne, ale příběhu chybí šmrnc, mezi postavami není žádná osobnost. Promarněná šance vystřelit závěr knihy s Pramenem, to je asi pro mě největším zklamáním.

02.10.2023 3 z 5

Alfred Hitchcock 4 – ... ještě jednou strašidla Alfred Hitchcock 4 – ... ještě jednou strašidla John Wyndham (p)

Pekelná nuda. První příběh je spíš psychologický thriller, nebo spíše psychologická sonda do duše jedné slaměné vdovy, s lehkou kriminální zápletkou. Druhý příběh má slibnou zápletku, ovšem dokáže jí vytěžit až v poslední čtvrtině. Děj je zdlouhavý, plochý. Prostě žádná sláva.

21.09.2023 1 z 5

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Druhý díl se mi líbil víc, je akčnější, míň ukecaný. Nic extra to ale není...

19.09.2023 3 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Tak...je to takové dětské čtení. Postavami, které asi opravdu svým jednáním odpovídají věku, zápletkou, která je jednoduchá a snadno pochopitelná. Nečekané překvapení bylo nalezení tamní civilizace. Je to celé takové spatlané, proč do takového děje tahat severská božstva a obyvatele alá vikingy, to jsem úplně nepochopila. Uvidíme, co další díl.

06.09.2023 3 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Začátek mi nesednul. Resp. obě hlavní postavy mi neskutečně lezly na nervy. Po opuštění bunkru děj začíná poměrně rychle plynout. Neskutečná proměna Mikea v sympaťáka. Takhle...není to špatné postapo, celkem dobře se čte, závěr je top. Ale na druhou stranu nic, co bych chtěla číst znovu.

23.08.2023 3 z 5

Poutník Poutník John Twelve Hawks

Nemůžu si pomoct, ale mě to prostě nebavilo. Možná je to tím, že na podobná témata mám načteno a mám zřejmě laťku vysoko. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci. Opravdu zajímavé jsou pasáže s cestováním mezi světy. Pak možná vývoj postavy Michaela. Ale to nemůže vynahradit nudu prolínající se desítkami stránek. Málokdy vzdám sérii po první knize, ale tentokrát se tak stalo.

20.07.2023 1 z 5

Temné časy Temné časy Martin Fajkus

Kniha je poměrně bichle, ale obsahem opravdová slabota. Jediná povídka, která se mi líbila je Trny v očích, tam byl skvělý potenciál na delší příběh, klidně i samostatnou knihu. Poměrně zajímavá je povídka Na půdě. Jinak nic, co by mě zaujalo.

09.05.2023 2 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Tak já nevím...je tam velká, veliká nostalgie, hlavně, co se Vélina týče. Ale! Šerin jsem moc nepoznávala a často nechápala její jednání. Další postavy jsou v podstatě utopené v ději. Tento díl je opět v podstatě jen o válce, zrovna tak, jak je tomu u posledního dílu předchozí trilogie. A závěr, jedno velké rozčarování. Čekala jsem grandiózní finále, souboj tygra a vlka, něco epického. No, takže jedna malá útěcha v úplně posledních větách a naděje, že se snad znovu setkám se svým mega oblíbencem Pletačem :-)

17.03.2023 3 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Příjemné překvapení. Za horor bych to neoznačila, spíše thriller. A to velmi dobrý. Vývoj hlavní postavy tetičky je strhující. Kevinova rodina mě trochu iritovala, nebo to spíše bylo překladem..? Až na Jeffa, ten byl akční, rozhodný, se mi ostatní zdáli tak nějak vláční, ukňouraní...Atmosféra izolovaného ostrova, spalujícího vedra a celkově tolik rozdílného, chudého jihu v kontrastu s bohatstvím kdysi otrokářského rodu skvěle příběh podbarvuje.

15.08.2022 4 z 5

Později Později Stephen King

Bavit začala až později. Skoro ke konci. Vzhledem k délce příběhu to šlo. Nic, co bych chtěla číst znovu.

05.07.2022 3 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Po dvou pozvolnějších předchozích dílech to tady opět odsýpalo. Dostatek padouchů, tedy i napětí a akce. Konec parádní, jak konečné řešení problému s Caulem, tak úplně úplný konec. Nicméně první trilogie je o několik levelů výše.

22.06.2022 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Utrpení pokračuje. Aneb jak holčina, s několika tréninky boje s mečem, vlivnou osobou se stala. Cardan je postavou bez špetky charisma, plochý až běda. Jediný, kdo vypadal slibně, byl Přízrak. Dvě hvězdy za pasáž pobytu pod hladinou moře. To jediné mělo šťávu.

17.02.2022 2 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Obrovský posun oproti prvnímu dílu. Napínavé, výborně napsané, chválím skvělý překlad. Hodně bolesti a ztrát, není to úplně rozjuchaný happy příběh, spíše naopak. Opravdu temný. Obsáhlé pasáže týkající se víl mě velmi potěšili. Jsem velmi ráda, že mám připravený další díl, po přečtení konce, ach.. .nemít možnost okamžitě pokračovat by bylo zlé.

01.01.2022 5 z 5

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Mé hodnocení se týká celé série. První díl ušel, druhý tragédie - jedna obrovská nuda. Třetí výrazné zlepšení a tento se mi líbil nejvíc. Bohužel jsem rozčarovaná z konce, který koncem není. Bylo by asi opravdu lepší skončit dílem třetím, tohle je nefér :-(

30.11.2021 4 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Mě se poměrně líbilo. Thriller to asi úplně není, hlavní myšlenkou knihy je pouto matky a dítěte. Chápu, že se bezdětným lidem může zdát děj zdlouhavý, nicméně hlavní poselství příběhu, tedy ochránit své dítě za každou cenu, je vystižené pěkně.

12.10.2021 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Téma rozpojování je bezesporu zajímavé. Natolik zajímavé, že by se z něj dalo vytěžit mnohem víc. Tak, jak je využité, je to jen promrhaná šance. Skutečně mě zamrazilo v jedné pasáži, a to vcelku podrobnému popisu rozebírání. To se opravdu povedlo, je to děsivé k zbláznění. Jinak je celý příběh takový nijaký, nedotažený. Zpočátku nic moc postava Lva se mi nakonec líbila nejvíc. Dvě hvězdy, a to nadržuju.

06.10.2021 2 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Po rozvláčnějším předchozím díle to zase frčí. Krve, ichoru, údů bez těl je až dost, do toho spousta intrik, plánů, bojů, podrazů a zrad, ale také spojenectví, důvěry a pevného přítelství. Jako třešnička na dortu fajní mozkovci, Choť mě vyloženě baví. Zajímal by mě jeho osud mnohem víc, než je popsán.

24.08.2021 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Co si budeme povídat, skvělé pokračování. Zprvu mě nenadchla představa dlouhého prokousávání se "arabským" světem podpantofláka Jardira. Ten je každopádně nejlepší z nejlepších bojovníků, vykreše občas trochu té lidskosti a možná i soucitu, ale Arlenovi nesahá ani po kotníky. Ten zatím kosí démony levou zadní, pomáhá a chrání, z chlapů dělá muže a v sebemrskačství je nepřekonatelný. Ale uf, dovolí si alespoň trochu toho lidského tepla, není úplně ztracen. Některé pasáže knihy jsou neuvěřitelně vtipné, například při první návštěvě Jardira v Kotlině jsem se mnoha stránkami vyloženě prosmála. Brett prostě umí, naprosto uvěřitelně sází humor vedle hrůzy (Renna), akční bojové scény s dojemnými setkáními, jen ty pokusy o romantikou drhnou. Těším se dál :-)

02.07.2021 5 z 5