petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Lepší než Rybí krev, ale Selský baroko to nepředčilo. Opět zajímavý námět zpracovaný čtivou formou. Jen si nemůžu pomoct, ale snad zatím žadná postava z hájíčkovo tvorby mi nebyla sympatická!

10.06.2018 4 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

V době povinné četby ve škole jsem se u autora nezastavila, byla to tedy má první jeho kniha. A jsem naprosto fascinovaná! Za prvé tím, co bylo v té době možné, ta beznaděj, nejistota, přehazování osob mezi státy...a za druhé tím, jak krásně Remarque dokázal o tom všem napsat. Neuvěřitelně čtivé, nic není řečeno navíc, ale zároveň nic nechybí. Místy velmi smutné čtení, smutná doba, a smutné je vlastně i to, jak to všechno hlavní postavy berou jako normální stav. Zároveň sem tam prosvitne i jakási naděje, lidské hodnoty se posouvají a radují se z těch nejběžnějších maličkostí. Rozhodně doporučuji, určitě sem nečetla naposledy.

06.04.2018 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Velmi čtivě napsané, spoustu pro mě nových skutečností. Námětu ani stylu se nedá vytknout nic, jen mi byla strašně nesympatická hlavní hrdinka, hlavně v té části z minulosti. Její jednání jsem vůbec nechápala! Takhle zahodit několik let života.. Až v současnosti snad trochu rozumu pobrala.

29.03.2018 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Mé první seznámení s autorem a zároveň pro mě po dlouhé době kniha odehrávající se v naší vlasti..a bylo to tak opravdové, uvěřitelné, napsáno jednoduše, ale přesto velmi čtivě. Úplně na mě uprostřed pražské zimy dýchla atmosféra horkého léta na českém venkově. Pro mě velmi příjemné překvapení a rozhodně ne poslední kniha od Hájíčka.

31.01.2018 5 z 5

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Poutavý příběh, kde naděje střídá beznaděj. Jakmile se do knihy jednou začtete, jen těžko jí budete odkládat. A i několik dní poté, co jsem jí dočetla, na příběh stále myslím.

16.01.2018 5 z 5

Opět krásné, doufám, že nebyla poslední!

03.01.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Krásné, milé, čtivé, stejně jako první díl.

27.12.2017 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Neurazí, nepotěší, styl psaní vhodný spíše na blog, než do knihy. A děj? Oceňuji, že hlavní postavou není žádná hrdinka, ale normální holka, co žije život jako každá každá druhá. Bavila mě ta "normálnost" (teď nemluvím o té babiččině části) Celkově bych Lososa v kaluži zhodnotila jako nenáročné rychlé čtení třeba do vlaku.

27.12.2017 3 z 5

Nebezpečný svět kalorií Nebezpečný svět kalorií Leoš Středa

Velmi zajímavý pohled na vývoj našich stravovacích návyků a způsobu života vůbec. Některé pasáže jsem přeskakovala, neb pro mě byly opakováním již nastudovaného, ale i tak pro mě kniha byla užitečná. Problematiku ukazuje zas z jiného úhlu.

27.12.2017 4 z 5

Zázračné ráno Zázračné ráno Hal Elrod

Nejsem si jistá, co si o tom všem myslet..tipy pro produktivní ráno fajn, ale nic nového pod sluncem..určeno asi spíš pro lidi pro něž osobní rozvoj = kariérní růst a materiální přínosy. Další věcí je, že se rady pořád opakovaly dokola, ve finále by stačilo sepsat delší článek, který by byl v konečném důsledku obsahově stejný. Co mi ale vyloženě vadilo, bylo neustálé odkazování na webové stránky a ponoukání k rozesílání odkazů, nebo přímo ke koupi dalšího výtisku knihy jako dárek. V tu chvíli se pro mě kniha stala takovým papírovým teleshoppingem. Chybí už jen "Ke dvěma výtiskům dostanete třetí zdarma" :D

29.08.2017 2 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nádherná knížka, kterou jsem přečetla na jeden zátah a už teď se těším, až se začtu do dalších dílů. Je plná spousty krásných myšlenek tak jednoduše a zábavně vysvětlených, rozhodně stojí za přečtení!

22.08.2017 5 z 5

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

Přečetla jsem v průběhu jednoho dne, zábavně napsaný hezký příběh, při čtení jsem si vzpomněla na svůj výlet na stejná místa.

04.08.2017 5 z 5

Rukopis nalezený v Akkonu Rukopis nalezený v Akkonu Paulo Coelho

Krásné, inspirativní čtení. Pro mě nejpovedenější autorovo dílo.

03.08.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemná čtivá letní oddechovka.

28.07.2017 5 z 5

Na útěku Na útěku Mahtob Mahmoody

Knihu jsem bohužel nezvládla přečíst do konce. Z jedné strany to bylo dáno tím, že jsem příběh a jeho vyústění znala a tudíž jsem se nedokázala nechat vtáhnout do děje, z druhé strany asi i vypravěčským stylem autorky, který mě nedokázal zaujmou.

21.07.2017 1 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Knihu jsem, jako ostatně všechny knihy od autora, nedokázala od prvních řádků dát z ruky, dokud jsem jí nedočetla. Navpínavé až do posledního písmenka :)

20.07.2017 5 z 5

Oči modrého psa Oči modrého psa Gabriel García Márquez

Nedočtené odkládám zpět do knihovny, což se mi u Marqueze stalo poprvé. Morbidní, nepříjemné čtení (knihu jsem poprvé otevřela v posteli před usnutím..velmi špatný nápad!).

23.03.2017

Vyučujeme jógu Vyučujeme jógu Mark Stephens

Velmi dobře sepsaný "průvodce" pro učitele jógy. V knize jsem vždy nalezla vše, co jsem potřebovala.

15.03.2017 5 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

Spolu s Fiestou pro mě jednoznačně nejlepší Hemingwayova kniha. Jediná její vada je ta, že se čte tak dobře a rychle, a stránky ubývají :)

15.03.2017 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Má první zkušenost z A.Ch...sice čtivé, neurazí, ale ani nepotěší...zkrátka jsem ještě do fáze klasických detektivek nedospěla :)

28.02.2017 3 z 5