Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

(SPOILER) Hneď na úvod podotýkam, že som mala vypočutu audioknihu.
Dala som sa na nu iba kvôli výzve a tiež , že bola zdarma na stiahnutie.Urcite by som ju inak nepočúvala, o čítaní nehovoriac.Dedinu mám stále rada, nakoľko odtiaľ pochádzam, ale táto sa mi vôbec nepáčila . Všetky postavy boli tak nejak negatívne vykreslené,nemôžem si pomôcť.Jedine, čo sa mi v nej páčilo bolo opisanie dedinskej zabíjačky.Myslim, či moravská alebo slovenska dedina naturou sú si podobné, ale určite by si bola Dvořakovej Dedina zaslúžila aspoň jednu jedinú optimisticky naladenu osobnosť.Chvilami sami zdalo, že na tej jej dedine žijú sami "morousove".No čo vám poviem, asi to mala byť humorno realistická kniha, ale pre mňa veru nebola.Davam teda jednu* za tú zabíjačku a tiež, že si ju dám do výzvy.A s Dvořakovou si dám utrum.Aspon zatiaľ!

24.06.2021 1 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Nemám rada ani filmy ani knihy s tematikou špionáže, terorizmu, politiky ...no a toto všetko sa v tejto knihe našlo, zosúladilo a bolo z toho super čítanie.Noooó vlastne počúvanie, aby som bola úprimná. Začalo to vlastne len tak, že z núdze cnosť, nebolo nič iné poruke na počúvanie a vidíte.Aj majster tesár sa utne a aj ja som sa zahlbila a započúvala do niečoho, čo by som v živote nepredpokladala.Urcite k tomu prispel aj M.Stransky, ktorý to úplne geniálne "namluvil".Na začiatku som mala taký maličký chaos v zaradení, že kto je kto, ale potom to už šlo.Ani mi nevadilo spisovateľovo miestami akoby odbiehanie od hlavného deja, pretože to potom neskôr všetko krásne do seba zapadlo a zrazu malo všetko svoj zmysel.A ani to mi nevadilo, že to bola hrubá kniha, lebo pri počúvaní to bola skôr výhoda.(ó keby ste videli koľko km2 som pri tom povysavala koľko kg prachu poutierala...) Skrátka a dobre, keď ja, taký zarytý antispionazny čitateľ napíše ,že to bola pecka, tak tomu verte, že bola.Davam všetky * a určite budem zvedavá na ďalšie literárne počiny tohoto autora.

30.04.2021 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

(SPOILER) Prednedávnom som čítala Bussiho Návrat na ostrov lži, kde som spomenula, že najviac sa mi páčili jeho knihy Vážka a Čierne lekna.Napriek mojim zásadám, že máloktoru knihu čítam viackrát, už pri hodnotení toho Návratu som vedela ,že sa vrátim, ale nie k ostrovu, ale k Važke.Normalne som pociťovala vnútornú potrebu túto knihu odniekiaľ zohnať a opäť sa ponoriť do jej stránok.Podarilo sa.Sice nie vizuálne, ale audiokniha mi to plne vynahradila.Mozem len potvrdiť, že dej, ktorý som si matne spominala a ktorý tu nebudem bližšie opisovať, ma znovu pohltil.Mozno málinko sem tam nejaká opakujúca sa omáčka, ale pre mňa to bola vyborna oddychovka s prekvapivym záverom. No dobre,nie celkom prekvapivym lebo ako som už spomenula, knihu som už dávnejšie čítala, a jedna zo spomienok bola aj, že hlavná postava nebude ani jednych, ani druhych, podľa vzoru, kde sa dvaja bijú..
V každom pripade veľmi pútavé čítanie, u mna tentokrát počúvanie.Suverénne jedna z dvoch najlepších Bussiho knih , podľa môjho skromného subjektivneho názoru.Jednu *si nechávam ako zálohu, čo keď ešte napíše niečo lepšie.Budem veriť.

11.02.2021 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Tak milí čitatelia toto bola šialená jazda!V prvom rade musím napísať, že som si dala ako predjedlo Purpurove řeky, keďže som si myslela, že to bude mat súvis.Chyba lávky.. no dobre dobre možno prvé riadky ich letmo pripomenú , ale v podstate ide o samostatne dielko, ktoré nemá súvis s nimi. Priznávam, že čítanie mi dalo zabrať,nakoľko téma lovu je pre mňa absolutnou neznámou napr.pirš, šulačka...potom mnoho pre mňa neznámych pojmov (stavkirke,jenišovia...). Každú chvilu som si niečo googlila,aby som pochopila,čo tým autor myslí.Neskutocne ma to bavilo lebo vlastne o to by malo pri čítaní ísť, čo najviac sa naučiť a dozvedieť.No a môžem povedať,že tu som sa dozvedela až až.
Kniha sa číta veľmi dobre, je plna zvratov, zaujímavá téma ,miestami až šialená, Niemans je super,len musim podotknúť, že pozor spoiler !!! má talent vždy natrafiť na nesprávnu ženu.Jeho partacka Ivana je tiež výborná, veľmi dobre si spolu rozumejú, lebo sú "podobne postihnutí '. Takže už viac niet čo dodať, treba si prečítať a pochopíte.

23.11.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Dalsia genialna knizka od genialneho Cartera za mnou.Co povedat...no je zbytocne nejake ciraty okolo toho, pretoze prvou vetou bolo povedane vsetko.Cakam netrpezlivo na dalsiu knihu,mam precitane vsetky a zatial ma ani mesklamal, ani nenudi.

25.09.2019 5 z 5

Ďáblův deník Ďáblův deník Adrian Bednarek

Nebolo to najhoršie, ale tak na rovinu, ani najlepšie.Trochu ma tam zabavili niektoré nezmyselnosti, všetko to totiž hlavnému aktérovi prechádza až príliš jednoducho, ale ok...na mladého spisovateľa a jeho druhotinu nie zlé.Uvidime, ako sa popasuje s ďalšími výzvami, pretože, ako som pochopila, román nekončí a iste bude pokračovanie. Dám tomu ešte šancu a uvidíme.

16.04.2024 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

(SPOILER) U mňa je to tak menej ako pol .Kniha ma bavila len do polovice, potom som si už priala len sa dostať ku koncu . Bernieho kumpana som odhalila už dávno, veď to bolo také okaté že až, Jordan mi bola nesympatická , no a vrcholom bolo jej premudrele rado by vtipné decko.Miestami mi to prišlo už ako z béčkového filmu, silou mocou len ešte čosi dosiahnuť,aj keď ledva dýcha a žije, krv vypľúva, ešte vládze decko aj so stoličkou vláčiť niekoľko poschodí....somarina.
Ale ok, prečítala som, nikdy viac, kto chce, nech číta, kto nechce, nemusí , v každom pripade mi toto dielo skoro nič nedalo . Možno je Barker dobrý autor, ale mne nesadol vôbec.

14.03.2024 2 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Prikláňam sa ku komentárom, ktoré hodnotia priemerne Možno je na škodu, že to bolo moje prvé stretnutie s autorom a vôbec som nemala ani potuchy, ako to bolo predtym. Asi aj preto mi ten pribeh prišiel miestami nepochopiteľný a koniec bol pre mňa absolutne jedna veľká neznama . Nevravím, dalo sa to, ale sem tam som bola stratena.Uznavam však, ze vlastnou vinou, mohlo to byť iste lepšie, kebyže poznam suvislosti.Preto hodnotim tak ako hodnotim.

04.06.2023 1 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Po 58 kapitole to nadobro vzdávam! Zdá sa mi, že dej strašne ale strašne stagnuje, nič sa nedeje, len rozhovory o všetkom a o ničom.... Nudí ma už len pohľad na knihu .Je mi to veľmi ľúto, lebo to vyzeralo zo začiatku nádejne, ale toto skutočne nejde ďalej.Takže :mne osobne sa kniha nepacila a po vzore jasminy idem aj ja pre inu knihu...sorry Wendy

21.04.2023 1 z 5

Ostrov duchů Ostrov duchů Klára Wang Tyl

Toto sa mi teda veľmi páčilo! Krátke, veľmi príjemné poviedky, nie nudné....na konci krásne všetko zapadá do seba.
Niekedy nie je treba siahodlhych románov, aby bola krásne zachytená podstata.
Určite budem nielenže sledovať ďalšie počiny autorky, ale aj túžobne očakávat. Mňa osobne toto kratke dielo doslova očarilo.

29.01.2023 5 z 5

Ještě jedny zavřené dveře Ještě jedny zavřené dveře Nuala Ellwood

Začína to sľubne, striedajú sa kapitoly minulosť, prítomnosť, celkom fajn.
Postupne zisťujem, že tá prítomnosť je nejaká pomotana, viac sa teším na kapitoly z minulosti a očakávam, že sa mi jej osvetlenim objasni súčasnosť.Opak je však pravdou, zrazu je všetko zamotané, niekedy nechápem , čo tym autorka mysli.Na konci sice vsetko zrazu super sedi, autorka ma na vsetko logické vysvetlenie, ale mne sa to aj tak nepáči, lebo je to príliš dokonalé a ten trápny happy-end už nemôžem ani vystáť.No nič moc, prišlo mi to veľmi strojené a lacné.Už asi viac nebudem nič čítať od autorky , to je môj momentalny pocit.
Raz sa to dalo prečítať.Taký chabý priemer alebo aj menej.

06.12.2022 2 z 5

Šum smrti Šum smrti Vincent Kliesch

(SPOILER) No tak poďme na to,prvy komentar...je to na mne, či navnadim, či odstrasim.Takto: keď už niekto čítal prve dva diely tejto serie,tak samozrejme,ze to je veľké lakadlo. Pokiaľ nie,tak neodporúčam čítať ako prvu v poradi, nakoľko tento diel sa uz aj mne zdal velmi prekombinovany a mala som čo robiť, aby som sa z toho vysomarila.Kedze som chcela mať aj tento diel vo svojom portfoliu,tak som ho zmakla, ale pravdu povediac, predchadzajuce diely sa mi zdali lepsie.Vsak preto aj jedna * dole.No, bohužiaľ, tentokrát musim vecne skonštatovať, že pan autor už napisal aj lepšie.Mam však taký dojem, že chcel tuto kapitolu s Julinym bratom nejako silou mocou uzavrieť, preto mi to aj prislo take trošku všetko nasilu.
Ani v závere nebolo nič prekvapujúce, co v inych častiach byvalo, lebo to, ze Sanchez=Moritz som vedela už davno pradavno cca v polovici knihy, čiže som to nepovažovala za strhujuci zaver.
Takže ok, ide sa ďalej, očakávam teraz od tohoto spisovatelskeho dua, že to nanovo rozbehne s nejakym fascinujucim pribehom, ktorým si u mna napraví svoju ,malinko pošramotenú ,reputáciu.Ak to bude tak, budem velkorysa a ochotne zabudnem na tento šumivý diel.
Aha, ešte som chcela podotknúť, ze som si vyhladavala tie bezdozvukove komory a to aj fakt existuje....to ma teda zaujalo na tomto dieli najviac, ale nechcela by som tam byť zavretá!

04.04.2022 4 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Ako vždy audio kniha, ako vždy Geisbergovo podanie, ako vždy super.Tento diel trošku viac politiky na môj vkus, ale aj tak to bolo veľmi dobre pocuvatelne.

07.05.2020 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Výborná detektívka, lepšia ako predošlá...Zase však dávam * dole, kvôli tomu nešťastnému vedľajšiemu deju s tými bezdomovcami.Neviem prečo autorka v každej jednej knihe musí nejakú tú vedľajšiu linku pridať, myslím, že by to bolo aj bez nej fajn.Ale OK , rešpektujem, asi je to jej charakteristická črta.Odporúčam aj tak prečítať.

29.04.2020 4 z 5

Ostrov Hitra Ostrov Hitra Samuel Bjørk (p)

Prikláňam sa k hodnoteniu JustWomen, že začiatok chytí, koniec nepustí, ale ten stred u mňa tiež "pokulhával". Nemám viac čo k tomu dodať, nie zlé, ale poznám aj lepšie.

03.04.2024 3 z 5

Playlist Playlist Sebastian Fitzek

Musím sa prikloniť k tým, ktorí hodnotia túto knihu priemerne.Velmi som sa na ňu tešila, o to väčšie bolo moje sklamanie.Keby to nebol Fitzek, tak to vzdám, priznavam uprimne.Ako-tak to skúsil zachrániť ten koniec, ale mne to teda fakt nestačilo. Chcem späť starého dobrého Fitzeka, toto bol u mňa obyčajný priemer .Dufam, že moja prosba bude vypočuta.

04.03.2024 3 z 5

Majster hádankár Majster hádankár Danielle Trussoni

Súhlasím s Dragonom poniže, až na to, že ja som to 100 stran pred koncom vzdala.Pre mňa to už bol taky chaos, že som to nedokazala chápať, ani významovo, ani nijako.Strašne domotane , ani diva sviňa by sa v tom nevyznala.Ten začiatok je fajný, všetko ako ma byť, ale v určitom bode sa to zlomí a je to nezáživné, prekombinovane,ani prislub rozuzlenia ma nepresvedčil pokračovať.Je mi ľúto, lebo potenciál tam je ... takže palec dole a 1* za ten začiatok.

20.11.2023 1 z 5

Pro tebe všechno Pro tebe všechno Josefin Schygge

(SPOILER) Súhlasím s predošlými komentármi, že toto nebola ľahká téma a autorka sa s ňou popasovala po svojom. Čo sa týka tých dejových opisov,to som uz mierne mala nervy, lebo zase povedzme si uprimne, čítať stale dookola, čo Malin ako vstala,ako fotila,ako ....furt to isté. Este ta jej minulosť,to bolo zaujímavé, ale tiež nedotiahnute do konca, čo bolo ďalej, keď ušla od T? Paralelná linka o Fatime bola v pohode, ale neukončena, možno pokracovanie?
Záver bol úplne predvídateľný.Suma sumarum, ak aj bude pokracovanie asi nebudem čítať, už s tymto som sa namordovala týždeň.Zbytocne dlhe, mohlo byť aspon o tretinu kratsie. A dej podľa mňa slabší priemer

30.03.2023 2 z 5

Na hraně Na hraně René Manzor

(SPOILER) Niežeby som nebola spokojná, musím povedať, že áno, len mám asi vysoké nároky, takže podľa toho aj hodnotim.
Kniha ma chytila, cobydup, ale v podstate ma už potom začalo unavovat to stále chytenie páchateľa, ktorý ním aj tak nebol a dookola furt to isté.Uz som sa bála, že páchateľa umiestni autor až do pokračovania.
Neviem, či ešte budem niečo od tohoto spisovateľa,ale nikdy nehovor nikdy.Za mňa priemer.

11.09.2022 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Ach, jaj, už to vidím, ako ma fanúšikovia tejto knihy rozcupujú, ale môj názor nezmenim.Kniha sa sice sľubne rozbieha, ale to je tak všetko.Toho, čo ma na začiatku vtiahlo do deja, je postupne žalostne malo , až z toho nakoniec vzniká len nejasná motanica, kde človek pomaly nevie kde je sever,ani juh a ostatne svetove strany už sú pasé.Uz som sa nemohla dočkať konca knihy.Ako odpad som to nehodnotila pre ten zaciatocny rozbeh, ale pokračovanie,ak nejaké bude, určite nebudem čítať.Pre mňa to bola slaba šumienka toto "dielko", uz nikdy viacej, ani keby mi zaplatili za čítanie!

19.08.2022 1 z 5