petranecka petranecka komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha přečtena téměř na jeden zátah. Velmi poutavě napsaný ne moc šťastný životní příběh. Přesto z knihy sálá velmi pozitivní přístup k životu a osudu co nám je nadělen.

24.01.2024 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Opět perfektní oddychovka. A ten závěr mě úplně dostal

05.01.2024 5 z 5

Dobrodružství mašinky Vendy Dobrodružství mašinky Vendy Lucie Krystlíková

Hezky se čte, krásné ilustrace. Se synem (3,5) jsme měli před spaním přečteno za dva dny. Doporučuji pro všechny co mají rádi vláčky.

07.09.2022

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Kniha se čte lehce a velmi rychle. Po velikém mediálním humbuku jsem očekávala, kdo ví co "hrozného" v knize nebude, ale na nic výrazného jsem nenarazila. Zajímavé čtení, které otevírá svět biatlonu.

12.06.2019 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Opět autorka nezklamala, příjemné oddechové čtení

20.05.2019 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Knihu jsem nedočetla, přečetla jsem cca půlku a vůbec mě nezaujala....

03.05.2019

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Klasický Hartl

07.04.2019 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Parádní čtení, byť místy mi to přišlo již uměle protahované

24.03.2019 5 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Super, velmi čtivé a zajímavé

26.01.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem

25.12.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Klasický Brown, ale už by to možná chtělo vymyslet trošku něco jiného. Neurazí - nenadchne

07.12.2018 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Prostě oddechovka :)

08.11.2018 3 z 5

Aby porod nebolel Aby porod nebolel Lucie Suchá Groverová

nepřečetla jsem celou, buď jsem byla v nevhodném rozpoložení a nebo ta kniha na mě byla až moc alternativní. Třeba se při dalším těhotenství k ní vrátím a více mi sedne.

08.11.2018

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Zajímavé pojetí, vyhovovaly mi krátké kapitoly, ale že bych byla vyloženě paf to ne - jednou přečíst ano, ale vracet se určitě nebudu :)

08.11.2018 3 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

nejprve jsem se nemohla začíst, ale nakonec mi bylo líto, že vše skončilo :). Kniha na léto někam na dovolenou - oddech jak má být

13.08.2018 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Kniha se mi četla lépe jak první díl, jelikož jsem již věděla která postava je kdo a kam patří. Děj je poznamenaný nelehkou dobou 1. světové války, ale to mi nikterak nevadilo.
Jediné na co jsem narazila, byly občasné překlepy což mě občas dost rušilo.
Moc se těším na poslední díl.

02.07.2018 5 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Knihu se mi i na několikátý pokus nepodařilo dočíst. Vůbec jsem se nemohla začíst do děje. Přišlo mi, že kniha není psána souvisle, ale po jednotlivých odstavcích, které se pak k sobě "přilepily". Zatím odkládám do knihovny, třeba na ní ještě někdy dojde...

04.04.2018 odpad!

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha na začátku pro mě celkem zmatená, moc postav vůbec jsem netušila, kdo je kdo... Pak se to ale rozeběhlo a dočetla jsem vše jedním dechem. Už se těším na další díl :)

16.03.2018 4 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Kniha se mi moc nelíbila, nějak se do Vieweghovi tvorby nemohu po té jeho nemoci začíst a radši zůstanu věrná jeho původní tvorbě

25.12.2017 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

opět velmi čtivá kniha, zajímavý nápad s oboustranným příběhem

13.12.2017 4 z 5