Deník Bridget Jonesové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146531/denik-bridget-jonesove-146531.jpg 3.81326
Série:

Bridget Jones 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Aurora (Praha)
Originální název:

Bridget Jones's Diary, 1995


více info...
Nahrávám...

Komentáře (228)

Kniha Deník Bridget Jonesové

IvetaZ
04. listopadu

Vtipné vyprávění o svobodné zakomplexované třicítce, která má ke všemu hroznou smůlu na muže i rodiče. Čtení bylo příjemné, vtipné a uteklo jak nic, ale co si budem.... Tomuhle příběhu dala osobitost a slávu hlavně Renée, film nemá chybu a můžu ho vidět kdykoli znova.

brunette362
19. září

Příběh miluju zfilmovaný. Knížku jsem si přečetla vlastně jen kvůli němu a očekávala jsem něco podobného. Musím říct, že moje pocity jsou někde na půli cesty. Děj se táhl a zbytečně se situace opakovaly.Na druhou stranu jsem z knížky cítila tu Bridget, kterou mám tak ráda a nad jejími přešlapy se s chutí zasmála. Ohodnotila jsem knížku 3 hvězdami, ale stejně budu lidem víc doporučovat film.


roman9276
20. srpna

Filmy znám a pořád jsem polemizoval nad tím, zda si přečíst knihy. Celkem bylo překvapení, že kniha se odehrává dost jinak než film, Bridget je tady trochu víc zoufalejší než ve filmech, a to jsem si říkal, že už to snad ani nejde, její matka je ještě víc otravnější. Taky je méně vtipná, ale pořád jsem se nad knihou dokázal hodně nasmát, proto jsem nakonec místo tří hvězd dal čtyři.

zaru0878
18. srpna

Pěkná kniha, bohužel docela jiná než film.

Ešína
25. července

Kniha mě nebavila tak jako film, ale jako oddechovka ušla.

Adellll
16. července

Knihu jsem si přečetla až po zhlédnutí filmu a protože ten je mou velkou srdcovkou, i přes celkem hodně výhrad jí musím dát pěkné čtyři hvězdičky. Nedá se jí upřít, že mě dokázala mnohokrát rozesmát (což se mi u knih většinou nestává) a celkově to byla skvělá oddechovka. Postupem času mě ale začalo slušně řečeno štvát každodenní udávání váhy, snědených kalorií ,vypitých skleniček atd. Chápu, že to asi mělo dokreslovat čtenářovu představu Bridget jako slečny (dámy?) s naprosto strašlivou životosprávou a nevelkou sebehodnotou založenou na "self-help books", ale možná to nadělalo víc škody než užitku.

helusa2
11. června

Nejsem cílová skupina… Přečteno kvůli čtenářské výzvy a jsem ráda, že si to můžu odškrtnout…
Tak jsem si tímto “odpočinula” od pětihvězdičkových knih a ráda se k nim zase vrátím, abych využila svůj čas lépe než Bridget ;-)
Apropo - zde se mi zcela mimořádně a výjimečně líbil více film. Možná proto, že byl kratší a nebylo v něm tolik alkoholu a cigaret, údajů hmotnosti a kalorií... Pointu obsáhl a herci jsou zde naprosto boží :-D

Lenndy
17. března

prostě oddechovka

1 ...