Aby porod nebolel

Jde především o osobní příběh, na jehož počátku si autorka jako budoucí matka klade otázku: Proč by měl porod bolet? Nevšední otázka, za kterou následuje nevšední příběh ženy, maminky, matky. Publikace upozorňuje například na možnost psychosomatických vlivů při těhotenských, porodních a poporodních potížích či komplikacích, vliv předchozích generací na současné těhotenství, porod, kojení. Zmiňuje téma přirozené antikoncepce a nabízí etymologický výklad. V neposlední řadě připomíná, že těhotenství a porod není nemoc, ale přirozený fyziologický proces. Kniha si neklade za cíl předkládat jakýsi univerzální porodní návod, konkurovat práci a postupům porodníků, porodních asistentek, dul či jiným spřízněným profesím. Nenajdete v ní ani potravinová doporučení , fyzická cvičení…zkrátka to, co si můžete najít v knihách mnohých úžasných autorek a autorů. Jejím smyslem je předat osobní zkušenost. Nabídnout poněkud jiný úhel pohledu. Představit těhotenství a porod jako práci na sobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100080/aby-porod-nebolel-100080.jpg 4.436
Literatura česká
Vydáno:, Kernberg

Kniha Aby porod nebolel

petranecka
08.11.2018

nepřečetla jsem celou, buď jsem byla v nevhodném rozpoložení a nebo ta kniha na mě byla až moc alternativní. Třeba se při dalším těhotenství k ní vrátím a více mi sedne.

elenai
04.04.2018

Na mě příliš ezo, ale některé myšlenky byly velmi zajímavé. :)

toulava
14.11.2017

Narozdíl od knih zahraničních autorů, zabývajících se bolestí při porodu, je tato kniha psaná velmi duchapřítomně. Nikomu nic nenutí, ale nabádá k zamyšlení. Četla jsem ji na doporučení a nemohu se jí vynachválit. Narozdíl třeba od knihy Hypnoporod, která na mě mnohdy byla příliš militantí je knížka "Aby porod nebolel" informativní a ukazuje různé možnosti jak se "zbavit" bolesti při porodu. Na druhou stranu, ale také autorka píše, že bolest u porodu má svůj vliv a neklade vinu za to, že porod bolel na ženiny schopnosti rodit.

pajuska252
09.11.2017

Velice zajímavá kniha, nicméně tak snadné aby to nebolelo to není, to asi musí být člověk extrémně vyrovnaný a připravený, porod doma bych si nicméně nelajzla, ale přirozený porod co nejvíc nechat to na sobě a miminku doporučuju to se nedá s vyvolávaným vůbec srovnat. je tam spousta zajímavých myšlenek, určitě může ve spoustě ohledů poradit a udělat si představu...

LuciePraha
25.04.2016

Výborná kniha!! Přečetla jsem jedním dechem, velmi ovlivnila můj přístup k porodu a těhotenství.

kalpe
12.10.2015

Jakožto nastávající maminka řeším způsob, jakým přivedu na svět naše maličké. Dříve pro mě byla představa domácího porodu děsivou. Po přečtení knihy Aby porod nebolel jsem přehodnotila svůj názor na věc. Kniha je plná inspirativních myšlenek, vlastních zkušeností. Odkazuje na přirozenost porodu, sílu ženské intuice. Kniha se mi velmi líbila. Zaujala, pobavila, dojala.

MiHabermann
14.05.2014

Všem přemýšlivým ženám, které věří sobě a svému tělu a jsou přesvědčeny, že těhotenství a porod může probíhat jinak, než jak je v této zemi zdravotnictvím nalajnováno. Děkuji za sílu a radost, která ve mě díky knize sílí :) ...a prostřednictvím mě sílí i ten nový život ve mě.