petrak petrak komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přečteno za tři dny a už se těším na další knihu ze série.

17.01.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Do tohoto dílu jsem se nějak nemohla začíst. Všechno v něm bylo jinak než jsem zvyklá a rozdělení týmu mě hodně vadilo. Každopádně závěr opět opravdu dramatický a prostě pecka.

09.06.2022 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Za začátku jsem se v dějí špatně orientovala, tak jsem byla v pokušení knihu odložit. Ale nakonec se mi příběh velmi líbil a určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

18.03.2022 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Povinná četba na střední... kniha se četla sama!

22.10.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna mých oblíbených knih... jako dítěti se mi ta kniha nelíbila, ale teď ji mám velmi ráda.

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Četla jsem jako povinnou četbu, ale kniha se četla skoro sama :-)

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Kniha se četla dobře, ale celou dobu jen kroutím hlavou jak může být někdo tak hloupý a naivní :-/

19.07.2012 3 z 5

Můj táta, velitel Osvětimi Můj táta, velitel Osvětimi Barbara U. Cherish

Zajímavá knížka, která nabízí i pohled z druhé strany než je obvyklé...

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Knížka mě od začátku chytla. Střed mě trošku nudil, přišlo mi to takové pořád dokola to stejné. Závěr i trochu překvapil. Určitě zkusím i další knihy od autorky.

15.06.2022 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Tak tohle mě nebavilo, většina textu mi přišla jako zbytečné popisy. Pachatel mě překvapil, ale dočetla jsem to jen silou vůle, takže jsem vlastně na ten závěr skoro ani nebyla už zvědavá.

18.05.2022 1 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Při čtení knihy mě šel mráz po zádech a neubránila jsem se slzám...

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Přečteno jedním dechem!

23.12.2023 5 z 5

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

Jak už bylo napsáno, je to hodně drsná kniha, napsaná jednoduchou formou... je to smutné, že se jí to stalo a myslím, že to hodně ovlivnilo i její budoucí život a život jejích dětí, který také v knize popisuje :(

13.02.2013 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Vše už asi bylo napsáno.. já se jenom přidávám, že je to úžásná, čtivá kniha.

21.01.2013 5 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Kniha se mi líbila, dokázala zaujmout a bylo těžké se od ní odtrhnout :-)

29.11.2012 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nejprve jsem viděla film a poté četla knihu.... Film nebyl úplně špatný, ale spoustu věcí jsem v něm nepochopila :-/ ... Když jsem začala knihu číst, tak prvních asi 100 stránek pro mě bylo vcelku náročných a říkala jsem si, jestli mám šanci se v tom někdy zorientovat, ale nakonec jsem se zorientovala dobře a kniha mě začala opravdu bavit...I když mi ze začátku přišli některé úseky šíleně rozvleklé a říkala jsem si proč? Nešlo by to jednodušeji? Nakonec jsem byla ráda, že autor se každé postavě věnuje tak důkladně ... určitě je to kniha, která stojí za přečtení :-)

23.11.2012 5 z 5

Ničená láskou Ničená láskou Nicci French

Kniha je velmi čtivá a napínavá.. děj mě vtáhl do děje hned na prvních stránkách a nemohla jsem se od knihy odtrhnout :-)

29.09.2012 5 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Kniha je napsána otřesným způsobem... život, který popisuje je šílený, ale víceméně je to vše stále dokola.. nakonec jsem knihu víceméně přeskákala do konce, protože mě nebavilo číst stále dokola o nechutnostech, které popisovala.

25.09.2012 2 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Povinná četba, která se mi líbila :-)

19.07.2012 4 z 5

Návrat do českého pekla Návrat do českého pekla Barbora Koudelková

Kniha o lidské naivitě a hlouposti...

19.07.2012 4 z 5