Návrat do českého pekla

Návrat do českého pekla obálka knihy
Mé hodnocení:

Celý národ měl možnost sledovat příběh mladé Češky, která se zamilovala do Afričana, odjela za ním do Ghany a stala se zajatkyní nigerijské mafie. Báře se podařilo přežít brutální mučení černošským přítelem, nelidské podmínky ghanského vězení a uprchnout i s dvěma dětmi do své původní vlasti. Konečně se žena, životem víc než zkoušená, s nadějí vrací, ale žádný růžový sen ji nečeká. Ona ani děti nemají české doklady, je zadlužená, bezradná a na konci sil. Ocitne se úplně na dně, a tak jí úřady obě děti odeberou. Dokáže se Bára ještě zvednout?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29104/navrat-do-ceskeho-pekla-gRp-29104.jpg 3.6116

Útěk z afrického pekla 2.

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Alpress

Kniha Návrat do českého pekla

Damaj

Bára je prostě neponaučitelně naivní a důvěřivá, což ze dna dovede až na úplné dno. Bohužel české úřady nefungují, aby jí pomohly a u vlastní matky taky podporu nenajde. Konec začal vypadat nadějně, tak snad ve 3. díle už bude líp.
Jinak kniha se čte velmi dobře a rychle, nedá se od příběhu odtrhnout.

Jajusenka
19.06.2020

Kniha byla čtivá, ale nemohla jsem překousnout naivitu hlavní hrdinky. Snad není možné, aby po tom všem, co si zažila pořád věřila každému, koho potká.. Byla jsem fascinována, jak neustále spoléhala, že by jí snad všichni měli pomáhat, kvůli tomu, co zažila a jaká je chudinka. Mohla si za to sama. Jen mi bylo opravdu líto jejích dětí.

prochajda
28.08.2019

Čtivá kniha, ale nechápu jak může být někdo tak úplně bl.... Rozhodně jsem souhlasila s Bářinou matkou.

jprst
24.08.2019odpad!

Autorka jen potvrzuje, že i u této knihy se jedná o prostý kalkul, jak vytěžit co nejvíce ze své mladické naivity a hlouposti.

babiočka
13.11.2018

Naivita Báry Koudelkové ve druhé části její autobiografie se nedá už ani komentovat, natož číst nějaké pokračování.

Katulinka69
22.10.2018

Další díly číst nebudu.

julie1989
14.11.2016

První díl byl daleko více zajímavý, druhý mě utvrdil v tom, že jsou některé slečny dost naivní...

alnahu
10.10.2016

Tuto knihu jsem si půjčila náhodou ,životní příběh Báry Koudelkové, další české husy ,která hledala štěstí v Africe a doplatila na to .Kniha mě docela pobouřila, když si Bára myslela ,že když se vrátí domů do Čech s dětmi , všechny úřady padnou před ní na zadek. Bohužel jsem nečetla první díl , který si určitě přečtu , co Báru k takové pitomosti vedlo.